Saç Rengi ve Saç Boyama Elde ettiğim bal rengi..Resimli..

_MedceziR_

«DirenTürkiye»
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2010
16.931
12.190
inanamıyorum..Bir riske girdim ve sonuç harika çıktı..Hemen paylaşmak istedim..

Öncelikle saç rengim buydu:

Eki Görüntüle 299348

Ben palet yoğun renk açıcı aldım..ve boya olarak palet natıral color 8.0 bal köpüğü ve palet natural color 7.65 altın çikolata aldım..

Boyaları plastik bir kapta karıştırdım, ren açıcıyı da, tarifindeki gibi şişesinde hazırladım..

Boyaları hazırladığım plastik kaba, hazırladığım renk açıcının yarısını koydum..Koyar koymaz kaptaki açık renk, koyu kahve gibi bir renk oldu..Siz o renge aldırmayın..O rengi görünce hüsrana uğradım ama yine de saçımın bir tutamında denedim..Ve sonuç iyiydi..Ben de tüm saçımı boyadım ve sonuç bu:

Eki Görüntüle 299351 Eki Görüntüle 299352

Şuan gece olduğu için foto çekmedim..Gündüz ışığında çekicem kendi fotomu..
avatarımdaki resim 3-4 sene öncesine aitti..O rengi bozduğuma pişman olmuştum..Ama şimdi yakaladım..
Hala şoktayım..

ayrıca:
-saçımda 45 dakika beklettim
-saçımı yıkadıktan sonra, normalden biraz daha fazla dökülme oldu
-saçım uzundur..kendim boyamaya çalıştım..haliyle arka ortalarında, dip kısımlarında boyayamadığım yerler kalmış..bu konuda dikkatli olmak lazım..mutlaka bir arkadaşınıza, mümkünse karışımı hazırlayıp kuaförünüze boyatın:KK9:
arkalardan başladım..öne doğru geldim..önlerden başlamınızı tavsiye etmem..

şimdilik bu kadar..çok sık buralarda olamıyorum..gelip gittikçe bakarım konuma :)

Son düzenleyen: Moderatör:
canım renk açıcıyı boyanın içine karıstırınca ne oluyor yani amaç hem saçındaki boyayı akıtıp hem istediğin rengi elde etmek mi.o işe mi yarıyor. ben de saçımda bir değişiklik yapmak istiorum saçım kahve oldu ve bu bana cok koyu geldi ben de istediğim rengi alıp içine renk açıcı koysam aynı sonucu alırmıyım ki

canım açıkçası ben renk açıcıyı direkt uygulamaktan korktuğum için böyle bir şeye yeltendim..
İstediğin boya rengini biraz daha açmak için yapabilirsin sen de..Ama dediğim gibi kendi saç tonumda olan buydu, şimdi diğer renkler hakkında bir şey söylersem hata etmiş olurum..sen de benim gibi bir tutamına dene önce..ona göre hareket edersin :KK71:

Bir de benim saç rengim çok oyu değildi..yukarıya foto koydum..yani amacım hem renk akıtmak hem de istediğim boya rengini oturtmak değil de, istediğim boya rengi boyalı saça sürdüğümde yine koyu olacağından, onu biraz açmak içindi..sonuç başarılı oldu..

ama çok koyu renklerde saçları olup, açık renklere geçmek isteyen arkadaşlara bu işlem olmaz tabi..Önce o koyu rengi akıtmak için direkt açıcı uygulamaları gerekir..

neyse canım sen saçının su an ki halinin resmini bi gün gündüz cekersin bakarız nasıl olmus diye gerçi güzele benziyor ben daha düşüneyim en iyisi

konu gecen sene açılmış arkadaş UI olmuş cvp veremez yani ama cvp verecek arkadaşlar mutlaka olur

X