Dukan Diyeti zararlı mı?

benim görümcem de yaptı 2 ay sonunda böbrek tembelliği ve kalp ritim bozukluğu oldu.Ki çok su içmesine rağmen böbreklerde sıkıntı çıktı.

ben normalde de çok su içen biriyimdir. diyet boyunca da çok fazla su içtim. belki önceden bir böbrek rahatsızlığım vardı bu da tetikledi bilemiyorum. ama dikkat edin. idrar tahlili mutlaka yaptırın.

ben normalde de çok su içen biriyimdir. diyet boyunca da çok fazla su içtim. belki önceden bir böbrek rahatsızlığım vardı bu da tetikledi bilemiyorum. ama dikkat edin. idrar tahlili mutlaka yaptırın.

Allah acil şifalar versin inşallah. doktora diyetten bahsettin mi peki? bende dukanin kitabini geçen sene aldım.. bi geçen sene üç dört günlük denemem oldu bide bu sene.. her ikisinide sürdüremedim, hem zor geldi hem de diyete tam olarak güvenemedim. kitapta iyi güzel açıklamış bişeleri dr.dukan doğal olarak yöntemini savunuyor, bu diyeti sağlıklı bulan savunan çoğu kişi de kitaptan yola çıkıyor zaten. ama danıştığım hiçbi doktor bu tip diyetleri tavsiye etmedi. hepimizin bildiği en sağlıklı reçete sağlıklı düzenli beslenmek, porsiyon küçültmek ve spor yapmak. işin özü "kendimize iyi bakmak" sanırım.

Arkadaşlar ben aranıza sadece bu diyet konusunda yardımcı olabilmek için yeni katıldım. Diyet kişiye özeldir. Genel diyetler sağlığınıza oldukça zarar verebilir. Diyet yapmak için kesinlikle bir diyetisyene başvurmalısınız. Doktora da değil. Çünkü doktorlar diyet ya da beslenme konusunda eğitim almamaktadır. Dukan diyeti, karataş diyeti gibi diyet listeleri de diyetisyenlerin onayladığı bir durum değildir. Buna neden engel olunamıyor diyecek olursanız. Diyetisyenlik mesleğinin kanun ile çerçevesinin daha yeni belirlenmesidir. Bu sebeple de daha anca anca önlerine geçmeye çalışılıyor. Bu tarz şeylere lütfen kulak asmayın. Önce bir doktor tarafından kan testleriniz yapıldıktan sonra test sonuçlarıyla beraber bir DİYETİSYENe başvurmalısınız. Ancak bir diyetisyen eşliğinde sağlıklı şekilde zayıflayabilir ya da kilo alabilirsiniz. Şu noktaya da değinmek istiyorum ki diyet listeleri sadece zayıflamak ya da kilo almak için değildir. Aynı zaman da kalp, şeker, alerjik vb. daha bir çok hastalık için de diyet önerilmektedir. Ayrıca bunlar dışında dengeli beslenmek ve sağlıklı yaşam için de diyet yapılması sağlığınız için önerilir. Bu arada sen bunları nereden biliyorsun, sen kimsin ki sana güvenelim derseniz. Size kendimi tanıtayım ben Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik öğrencisiyim.

Unutmayın; nasıl kilo aldıysanız öyle verirsiniz.

X