Doktorun Vaser Liposuction ile vücudu yakması ve dokulara hasar vermesi

kizilciklavanta

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2024
19
9
42
Merhaba herkese. Çok yakın bir tanıdığım Ankara'da Yahya Baltu isimli bir hekime karın Vaser Liposuction yaptırdı. Vaser Liposuction sonrasından uzun bir süre sonra beklenilen iyileşme olmayıp, geçmeyen acı, yanık benzeri lekeler, yamuk ve bezeler varmış gibi görünen bir vücut ve bazi hareketleri yaparken hala acı hissetmesi şikayetleri devam edince farklı doktorlara başvurarak olayı araştırmak ve öğrenmek istedi. Çünkü ameliyatı yapan hekim hiçbir sorun yok diyordu ve yanık deriye olur böyle şeyler diyerek cevap veriyordu. Detaylı araştırmalar ve tetkikler sonucunda Vaser Liposuction esnasında estetik cerrahın vaser cihazını aşırı kullanması nedeniyle vaser cihazının ısısıyla vücudunu yaktığını, çok aşırı işlem yaptığı bu nedenle sağlıklı bir yağ dokusu bırakmadığı için vücudunda nodül görünümlü sert dokular oluştuğunu ayrıca hekimin "dalgalanma" olarak adlandırdığı bölgelerde ise yağın eşit olmayacak şekilde alındığı ve bu nedenle vücudunda yamulmalar olduğunu öğrendi. Olaya en yakından tanık olarak vaser liposuction işleminin çok önemli bir deneyim gerektirdiğini ve deneyimi eksik olan kişiler tarafından yapıldığında yanma, vücut şeklinin bozulması ve nodüler görünüm gibi çok kötü sonuçlar olduğunu ve düzeltmenin neredeyse imkansız olduğunu öğrendik. Acaba benzer bir deneyimle karşılaşan oldu mu? Bu konuda tavsiyelerinizi paylaşabilirseniz arkadaşıma yardım etmek istiyorum.

İlk kez duydum böyle bir sorunla ben karşılaşmadım elhamdülillah. Hissetmedim bile
Haklısınız malesef az rastlanır birşey olduğu için birçok hekimde düzeltmeye çalışma riskine girmiyor. Resim paylaşırım ancak resim biraz mide kaldırıcı bu nedenle paylaşmadım fakat yardımcı olmak isteyen olursa resim gönderebilirim arkadaşıma sorarak. Yahya Baltu isimli doktor malesef kötü bir işlem yapmış ve yakmış :KK43:

X