En Büyük Kötülüğüm Kendime... Değişmek..

Çalışıyor musunuz? Mutlaka çalışmanız lazım. İnsanları gozlemleyin markette kafede vs nasıl iletişim kuruyorlar bir bakmaniz lazım. Hayatta herkesin sorun yaşadığı bir alan mutlaka oluyor sizin de bu inanıyorum ki asabilirsiniz bol bol gözlem yapın. Ben hala yaparim mesela. Özgüven için de zaman israfı olan şeylerden uzak durun boş hir TV dizisi izleyeceğinize çıkın yürüyüş yapın veya mutfağa gidip kendinize bir meyve tabağı hazırlayın. Kısaca kendinize yatırım yapın ve özenin.

Teşekkür ederim inşallah bende başarırım sizin gibi çok geç kaldım ama
Hiçte geç kalmadiniz ,8 senelik evliliğimde okadar çok bastirilmistim ki gözümü açtığımda çevremde hiç kimse yoktu..kendime gelmem uzun sürmedi ,etkilerini en hızlı alabileceğin ,ama ömür boyu sürecek olan kendini tanıma yolun ne olursa olsun ,öncelikle kendini olduğun gibi kabul et. Ailenin koyduğu kalıba girmek için uğraşma ,al kağıdı kalemi yaz kendi doğrularını ,dedikodu yapmak etik değil ve belliki bu senin dogrun değil çünkü pişmanlık duymussun, çevrende gördüğün kalıpların ürünü ,doğrularını belirle sapmadan ilerle ,ölç biç tart ,senin isteklerin önceliğin olsun ,kendini mutlu etmelisin.diger arkadaşların yazdığı herşeye katiliyorum

Sana birşeyler katacak kitaplar oku ve filmler izle.Kulaklığını tak rahatlatıcı meditasyon müzikleri dinle özellikle öz güven için olanları tavsiye ederim ve yürüyüşe çık.Ailenle her yere gitme bırak onlar gitsin.Gidersen de çok konuşma.Hayatı yeniden keşfedin diye bir kitap var biraz sıkıcı ama mutlaka okumanı tavsiye ederim.

Ah kıyamam sana. Senin hatan yok ki bu konuşmalarında. Hata seni yetiştirmeyen anne babanda. Bak benim oğlum var 21 aylık, şimdiden insan ilişkilerini öğrensin diye teşekkürler, özür dileme, sıraya geçme, para ödeme vs gibi şeyleri öğretiyorum. Biraz daha büyüsün yaşıyla ilgili toplumsal hayatı öğreteceğim bu anne olarak vazifem. Ben öğretmezsem çocuk nereden bilecek. Sizin durumunuzda öyle. Atanın önce güzel bir terapist ile çalışın, bol kitap okuma, gözlem, ilk başlarda çok dinleyip az konuşma , tiyatro vs gibi şeylerle zamanla sizde öğrenirsiniz. Muhtemelen insanlarla iken o kadar çok geriliyorsunuz bir çocuk masumluğuyla ağzınızdan o laflar çıkıveriyor. Kendinize hiç kızmayın sevin kendinizi

Çok teşekkür ederim.Artik susma kararı aldım toplumda konuşunca batıyorum çünkü . Majör depresyonu yenmeye çalışıyorum ama hiç arkadaşım yok sosyallesecegim evden dışarı çıkamıyorum
Evden çıkamıyorsanız online platformları deneyin. Mesela burası gibi, hiç yoktan iyidir. Atandıktan sonra değişir herşey

merhaba ben de benzer durumdayım nerede yaşıyorsunuz aynı şehirde yaşıyorsak arkadaş olabiliriz benzer durumları yaşadığımız için daha çabuk kaynaşırız daha iyi anlaşırız diye düşünüyorum

X