Eltimin nişanda yaptığı

İyi akşamlar kızçeler. Geçen hafta nişanlandım. Nişanım çok güzel geçti hiçbir sıkıntı yoktu. 2 tane eltim var biri dünya tatlısı diğeri biraz soğuk gibi. Benden yaşça da büyükler. Soğuk bulduğum elti kişisinin de 5 yaşında bir kızı var. Nişan sırasında kahvelerin hazırlandığı mutfağın en kalabalık olduğu sırada elti ve kızı mutfağa geldiler kızı susamış. Neyse kız içti suyu ve birden ocağın yanına doğru koşturdu. O sırada kahvelerle uğraşan yengem kıza bir şey olmaması için “bebeğim o tarafa doğru gitme yanarsın Allah korusun” dedi. Bunun üzerine eltim “o benim çocuğum sizin uyarmanıza gerek yok” dedi tavırlı bir şekilde, dondum kaldım. Sessiz söyledi yengem duymadı ama ben duydum. Bu nasıl bir tepkidir? İyi niyetli bir uyarının karşılığı bu mudur? İlk defa geldiği ve yeni tanıştığı insanlara karşı bu tavrı beni çok rahatsız etti. Ayrıca orası nişan evi. Nasıl davranmalıyım? Çocuklu kadınlar bu tavra bir yorum yapabilir mi? Normal mi?
Daha şimdiden bu kadarcığa dolmayın. Zararın ne taraftan geleceği hiç belli olmaz. Belki diğer elti yüzünüze gülüp arkanızdan iş çeviriyor, belki bunun içi dışı birdir, şimdiden not vermeyin, dün 1 bugün 2.

amaaann sen de .
benimki nişanımda tüm ilgiyi üzerine çekmek için, kocasına sırnaşıp durmuştu.
rezil etti beni nişana gelenlere.
nişan bitti herkes ne terbiyesiz kadın ,azmış mı o ne öyle diye konuşmuştu .
düğünde de evde kırk kişi var ,ben kocamsız yatmam ,bize tek oda tahsis edin yoksa biz otele gidelim demişti.
beterin beteri var bacım boşver :))

Linçlenmeyeceksem tanımadıkları çocuğun ebeveyn yanında uyarılmasını doğru bulmam. Geçen bir güvenlik görevlisi havaalanında oğluma koşma düşersin dedi. Yani düşmesi sorun değil belki de düşmeyecek ayrıca annesinden daha mı çok düşüneceksin de uyarıyorsun?
He böyle isteme gibi durumlarda ses çıkarmazdım ama normalde ben de söylenieim. Sorunluyum :KK70:

benim nisan daha dogrusu söz gunu kayinvalidem kocaman bir oda dolusu çeyiz getirmisti. ama cok şik seylerdi. eltim anne ne ara yaptirdin bunlari deyip asiri bozulmustu cunku ona yapilmamis. tabi esimin paralari cukkalayip kayinvalidemin bana ceyiz aldigini bilmiyordu o donem🤣 (ben de tabii)

Art niyetli yaklasicam ama siz bilenmeyin kafanızın köşesinde dursun. Elti asıl kişiye duyurmamis size duyurmuş size göz dağı vermeye çalışmış gibi geldi. Yoksa sana dedim duymadın heralde diyip ikinciye derdi

Ay şunları okudukça yatıp kalkıp şükrediyorum ki benim eltim bir melek ama aynı şeyi kaynım ve kayınvalidem için söyleyemem kafa kafaya tokuşturasım var ikisini 🙂

Son düzenleme:
Bana hiç bişey yapmamasına rağmen
(sadece istemede gördük birbirimizi)
kayınvalide kayınpederin yaptığı ayrımcılık yüzünden eltimle de görüşmüyorum.

Böyle bişey vardır belki. Kırılmıştır !!! Ama lanet olası o ne der bu ne der yüzünden istemeye istemeye ordadır ve her söylenen batıyordur birde böyle düşünün.

İyi akşamlar kızçeler. Geçen hafta nişanlandım. Nişanım çok güzel geçti hiçbir sıkıntı yoktu. 2 tane eltim var biri dünya tatlısı diğeri biraz soğuk gibi. Benden yaşça da büyükler. Soğuk bulduğum elti kişisinin de 5 yaşında bir kızı var. Nişan sırasında kahvelerin hazırlandığı mutfağın en kalabalık olduğu sırada elti ve kızı mutfağa geldiler kızı susamış. Neyse kız içti suyu ve birden ocağın yanına doğru koşturdu. O sırada kahvelerle uğraşan yengem kıza bir şey olmaması için “bebeğim o tarafa doğru gitme yanarsın Allah korusun” dedi. Bunun üzerine eltim “o benim çocuğum sizin uyarmanıza gerek yok” dedi tavırlı bir şekilde, dondum kaldım. Sessiz söyledi yengem duymadı ama ben duydum. Bu nasıl bir tepkidir? İyi niyetli bir uyarının karşılığı bu mudur? İlk defa geldiği ve yeni tanıştığı insanlara karşı bu tavrı beni çok rahatsız etti. Ayrıca orası nişan evi. Nasıl davranmalıyım? Çocuklu kadınlar bu tavra bir yorum yapabilir mi? Normal mi?
Elti kişisi beni burdan ürküttü. Mesafenizi her daim koruyun bence, tepkisi çok anormal.

X