Doktor yada sağlık çalışanı var mı ?

Ferda ferda

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2018
193
138
Merhaba canlar pazar günü geçirdiğim enfeksiyondan dolayı kan verdim sonuçları paylaşıyorum Wbc değeri endişelendirdi biraz anlayan yorumlayabilir mi ? Başına gelen ? Yapım gereği evhamlıyım biraz Herkese iyi akşamlar diliyorum konuyu buraya açmamam gerekiyorsa affola cahilliğime verin.

Eklentiler

• IMG_9323.jpeg
    IMG_9323.jpeg
    54,8 KB · Görüntüleme: 120
Öyle aşırı bir oynama yok ki bu değerlerde,referans değerlerine epey yakın. (Doktor değilim bu arada ama sürekli hastalanan 2 çocuğum var,sık sık tahlil yaptırıyoruz)
Korkulacak bir durum olduğunu sanmıyorum ama yine de en doğru doktorunuz yorumlar.

Merhaba canlar pazar günü geçirdiğim enfeksiyondan dolayı kan verdim sonuçları paylaşıyorum Wbc değeri endişelendirdi biraz anlayan yorumlayabilir mi ? Başına gelen ? Yapım gereği evhamlıyım biraz Herkese iyi akşamlar diliyorum konuyu buraya açmamam gerekiyorsa affola cahilliğime verin.
Wbc beyaz küre değeridir ve düşüklüğü de vücudun enfeksiyonla yeterince savaşamadığını ve enfeksiyon riskinin daha yüksek olduğunu gösterir, çok ciddi bir sorun görünmüyor.

Doktor ya da sağlıkci değilim ama çok bariz ortada sinirdasiniz minumum 12 sizinki 12.2 çıkmış doktorun bununla ilgili evham yaptıracak bir şey söyleyeceğini sanmıyorum mesela normali 12 olan değer 20-30 çıksa ayrı 12.1 çıksa ayrı. Geçmiş olsun.

Sağlıkçı değilim fakat anladığım kadarıyla referans aralığından çok uzakta değil değerleriniz. Evham yapmayın çok geçmiş olsun😊

Onlarda sa bu değer düştü mü enfeksiyon esnasında
Enfeksiyon Var mı yok mu anlamak,antibiyotik verelim mi noktasında oluyor kan testleri bu kadar oynamalar illaki oluyor. Mesela hastayken demir ne bileyim kalsiyum,d vitamini vb değerlere baktırmak istesem çocukların doktoru iyileşince bakalım der bakmaz .Sizin doktorunuz da enfeksiyon konusunu teyit etmek amacli yapmıs gibi duruyor,ona göre tedavinizi düzenler ama korkulacak bir yükselme,düşüş yok değerlerinizde. Referans aralıklarına çok yakın değerler.

Hemşireyim Wbc değeri beyaz kan hücre artış azalışıyla ilgili , sizin attığınız değerlerde ciddi bir fark yok hatta referans aralığına yakın , düşük olma sebebine gelirsekte enfeksiyon geçirdiğiniz için bağışıklık sisteminiz biraz zayıflamış onun göstergesi yani korkacagınız endişeleneceginiz hiçbir şey yok 🙏🏻💫

Birde her kan tahlili yapıldığı laboratuvara göre değişiklik gösteriyor , belki x hastanesinde yaptırdığınız bu testi y de yaptırsanız bu değer normale indirgenirdi aralıkta olurdu yani şu anda da aralığa yakın

Enfeksiyon Var mı yok mu anlamak,antibiyotik verelim mi noktasında oluyor kan testleri bu kadar oynamalar illaki oluyor. Mesela hastayken demir ne bileyim kalsiyum,d vitamini vb değerlere baktırmak istesem çocukların doktoru iyileşince bakalım der bakmaz .Sizin doktorunuz da enfeksiyon konusunu teyit etmek amacli yapmıs gibi duruyor,ona göre tedavinizi düzenler ama korkulacak bir yükselme,düşüş yok değerlerinizde. Referans aralıklarına çok yakın değerler.
Çok saolun

X