Doğum Kontrol Hapı Kilo Yapar mı?

libit

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2024
1
0
23
Merhabalar, 2023 Temmuz ayından beri Yasmin doğum kontrol hapını kullanıyorum ve 23 yaşındayım. İlacı içmeye başladığım zaman 60kg iken şu anda 66kg’ya ulaştım. Ne iştahımda bir artış ne de yememde bir değişiklik oldu. Standart günde 1 öğün yiyen biriyim fazlasına çıkamıyorum zaten. Hem kilo aldım diye hem de yeme düzensizliğim yüzünden 2 ay önce diyetisyene başvurdum ve bir diyet programına başladım. Hiçbir kaçak yapmama rağmen hatta bana verilen öğünleri yerken zorlanır halde az az yitip bıraktığım halde kilo vermek yerine ufak ufak almaya devam ettim. İnternette baktığımda kesin suretle kilo aldırmadığı yazıyor ama bunun ben de başka açıklaması yok. Aynı hareket durumu aynı yeme içme. Öncesinde kilo verirken aksine şu anda alıyorum. Diyetisyenimle bu durumu konuştuğumda da aldırabileceğini ve bir doktora danışmam gerektiğini söyledi. Eczacı ile konuştum ve bana ‘Ginera’yı önerdi. Peki kullananlarınız varsa o nasıl? Bir bilgisi olan beni aydınlatırsa çok memnun olurum

Yeni nesil doğum kontrol hapları ödem tutmuyor diyorlar. Ben Yasmin kullanırken birkaç kilo aldım ama bırakınca daha çok aldım. Nihayetinde hormon yüklü haplar illaki etkisi oluyordur diye düşünüyorum yine de.

ben de Yasmin kullanmıştım 3 ay ve 52 kilodan 69 kiloya çıkmıştım. illa ki sadece ilacın etkisi yoktu ama bende iştah yapmisti. zaten doktorum ilacı bana verirken sakın kilo alma bu ilaç kilo almaya yatkınlık gösterebilir demisti. aldim sonra bir 3 ay daha kilo vermek için uğraştım 😂

X