Doğum Kontrol Hapından Sonra

emily93

Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2016
93
45
Merhaba arkadaşlar. Aranıza yeni katıldım sayılır fakat yıllardır hep takip etmişimdir cok derdime deva bulmusumdur Allah hepinizden razi olsun.

Sizlere bir sorum olacak 1buçuk yillik evliyim eşimle hayırlısıyla bebek istiyoruz. İlk gece dahil ben hiç korunmadim eşim korundu hep. Ama iki ay önce yazz doğum kontrol hapina başladım sebebi yine korunmak değil adetlerim de çektiğim aşırı ağrılardı. Doktora göründüm kist iltihap vs hiçbirsey yok ya genetiksel ya da içeride biriken önceki adet sıvıları dedi ve doğum kontrol verdi. O hapı aldıktan sonra tam 20 gün kanamam oldu iki kere doktora göründüm normal olduğunu söyledi 2.kutuda kanama da adetlerde normale döndü ve ağrılarım kesildi.
Bu yöntemle korunmuyordum ama 3.kutuya başladım çünkü adetim tatilime denk geliyordu bu yöntemle geciktirmek istedim ama 7. haptan sonra doktora gidip danıştım yapma adetin yeni toparlandı dedi ve hapı bıraktım.

Haziran 27 çekilme kanamasindan denilen şeyi yaşadım ve 5 gün adet gördüm. Temmuz 10da normal adet olmam gerekirken 15gun gecikti hatta Hamile miyim diye sürekli ümitlendik ama kan testi negatif çıktı. Şuan felaket sancılı bir adet çekiyorum tabiri caizse ağlıyorum sürekli muhtemelen geciktigi ve biriktigi için.

Sizlere sorum şu 2ay kullanılan doğum kontrol hapindan ne kadar süre sonra hamile kalmam doğrudur mesela bu adetim den sonra denemek akıllıca bir iş midir? Ve ovulasyon günümü neye göre belirlemeliyim vücut sıcaklığı ölçmek yeterli midir? Geçen doktora gidip genel muaneye aldırdım kendimi smear testi yaptirdim vitaminler normal vajinal ultrasonda herşey normal folik asite basla dedi doktorada sordum bu soruyu kal hamile bişey olmaz dedi ama beni tatmin etmedi içimde korku var yanlış birşey yapmak istemiyorum dk hapindan sonra 3 ay bekleyin diyorlar ona kafam takıldı burada deneyimli olan kişilere de ayrıca danışmak istedim yardımci olursanız çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler.. :)

Bem yaklaşık iki buçuk ay aynı hapı kullandım. Son kuruyu yarıda kestim bu yüzden 16 gün falan erken adet oldum. Hapı bıraktıktan sonra 3. ayda hamile kaldım başka bir korunma yöntemi uygulamadan. Herhangi bir olumsuzluk olacağını zannetmiyorum çok şükür benim hamileliğim oldukça sağlıklı geçiyor. Yine de doktorunuza danışın isterseniz.

Teşekkür ederim cevabınız için insallah benjmde sizin gibi olur :) Allah bebeğinizi kucağınıza almanızı nasip etsin

3 ay meselesi folik asitle alakali canim. Hamilelik calismalarina baslamadan 3 ay once folik asit kullanimina baslanmasi oneriliyor ama hamile kalmanda herhangi bir sakinca olmaz endiselenme. Ovulasyon tarihi icin de idrarla yapilan ovulasyon testi alabilirsin eczaneden. Ayrica tukurukle ovulasyon testi yapan cihaz da var ihtiyac duyarsan arastirabilirsin internetten.

Canım teşekkür ederim bugün ovulasyon testi alfim ve yaptım silik çıkıyor bakalım her gün deneyeceğim folik asite de başladım yapmam gereken herşeyi yapmaya çalışıyorum Rabbim nasip etsin

X