Emzirmek dünyanın en zor işi

Sütünüzü artırmak için uğraşın derim, anne sütü alsın bebeğiniz. Sağıp biberonla da verebilirsiniz
Sütümü arttırmak için sürekli sağmam gerekiyor düzenli olarak ama bebeğime yalnız baktığım için ve sürekli kucakta olan bir bebek olduğu için yapamıyorum. 1-2 haftadır sütüm çok azalmıştı ben de süt arttırıcı ürünler kullanıp beslenmeme dikkat edip sağım yapmaya çalışıyordum ancak bazen günde 1 bazen hiç sağım yapamadığım günler oldu. Üstüne sadece geceleri emen bebeğim geceleri de emmez oldu. Sağım yapabildiğim zamanlarda da sürekli 10 CC geldiğini gördükçe kendimi çok yıprattım çok stres yaptım. 2 hafta bu şekilde ilerledi sütüm artmadı ben her sağımdan sonra üzülmek yerine bu sefer büyük bir vicdan azabıyla vazgeçmeye karar verdim. Çünkü çok yıpranıyorum. Emzirme olayını yapamadığımı artık sütüm olmadığını kabullenebilirsem daha rahat olacağımı düşündüm yoksa biberonla da olsa anne sütü almasını çok isterdim ki 5 ay bu şekilde ilerledim zaten ama artık yapamıyorum

Sırf bu mesele için üye oldum ben bu siteye. Ben bebeğim doğmadan başladım lansinoh kullanmaya çok şükür hiç yara olmadı. Silikon uç 3-4 marka kullandım, kesinlikle ve kesinlikle mamajoo alın. Bakın en kaymayanı, ağız kısmı ufak olanı bu. Göğüs uçlarım sizinki de küçükmüş bunun eni en ideali. Çok uğraştım bırakmaya 3 aylıkken 3 günlük bir serüvenle bıraktırdım. Kendi göğsümü verdiğimde canım acımaya başladı ama asla yara değil. Bir de aynı problemi yaşayan arkadaşım vardı o da tek çareyi tereyağ sürmekte bulmuştu baya iyi gelmişti. Canınızı sıkmayın elbet bırakacak, bana derlerdi de inanmazdım sizi çok iyi anlıyorum anne-bebek bağı anlamında. Ve bence ben emzirmeye başladıktan sonra oluştu bizde biraz geç de olsa. Tecrübeli değilim göğüs yarası anlamında ama bol bol sürün ne kullanacaksanız. Yaradılışımızda var göğüs uçlarımızın büyümesi vs. Bolca nemlendirin ki günde 8-9 yumuşasın gerildiğinde canınız acımasın

X