Doğum kontrol hapı kalp çarpıntısı yapar mı

sevgkkk

Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2022
45
7
28
Arkadaşlar merhaba 12-13 gündür doğum kontrol hapı kullanmaya başladım , 3-4 gündür geceleri kalp çarpıntım oluyor ne olur ne olmaz diye acile gittim 2 kere Tomografi ekg röntgen çekti hiç bir şey çıkmadı acaba bu ilaç böyle bir yan etki yapabilir mi ?
Desolet doğum kontrol hapının ismi kullanan var mı bu şekilde yan etki yaşayan

Yan etkilerinde görünmüyor ama bu tarz hapların pıhtı riski olduğu için ben riske atmazdım muhtemelen, bi kadın doğum doktoruna da danışın

Arkadaşlar merhaba 12-13 gündür doğum kontrol hapı kullanmaya başladım , 3-4 gündür geceleri kalp çarpıntım oluyor ne olur ne olmaz diye acile gittim 2 kere Tomografi ekg röntgen çekti hiç bir şey çıkmadı acaba bu ilaç böyle bir yan etki yapabilir mi ?
Desolet doğum kontrol hapının ismi kullanan var mı bu şekilde yan etki yaşayan
Bende de yaptı ki yapabilir yan etkisi olarak. Bende 10 gün sonunda oldu bıraktım geçti.

Prospektüste böyle bir bilgi yok, emin misiniz yan etki olarak çarpıntı yapabileceğine?
Ben hemşireyim yaklaşık 13 yıl önce çikolata kisti için vermişti doktor yasmin di ilaçta. Bende aşırı çarpıntı yapmıştı 10 gün kullanım sonrasında. Baktım taşikardi yazıyor yan etki olarak zaten hormon ilacı yapabilir yani yazmasada hayatınızda başka değişiklik yok ise ilaca bağlıdır. Sonra Dr dedim ilacı bırak dedi bi sonraki ayda ultrasonda aaaa o kist değilmiş çatlamak üzere olan yumurtaymış yanlış değerlendirmişim bişey kullanma dedi 🤣

Ben hemşireyim yaklaşık 13 yıl önce çikolata kisti için vermişti doktor yasmin di ilaçta. Bende aşırı çarpıntı yapmıştı 10 gün kullanım sonrasında. Baktım taşikardi yazıyor yan etki olarak zaten hormon ilacı yapabilir yani yazmasada hayatınızda başka değişiklik yok ise ilaca bağlıdır. Sonra Dr dedim ilacı bırak dedi bi sonraki ayda ultrasonda aaaa o kist değilmiş çatlamak üzere olan yumurtaymış yanlış değerlendirmişim bişey kullanma dedi 🤣
İlaca bağlıdır illaki ama baş ağrısı kadar basit bi şey olmadığı için çarpıntı pıhtı gibi büyük bir riskle bağlantılı olamaz mı, siz daha iyi bilirsiniz bana korkunç geldiği için soruyorum :) prospektüste yasminde de soru sahibinin yazdığı ilaçta da böyle bi yan etki (seyrek dahi olsa) göremedim çünkü o yüzden.

bana desolet verdi doktor bana

kalp sıkışması falan yazıyordu bide nadirde olsa kan pıhtılaşmasından bahsediyordu bilemedim bnde
Evet pıhtılaşma riski olduğu için ben de bi tereddüt ettim, başka bi şey söyleseydiniz ilaçtandır geçer derdim de bu tarz şeyler hafife alınmaması gereken durumlar bence.

kalp çarpıntınız ilacı bıraktıktan ne kadar sonra düzeldi acaba ?

X