Eltimin çocuğu bana neden saygısız davraniyor ?

2 yaşında bebegim var sıkılmasın diye eltimlere giderim çocuklarla oynar, geçen yemeğin üstündeyim bana vurdu çekil git diye bende sabredemedim bir sinirle vurdum ağladı daha çok öfkelendi başta sabrediyorum fakat sürekli böyle yapınca valla dayanamadım dediğiniz gibi vurmaya hakkım yok o yüzden ne yapmam gerektiğini buraya yazdım cocuk diye bana saygısızlık yapmasına gelemiyorum küçük bebegime de kızıyor vuruyor ses etmiyorum bana da aynı hareketi yapınca sabredemedim çocuk diye geçmedim ama bu duruma üzülüyorum bu yüzden buraya yazdım akıl almak için
Otur evinde kendi çocuğunu kendin eğlendir. Milletin çocuğundan uzak dur

Hayırlı günler arkadaşlar. Bir konu hakkında görüşlerinizi istiyorum eltimin 5 yaşında erkek çocuğu var çok yaramaz eltimlere misafirliğe gittiğimde bana karşı sürekli saygisiz evlerinde bir seye dokununca bana kızar dokunma senin değil onlar, arabalarına binince senin değil in arabamızdan kaynanam gile çıkınca bir seye elimi sürünce kabul etmez, bende kızıp yapma böyle derim daha çok bana karşı saygısızlık yapınca bir tokat atarım sorum şu ki neden bana böyle yapıyor kimseye böyle yapmaz ben gelince sürekli memnuyetsiz bu sefer aram kaynanam gile açılıyor yeri geliyor ona oyuncak hediye alıyorum bana böyle davranmasını hoşuma gitmiyor kızıp dövmek istemiyorum bağırsam da aynı hareketleri yapıyor kızsam bu sefer bağırıp çağırıyor ne yapacağımı anlamadım annesiyle konuşuyorum anneside uyarıyor oğlum böyle yapma diye ama kimseyi dinlemiyor daha çok üstüme yürüyor biraz gitmeyi kestim onlara belki her gün oradayım diye cocuk benden sıkıldı gitmemi istiyor diye düşündüm haftalarca gitmesem geldiğimde yine aynı sahneye karşılaşıyorum ne yapmam nasıl davranmam gerek küçücük çocuğa yardımcı olun lütfen
Saygi hak etmiyorsunuz cunku.

Sadece çocuğa vurmak değil kendi çocuğunu korumamakta var. Ne demek çocuğunuza siddete susmak üstelik 2 yaşında
Ama kendinize gelince çocuğa vurmak ne demek ya
Evden çıkıp insan içine karışmayın siz bence.

2 yaşında bebegim var sıkılmasın diye eltimlere giderim çocuklarla oynar, geçen yemeğin üstündeyim bana vurdu çekil git diye bende sabredemedim bir sinirle vurdum ağladı daha çok öfkelendi başta sabrediyorum fakat sürekli böyle yapınca valla dayanamadım dediğiniz gibi vurmaya hakkım yok o yüzden ne yapmam gerektiğini buraya yazdım cocuk diye bana saygısızlık yapmasına gelemiyorum küçük bebegime de kızıyor vuruyor ses etmiyorum bana da aynı hareketi yapınca sabredemedim çocuk diye geçmedim ama bu duruma üzülüyorum bu yüzden buraya yazdım akıl almak için
Kendinize özgüveniniz yok ve o kadar komplekslisiniz ki 5 yaşındaki çocukla şey yarıştırıp, ondan saygı bekleyip bide üstüne bunu kafaya yakıp ta buralara konu açıyorsunuz.
Çocuk sizin karakterinizi gördüğü için size öyle davranıyor çocuklar hisseder .

Yani eltim ya da bir başkası benim çocuğuma tokat atsa onu tokatlar kapıya atarım muhtemelen.

X