Dolap kıyafet dolu ama giyecek hiç bir şeyim yok

Merhaba, alışveriş yaparken basic parçalara yönelin bence. Bazen de basic parça eksikliğinden kombin yapamıyoruz. Mesela çok iddialı bir kötü aşırı iddialı bir gömlekle giyince fazla dramatik durabiliyor. İşte o kotu daha sakin bir gömlek ya da bluz ile kombinlemeyi deneyebilirsin.

Bir de yaşla da alakalı biraz bence,23-24-25 yaşları ile 29-30 yaşlarda aldığım sevdiğim kıyafetler çok değişiyor. Yaşınız nedir :KK66:

Dün kışlıklarımızı kaldırdım yazlıkları çıkardım 3 hurç kıyafetim var. Dolabım tıklım tıklım dolu
Ama içime sinerek giyebileceğim 5 kombin filan yapabildim. Geri kalan kıyafetlerimin hiç birini ya beğenmiyorum ya kendime yakıştıramadım ya modası geçmiş.. çoğu da iyi markalar dünya para döküp aldım. Taş gibi yeniler
Ben neden böyleyim ya :KK43: beğenip alıyorum bir kaç sefer giyiyorum ertesi sene hiç beğenmiyorum. Salak gibi niye almışım mi bunları diye kendime sinir oluyorum şuan. Şu dolaba döktüğüm paraya koluma bilezik yapardım
Var mı benim gibi olan ben ya zevksizim ya maymun iştahlıyım ama alışverişi beceremediğim net :KK43:
Ben de oyleydim bir ay önce ciddi temizlik yaptim.her kiyafete bunu bu yıl kac kez giydim diye sordum cevabi 2 veya daha az olanlari ayirdım ve ihtiyaci olanlara dagıttım. Cook hafifledim artik duşüne düşune aliyorum. Giymediklerim bana baya yük olmuş

konu sahibi çok tatlısınız. ben dolabımdaki fazlalığı pandemide temizledim. sen bunu 2 yıl içinde giydin mi dedim. cevap hayırsa verdim attım. sapı kopmuş yaptırırım diye duran çanta, aşınmış babet, tokası kırılmış kemer, tiftik eşofman, yakası bayır olmuş tshirt artık modası geçmiş elbise. bir de benim ölçütüm güzel bir davete ya da bir tatile gitsem hangi parçalar uygun olur, bu otelde giyilir mi oluyor. giyilmezse ev kıyafeti olacak. aşırı ev kıyafetim varsa da onları elemek. sadece yıllar içinde kendi tarzınız oturuyor. ben siyah beyaz krem gri renk ağırlıklı tarz belirledim iş için. pembe fuşya turuncu kızlara nasıl yakıştırıyorum ama kendime alırken elim gitmiyor. alışkanlık işte. benim giyerken fazla renkli bulduğum şeyleri de verdim çok eskiyse attım. çünkü bir heves almıştım. asla giymem dediklerini ver. sonra çok yıpranmışları at. sonsuza kadar saklamak istediklerini (malum kot ve deri ceketim:) ayır. azalttıkça rahatlarsın. kolay gelsin.

Merhaba, alışveriş yaparken basic parçalara yönelin bence. Bazen de basic parça eksikliğinden kombin yapamıyoruz. Mesela çok iddialı bir kötü aşırı iddialı bir gömlekle giyince fazla dramatik durabiliyor. İşte o kotu daha sakin bir gömlek ya da bluz ile kombinlemeyi deneyebilirsin.

Bir de yaşla da alakalı biraz bence,23-24-25 yaşları ile 29-30 yaşlarda aldığım sevdiğim kıyafetler çok değişiyor. Yaşınız nedir :KK66:
32 yaşındayım anne olunca bi garip oldum biraz olgun görünmek istiyorum ama klasik kıyafetleri kendime yakıştırmıyorum Bir sürü de almışım ama giyemiyorum

Dün kışlıklarımızı kaldırdım yazlıkları çıkardım 3 hurç kıyafetim var. Dolabım tıklım tıklım dolu
Ama içime sinerek giyebileceğim 5 kombin filan yapabildim. Geri kalan kıyafetlerimin hiç birini ya beğenmiyorum ya kendime yakıştıramadım ya modası geçmiş.. çoğu da iyi markalar dünya para döküp aldım. Taş gibi yeniler
Ben neden böyleyim ya :KK43: beğenip alıyorum bir kaç sefer giyiyorum ertesi sene hiç beğenmiyorum. Salak gibi niye almışım mi bunları diye kendime sinir oluyorum şuan. Şu dolaba döktüğüm paraya koluma bilezik yapardım
Var mı benim gibi olan ben ya zevksizim ya maymun iştahlıyım ama alışverişi beceremediğim net :KK43:
Benimde kiyafetlerim tiklim tiklim dolu hepsi yeni gibi resmen gardirobumda 90binlik vardir yani kis yaz dahil 🤦🏼‍♀️ ama gencligimden beri düzgün giyindigimden olsa gerek hepsini eksitemiyorum ya kilo aldiklarimi satisa koydum alan olmadi sinirle cöpe attim hala tam bosalmadi yani bu konuda bende cözüm bulamadim. Ki yorumu yazdim bende okuyayim faydasinin ucu bana da dokunsun diye 🥲

Bilimseldir hayatında var olan şeylerin %20 sini kullanırsın
Kullanmadıklarını evinden çıkar
Kulkandıklarına odaklan
Bekli birkaç kombin alabilirsin diğerlerine uyan
Hem rahatlayacaksın hemde daha iyi görünecekain

32 yaşındayım anne olunca bi garip oldum biraz olgun görünmek istiyorum ama klasik kıyafetleri kendime yakıştırmıyorum Bir sürü de almışım ama giyemiyorum

Ay klasikse kombinelerden aslında ya mesela artık kot tshirt üstüne blazer ceket giyiyorlar en basitinden :)

Hatta yaşın da oturmuş artık zevkin çok çılgın bir şekilde değişmez.

Bir hafta önce dolabımın yüzde 70ini geri dönüşüme attım. Ogün bugündür içimde bir rahatlama var. Beğenmediğim, küçük gelen, eskiyen,fazlalık ne varsa gitti. Suan dolabımı açtığımda elime aldıklarım hep tercih ettiklerim. Yeni yeni alıyorum. size de tavsiye ediyorum boşaltın dolabınızı

Bende ayni sizin durumunuzdayim üstelik giymesemde atamiyorum. Bu galiba yetenek meselesi. Bazi kadinlar cok güzel giyiniyor kombin yapiyor görünce aaaa benim aklima hic gelmezdi böyle bit kombin cok güzel olmus diyorum. Ama malesef o kabiliyet bende yok. Birde hani bazi insanlar vardir ne giyse yakisir ve yüksek bir aurasi vardir kiyafeti onlar güzellestirir.

Size bir yöntem söyliyim. Diyelim elimizde sarı bir hırka var ve onunla nasıl kombin yapacağını bilmiyorsun. Pinterestte tarzan ingiliççemle "yellow cardigan outfit" yazıyorum. Karşıma envai çeşit sarı hırkalı kombin çıkıyor. Veya pembe stilettonuz var, "pink stiletto outfit" yazın, kombinler dökülsün. Bu şekilde çok kombin yaptım.

İyi marka kaç hurç kıyafet dert oldukları için çok üzgünler..

Zevk vizyon gerektirir para değil..

bana da özelden dolap hesabınızı gönderir misiniz? Bende de aynı problem var şu ara daha iyi kalite ve zamansız parçalar almaya çalışıyorum. Sezon modasından uzak durun, 1 yıl sonra bu ne ya diye kenara atılacak parçalar almayın. Az ama öz alın. Kumaş kalitesi önemli. Örnek veriyorum polyester kazağı 1-2 sezon giyersiniz, yün veya kaşmir bir kazak ise eskimez her daim kalitelidir.

X