Durmak yok ranta devam!

AngryPenguin

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Haziran 2012
5.378
1.437
Çevre Bakanlığı, Tarabya’da bulunan doğal SİT alanının imara açılmasına anında onay verdi…

AKP, İstanbul’da Belediye Başkanlığı’nı kazandı. Seçimlerin üzerinden bir hafta geçmeden tartışmalı bir imar kararının da.ha alındığı ortaya çıktı. Bu kez hedefte Boğaz’ın incisi olarak gösterilen Tarabya’daki son ormanlık alan var…

İBB’ye aitti ama…
Cumhuriyet’in haberine göre; Tarabya’da yer alan 74 pafta 1108 ada, 10 parsel numaralı 22 bin 954 metre kare yüzölçümlü ve 1/10 hissesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) ait olan orman vasıflı arazinin 9/10’luk bölümü, İller Bankası Yönetim Kurulu’nun 17.01.2013 tarih ve 2/32 sa.yı.lı ka.ra.rıy.la 12 milyon 150 bin dolar karşılığında satın alındı.

Sahte rapor iddiası
İller Bankası tarafından satın alınan arsanın ekspertiz raporunda, arsanın birinci derece doğal SİT alanı olduğuna vurgu yapıldı, imar durumunun “tarla ve çamlık” olduğu belirtildi. Arazinin devri sonrası birinci derece SİT alanı statüsü kaldırılmak istendi. Rapor hazırlaması için özel bir firmayla anlaşıldı. Kanuna göre, 1 yıl sürmesi gereken çalışma 45 günde bitti. Uzmanların ‘sahte’ olarak nitelendirdiği bu rapora göre arazinin SİT alanı statüsünün kaldırılmasına karar verildi. İşlemler Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından anında onaylandı.

Son söz bekleniyor
Arazinin birinci derece doğal SİT alanı statüsünün değiştirilmesiyle ilgili nihai kararı, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü’nün vereceği öğrenildi.

Yeşile hayranlar!

Başbakan Tayyip Erdoğan, “Yeşile hayranım, çevrecinin daniskasıyım” derken İstanbul’un ender yeşil alanların.dan biri daha yok olma tehlikesiyle karşı karşıya… Tarabya’daki doğal SİT alanının statüsünün değiştirilmesiyle ilgili karar Ankara’da jet hızıyla onay buldu. (SBK)
http://www.sansursuzhaber.com/durmak-yok-ranta-devam-362678h.htm

Son düzenleme:
canım niye böyle noktalı yazdınn.zor okunuyorr

Konuya gelince aynen başlıktaki gibi
Durmak yok yola devam :KK14:
başbakan bilmem kaç milyon ağaç dikti canım ne olacak bundan :KK14:

Biz sit alanlarını imara açıp duralım, Gül de Roma'ya gidip bir tane bile avm olmamasına hayret etsin. :KK14:

canım niye böyle noktalı yazdınn.zor okunuyorr

Konuya gelince aynen başlıktaki gibi
Durmak yok yola devam :KK14:
başbakan bilmem kaç milyon ağaç dikti canım ne olacak bundan :KK14:

Kopyala yapıştır yaptığım için olmuş o bende sonra farkettim düzelttim şimdi canım:KK14:

imzaladım
kızlar sizce bu imzaların yaptırımı var mı
ben çok imza kullandım böyle ama yine bildklerini okuyorlardır gibi geliyor :26:

Biz sit alanlarını imara açıp duralım, Gül de Roma'ya gidip bir tane bile avm olmamasına hayret etsin. :KK14:

Hahaha yavrum kiyamam ya modanin merkezine bir avm konduramamislar cok ayip etmisler. Bir dahakine sehrin az disina cikiversin. Tarihi sehre avm konduruldugu bir istanbulda gorulur..

imzaladım
ben çok imza kullandım böyle ama yine bildklerini okuyorlardır gibi geliyor :26:

Şöyle ki, körü körüne bağlanılmayan, ne olursa olsun arkasında durulmayan, deli gibi sevilmeyen, her an bıçak üstünde olan iktidarlar gitme korkusuyla bu halk girişimi dediğimiz imza olayını çok ciddiye alır ve uygular. Bizim ülkemizde ne olur bu çıkarımı size bırakıyorum. :KK1:

imzaladım

Sadece belli bir sayıya ulaştığında ilgili kurum değerlendirmeye almak zorunda ama sonuç olarak genelde yine bildiklerini okuyorlar biz yine de bir umut imzalıyoruz işte :KK14:

Son düzenleme:
Şöyle ki, körü körüne bağlanılmayan, ne olursa olsun arkasında durulmayan, deli gibi sevilmeyen, her an bıçak üstünde olan iktidarlar gitme korkusuyla bu halk girişimi dediğimiz imza olayını çok ciddiye alır ve uygular. Bizim ülkemizde ne olur bu çıkarımı size bırakıyorum. :KK1:

mesaj alınmıştır:KK53::KK53:

Imzaladım paylaştım. Herkesin imzalaması lazım aslında zaten az olan yeşil alana kıymanin hiçbir açıklamasi olamaz.

Peki siz Fatih'te olanları duydunuz mu?
Fatih'te bilmem kaç yıllık tapulu evler yeşil alan, otoparklar yeşil alanlar da imara açılmış, 2-3 hafta oluyor ben bu haberi tv'de seyredeli, Fatih'te yaşayan evi yeşil alan olan insanlarla röportaj yapılmış, onları dinledim, insanlar tapularıyla belediyeye koşmuşlar ve evlerinin yeşil alan olduğunu görmüşler tapu dairesinde, peki ne olacak diye sorunca yanıt alamıyorlarmış.

Ama gerçekten peki ne olacak?

Kaynak nerde diyeceksiniz:))) ben haberlerde seyrettim ama
Buyrun kaynak:http://buguntv.com.tr/fatih-ranta-kurban-mi-ediliyor-video-3155

Son düzenleme:
Fatih'te bilmem kaç yıllık tapulu evler yeşil alan, otoparklar yeşil alanlar da imara açılmış, 2-3 hafta oluyor ben bu haberi tv'de seyredeli, Fatih'te yaşayan evi yeşil alan olan insanlarla röportaj yapılmış, onları dinledim, insanlar tapularıyla belediyeye koşmuşlar ve evlerinin yeşil alan olduğunu görmüşler tapu dairesinde, peki ne olacak diye sorunca yanıt alamıyorlarmış.

kaynak bugün bugün tv devam

Hangi birine yetişelim bilmiyorum ki Mune çıkardıkları 6306 sayılı kanun sayesinde imara açmadıkları yer kalmayacak yakında yazık günah valla:KK14:

Hangi birine yetişelim bilmiyorum ki Mune çıkardıkları 6306 sayılı kanun sayesinde imara açmadıkları yer kalmayacak yakında yazık günah valla:KK14:

Valla ben bu Fatih'teki durumu seyredince şaşırdım, çünkü evler bildiğin tapulu ev, röportaj sırasında insancıklar tapularını da ellerine alıp gösteriyorlardı, önce dedikodu gibi yayılmış, söylentileri dikkate alanlar tapuları ellerinde belediyeye gidiyor, evlerin gerçekten yeşil alan olduğunu öğrenince paniklemişler:KK50:

Bende olsam paniklerim, düşünsene evim tapulu, vergisini ödüyorum, yıllarca oturuyorum sonra bana diyorlar ki evin artık evin değil, evim değilse neeee:44: yeşil alan:KK14:
Olacak iş değil:KK50:

X