DOĞUM KORKUSU PANİK ATAK

Peki bebeğin çıkış anı mı acı veriyo yoksa sancılar mı :KK43:
Açıkçası sancılar benim tahmin ettigim gibi değilmis yani ben cidden cok bilgisizdim ne yasayacagim konusunda sancı geldi mi bitmiyor sanıyordum öyle değilmiş sanci bir geliyor 15-20 saniye sonra geçiyor geçtiğinde cok rahatsiz sanci varken de dayanilamayacak bir sanci değil ama tarifini yapamiyorumda yogun bir üşütme sanciisi gaz sancısı adet sancisi birlesimi gibi diyebilirim. Evdeyken yürüyüş ve nefesle dengeledim. Hastaeneye gecince de ilik dus icin pilates topuyla gecirdim( bunu evde yapmama esim izin vermedi korktu acilmayi hizlandirabilir bilincsiz yapmayalim istedi) doğum anı sanciyar göre bir tık daha zor ama onda da ne yapacağınızi bilirseniz bence kolaylasir. Ben ne yapacağımı anlamaya calistigim ve ilk iki seferde yapamadigim icin zorlandim. Doğumda o gelen sanciyla basliyor sanci geldiginde nefes alıp , nefes vermeden bagirmadan ikinmani istiyorlar dogru yaptigin taktirde 5 dakika bile surmez doğum. Ben bagirdigim icin nefes kacirdim arada cnku nasil ikincam bilmiuordum😂 hastaneye 13.30 gibi gittik 16.36 da bebegim doğmuştu. Bu sürenin en fazla 40 dl so dogumhanede gecmistir

Aaaa önden gidince öyle mi oluyo şu an benimde 2 hafta önden gidiyormuş öyle dedi doktor ama doğuma kadar nasıl olur bilmiyorum gerçi 82 gün var daha :KK43:
Herkesin durumu farklı sanırım, birde son haftalara kadar çok şey değişebilir benim hep değişmişti her kontrolde, gebelik şekerimde vardı belki ondan öyle oldu, ya da ölçümler belki bazen doğumda ölçüldüğü gibi olmuyormuş, artık doktorumuza güvenip öyle olsun diyorsa öyle yapacağız

X