Ella kullanımı hakkında bilgi acil

Leila4648

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Eylül 2022
6
4
31
Kızlar selamlar, burada ki birçok yorumu okudum. Lütfen deneyimli olanlar bilgilendirme yapabilirse çok sevinirim. Adet takvimi tutuyorum ve bu takvime göre yumurtlama günlerimin olduğu süreçte nişanlımla ilişkiye girdik ve prezervatifin çıkması sonucu maalesef içime boşaldi. Riskli durumun üzerinden 3 buçuk saat sonrasında Ella hap kullandim. Ama gelin görün ki sonra ki günlerde içimi bir telaş sardı gebelik konusunda. İlişki sürecinden 1 hafta sonra bir kadın doğum Doç. DR dan randevu alıp Muayeneye gittim. Doktora durumu anlattım ve alttan muane ederek rutin bir kontrol yapalım dedi. Öncelikle muanede rahim duvarımin ince olduğunu görüntüledi yani yumurtlama zamanin gerçekleşmemis bile olabilir dedi. Ama yinede takipte olmami dile getirdi. Rahim duvarının ince olması ilacın etkisinin gösterdiği anlamına mı gelir? Daha doğrusu şöyle vurgulayayim hem Ella kullanımı hem de rahim duvarı inceliğine rağmen hamile kalanlar oldu mu? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Eğer ovulasyon testi yapmadan ya da vücut sıcaklığı ölçmeden sadece takvime bakarak bu düşüncedeyseniz yumurtlama zamanınızı yanlış biliyor da olabilirsiniz. Çünkü sadece %10 kadınlar 14. gün kadınlar yumurtlama görüyor her ay aynı da olmuyor. Zaten sonrasında Ella da kullanmışsınız. Belirti yaşasanız dahi bu psikolojik olacaktır, içiniz rahat olsun.

Eğer ovulasyon testi yapmadan ya da vücut sıcaklığı ölçmeden sadece takvime bakarak bu düşüncedeyseniz yumurtlama zamanınızı yanlış biliyor da olabilirsiniz. Çünkü sadece %10 kadınlar 14. gün kadınlar yumurtlama görüyor her ay aynı da olmuyor. Zaten sonrasında Ella da kullanmışsınız. Belirti yaşasanız dahi bu psikolojik olacaktır, içiniz rahat olsun.
Bilgilendirme için çok teşekkür ediyorum.
Belli bir olgunluğa erişmiş her kadının cinsellik deneyimi yaşaması sanırım en doğal durumlardan biri. Lakin böyle olumsuzlukların ilk cinsel deneyimde yaşanması gerçek anlamda üzücü ve psikolojik olarak etkileyici oluyor. İnanın cinsellikten o kadar uzaklaştım ki 5 ay sonra evlenicez ama şu anda buna bile sıcak bakamıyorum...

Ella güçlü bir ilaç. Etki göstermeme durumu gerçekten çok düşük.
Yalnız yan etkileri de çok fazla. Bunu bilin ve boşu boşuna buradaki pekçok kişi gibi hergün test yapmayın. 5-6 aya kadar adet düzensizliği, ara dönemde regli gibi yoğun kanama, reglinin kısa ve az sürmesi, sürekli pıhtılı şekilde regli kanaması, kasık ağrısı, göğüslerde sızlama, mide bulantısı vs vs..
Regli tarihinizi bekleyin hatta birkaç gün geçsin ve kan verin. Negatif sonucu görünce de düşünmeyi bırakın. Şu kadar geçti, bunları hissediyorum falan boşu boşuna psikolojik olarak daha da ertelemeyin..

Ella güçlü bir ilaç. Etki göstermeme durumu gerçekten çok düşük.
Yalnız yan etkileri de çok fazla. Bunu bilin ve boşu boşuna buradaki pekçok kişi gibi hergün test yapmayın. 5-6 aya kadar adet düzensizliği, ara dönemde regli gibi yoğun kanama, reglinin kısa ve az sürmesi, sürekli pıhtılı şekilde regli kanaması, kasık ağrısı, göğüslerde sızlama, mide bulantısı vs vs..
Regli tarihinizi bekleyin hatta birkaç gün geçsin ve kan verin. Negatif sonucu görünce de düşünmeyi bırakın. Şu kadar geçti, bunları hissediyorum falan boşu boşuna psikolojik olarak daha da ertelemeyin..
Yaklaşım ve yorumunuz için teşekkür ederim. İlacın etkinliğinin yüksek olduğunu çoğu doktor söylüyor evet. Ama işte ilk ilişki tecrübesizliğinin bir yansıması böyle oluşuyor maalesef. Dediğiniz gibi adet dönemini bekleyip testle ilerlemek en iyisi olacaktır.
Sevgiler 🌸

Bilgilendirme için çok teşekkür ediyorum.
Belli bir olgunluğa erişmiş her kadının cinsellik deneyimi yaşaması sanırım en doğal durumlardan biri. Lakin böyle olumsuzlukların ilk cinsel deneyimde yaşanması gerçek anlamda üzücü ve psikolojik olarak etkileyici oluyor. İnanın cinsellikten o kadar uzaklaştım ki 5 ay sonra evlenicez ama şu anda buna bile sıcak bakamıyorum...
Tabii ki bu evlilik ya da evlilik öncesi gayet normal bir durum. Zamanla atlatacağınız bir durum, birbirinize yeni yeni alışmaya başlayacaksınız belli rutinler oluşturacaksınız bu konuda stressiz ve sakin olmak bu konuda çok önemli. :)

Elbette öyledir. Sanırım tecrübeyle kendini dengeleyecek bir durum bu. Yani başka insanlarında evlilik öncesi rutin seks hayatları var. Ben ilkinde bunlari yaşıyorsam diğer insanlar herhalde psikolojik manyak olmuşlardır böyle durumlardan ötürü :))
Umarım yeniden bu seks hayatına sıcak bakma evrem kısa sürer benimde... Yorumlarınız için çok teşekkürler.
Sevgiler,

Çok uzun zaman geçmiş ama yine de tecrübe olarak yazıyorum buraya. Bir arkadaşımın gece 3-4te telaşla attığı mesajla nöbetçi eczaneden aldığım ilacı sabah 8de evine götürdüm ve gözümün önünde içti. 20 gün sonra testi pozitifti. Bir daha hiç birimiz bu ilacı kullanmadık. Bu ilacı KESİNLİKLE doğum kontrolü adına kullanmayın.

Çok uzun zaman geçmiş ama yine de tecrübe olarak yazıyorum buraya. Bir arkadaşımın gece 3-4te telaşla attığı mesajla nöbetçi eczaneden aldığım ilacı sabah 8de evine götürdüm ve gözümün önünde içti. 20 gün sonra testi pozitifti. Bir daha hiç birimiz bu ilacı kullanmadık. Bu ilacı KESİNLİKLE doğum kontrolü adına kullanmayın.
Bilgi için teşekkürler. Ama bu durumu benimle aynı süreçte yaşayan bir arkadaşım da vardı. İkimizde aynı zamanda içtik yani. İkimizde de herhangi bir problem olmadan tam regli döneminde regl olduk. Ama ilacı kullandığı halde hamile kalan kişilerde var maalesef. Dolayısıyla asla bir doğum kontrol yöntemi olmamalı.

X