Doğumda nefes egzersizleri

515680

Üye
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2023
211
73
29
Kızlar selam
Doğum anında nefes yönetimini nasıl yapmak lazım bilgisi olan var mı.
Bir çok nefes çeşiti var fakat hangi nefesin hangi anda kullanılacağına yönelik bilgi yok yardım lütfen

5 ay önce doğurdum yapabilen varsa helal olsun ama benim tek hatırladığım ıkınma hissitayi gelince nefesimin kesildiği. Nefesim beni kullandı daha çok 😂

Kızlar selam
Doğum anında nefes yönetimini nasıl yapmak lazım bilgisi olan var mı.
Bir çok nefes çeşiti var fakat hangi nefesin hangi anda kullanılacağına yönelik bilgi yok yardım lütfen
Ağzından nefes alıp büyük tuvaletini yapar gibi ikiniyorsn.
Yüzünü kasma ıkınmayi belden aşağına ver gibi bir şey diodularrr.
Sağlık ocağı veya hastaneler de gebe okulları var gidebilirsiniz aslında hep bunları anlatıyorlar 🍀

İnternette bununla ilgili çok video var. Bir de bir ebenin gönderisinde görmüştüm çok içgüdüsel diyordu… gene de görüp hoşuma gidenlerden atayım

Ağzından nefes alıp büyük tuvaletini yapar gibi ikiniyorsn.
Yüzünü kasma ıkınmayi belden aşağına ver gibi bir şey diodularrr.
Sağlık ocağı veya hastaneler de gebe okulları var gidebilirsiniz aslında hep bunları anlatıyorlar 🍀
Aslında öğrenmek istediğim şey bir çok nefes tekniği var bunların hangi aşamada kullanılacağı.
Diyagram kedi köpek at göğüs karın arka karın pelvik gibi nefesler. Hepsinin nasıl kullanılacağını biliyorum ama işte yerlerini öğrenmek istiyorum 🙏🏻

Aslında öğrenmek istediğim şey bir çok nefes tekniği var bunların hangi aşamada kullanılacağı.
Diyagram kedi köpek at göğüs karın arka karın pelvik gibi nefesler. Hepsinin nasıl kullanılacağını biliyorum ama işte yerlerini öğrenmek istiyorum 🙏🏻
Hıı o kadar detaylı bilmiyorum. Doğum esnasında ebe yönlendiriyor zaten ıkınma hissi kendiliğinden size geliyor. sağlıklı kolay doğumlar diliyorum 🌺

X