Şampuan ve Saç Kremleri DÖKÜLME KARŞITI ve(ya) DOĞAL İÇERİKLİ Şampuanları karşılaştıralım

Maşallah saçlarınız çok güzel 🧿 gür görünüyor resimde de ☺️
Ben sizin yeriniz de olsam ne eksiğim varsa ona baktirip ona göre vitamin desteği ile sonrasında da çok pahalı şampuanlara inanın hiç gerek yok. Bioblas yada restorex sizde memnun kaldığınız için öneriyorum. Alternatif olarak bebek şampuanı kullanıp daha kafama takmazdim. Kafaya takınca da artıyor dökülme çok düşünmemek lazım stres yapmamak lazım. Biraz serbest bırakmak lazım. Birde saçı tararken yıpranma olmaması açısından Argan yağı sürün taramadan önce.. çok daha kolay taranır böylelikle mis gibi.. çok fazla saç spreyi şekillendirici kremler de kullanmayın tek bir bakım ürününüz olsun hadi ekstra dan 1 tane daha olabilir ama öyle sprey Krem üstüne yağ surmenizi önermem.. yağ tek başına yeterlidir çok fazla ürün kullanınca da yoruluyor nefes alamıyor ve dökülmeye başlıyor saç..
Ben genelde Sprey kullanmıyorum ama 7-24 Bukle Belirginleştirici Krem kullanıyorum, normalde saçımı yıkadıktan sonra 2 avuç krem kullanıyordum ama Shea Butter yada Shea Yağını öğrendikten sonra 1 avuç Krem ve 1 avuç Shea Yağı kullandım. Shea Yağının yapısı da Bukle Belirginleştirici Kreme yakın, bir tık katısı ama tek başına sürdüğünde Bukle Belirginleştirici kadar kabarıklığı almıyor bir gün sonra epey kabarmış oluyor ben de yarı yarıya kullanmaya karar verdim.

Bu dökülme olayı yeni değil, 5-10 senelik bir olay, bir iki defa doktora gittim kan değerlerimde bir sorun çıkmadı, zaten her sene düzenli tam kan tahlili yaptırıyorum, bir sorun çıkmıyor. DMMAY89 arkadaşımız da Kolajen tavsiye etti, sipariş verdim zaten içeriğinde vitaminler ve biyotin, çinko gibi bileşenler de var, geldiğinde kullanmaya başlayınca işe yarar umarım.

Bir de bugün banyodan sonra saçıma üstte yaptığım uygulama haricinde, ekstra azıcık sıvı yağ karışımı sürdüm. Aslında Masaj Yağı ve çok güzel kokuyor, içeriğindekiler saça sürülebiliyor mu diye tek tek arattım, hepsi saça hatta saç derisine sürülebilen yağmış, saçıma iyi gelip yumuşattı, parlaklık verdi gibi geldi ama bunu bugün ilk defa yaptım. İçinde At kestanesi Yağı, Aynı Sefa Yağı, Aloe vera Yağı, Kantoron Yağı, Defne Yağı, Gliserin, Propolis ve Zeytinyağı vardı, güzel kokusuna kapıldım ama içeriği temiz olduğu ve saça sürülmeyen yağ içermediği için sorun olmayacağını düşünüyorum.

Orbis'in Sarımsaklı Şampuanından ben gayet memnun kaldım. Hatta Orbis'in Bıttım Yağlı Şampuanını da aldım sonrasında, Bıttım Yağlı olan kuru saçlar için olduğundan saçı daha yumuşak yapıyor ama ben dökülme açısından Orbis'in Sarımsaklı Şampuanını daha beğendim, banyodan sonra bir süre hafif yanma gibi şampuanın etki ettiği hissini veren bir his oluşuyor. İki çeşiti de dökülmemi arttırıcı herhangi bir etki yapmadı. Olur da indirimde falan bir yerlerde denk gelirseniz, ben epey hesaplı aldım marketten çünkü, bana iyi geldiği için bu Orbis markasını tavsiye ediyorum, umarım size de iyi gelir. Epey başka çeşidi de vardı değişik saç tipleri için Aloe Vera, Gül, Isırgan, Zeytinyağı, Argan Yağı falan.

X