Doğum sancısı mı?

sondilimpizza

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2023
19
1
26
35+2 günlük hamileyim. Bugün çamaşırımda beyaz bir akıntı vardı ama mukus kıvamındaydı. Normalde bir süredir vajinal akıntım var ama ilk kez bu boyutta ve kıvamda bir akıntı gördüm. Nişan mı yoksa her zamanki akıntım mı anlayamadım.
Bütün gün karnımda bir sertleşme ve ağrı veren bir rahatsızlık hissi oldu. Normalde hep olan bir şeydi ama ilk kez tüm gün sürdü. Kasıklarımda ve belimde ağrı olmadığı için onu da normal karşıladım. Şimdi geceye doğru kasıklarım ve belim de regl ağrısı gibi ağrımaya başladı.

Dayanılmaz ağrılar yok. Sancı aralarını sayın derseniz sayamam çünkü devamlı bir sızı var çok nadir geçer gibi oluyor sonra uzun süreler devam ediyor. Ağrı hafif olduğu için saplanıp çıkan bir ağrı olmadığı için iki ağrı arası süre sayma gibi bir durumum olmadı. Çok hafif sızı şeklinde olduğu için de acile gitmek istemiyorum. Yarın doktor randevum var. Sizce doğum sancısı mıdır?

35+2 günlük hamileyim. Bugün çamaşırımda beyaz bir akıntı vardı ama mukus kıvamındaydı. Normalde bir süredir vajinal akıntım var ama ilk kez bu boyutta ve kıvamda bir akıntı gördüm. Nişan mı yoksa her zamanki akıntım mı anlayamadım.
Bütün gün karnımda bir sertleşme ve ağrı veren bir rahatsızlık hissi oldu. Normalde hep olan bir şeydi ama ilk kez tüm gün sürdü. Kasıklarımda ve belimde ağrı olmadığı için onu da normal karşıladım. Şimdi geceye doğru kasıklarım ve belim de regl ağrısı gibi ağrımaya başladı.

Dayanılmaz ağrılar yok. Sancı aralarını sayın derseniz sayamam çünkü devamlı bir sızı var çok nadir geçer gibi oluyor sonra uzun süreler devam ediyor. Ağrı hafif olduğu için saplanıp çıkan bir ağrı olmadığı için iki ağrı arası süre sayma gibi bir durumum olmadı. Çok hafif sızı şeklinde olduğu için de acile gitmek istemiyorum. Yarın doktor randevum var. Sizce doğum sancısı mıdır?
Doğum sancısını anlıyorsun ☺️ O normal yalancı sancılardan. Benim nişanım baya büyük parça kopkoyu sarı akıntıydı. 2 gün önceden geldi. Sonra 2 gün sonra hiç ağrım başlamadan önce de ilk suyum boşaldı.

Doğum sancısını anlıyorsun ☺️ O normal yalancı sancılardan. Benim nişanım baya büyük parça kopkoyu sarı akıntıydı. 2 gün önceden geldi. Sonra 2 gün sonra hiç ağrım başlamadan önce de ilk suyum boşaldı.
Herkes anlıyorsun diyor ya zaten ondan biraz içim rahatlıyor. Doğursam anlardım diyorum. 😀 Zaten muayene oldum. Doktor yalnızca ultrasondan baktı ama her şey yolunda senin rahatsızlıkların bebeğin ters durmasından kaynaklanıyor dedi.

Vücut kendini doğuma hazırlıyor artık. Braxton hicks denilen sancılar başlamıştır. Akıntı olur çünkü rahim ağzı mesafe azalmaya başlıyor. Aynı zamanda açılma olacağı için kaslar ve deri kendini yumuşatır. Bebek de kanala doğru dönüp baskı yapmaya başlayacak yavaş yavaş.

Bolca yürüyüş yap yanında biri olsun. Bebeğin aşağı kanala indiğini hissedersin penguen gibi yürütür insanı ve elinle karnına baktığında kafa oldukça aşağıdadır anlarsın. Pilates topun varsa bir yere tutunarak hareket yap, Otur kalk ki açılma hızlansın.

Benim 35. Hafta kontrolünde sancılarım başladı doktor müdahele etti biraz daha kalsın diye, bu sefer benim kız da inat etti gelmedi 41. haftaya geldim hiç bir emare yoktu. Planlama yaptık suni sancı ile normal doğum için. Hastaneye gittiğimde kontrolde 3 cm açıklık vardı ve hiç hissetmedim ağrı, adet sancısı gibi kramp vardı ama ara ara gayet rahattım 35. Hafta gibi sancım hiiiç yoktu. Yatış sonrası sürekli yürüdüm ve pilates topunda hareket yaptım doktorum istedi. Açılma hızlandı 3-4 saat içinde doğum yaptım🧿🤍🌸
Korkma aklına takılan bir şey olursa sorabilirsin benim minnoş 27 günlük oldu bilgiler benim taze 😁🌸
Hayırlısı ile sen de sağlıkla atlatıp bebişine en kısa sürede kavuş🌸🌸

X