Şampuan ve Saç Kremleri En İyi Şampuan Nasıl Olmalı Sorusunun Yanıtını Biliyordum Çok Şükür Kendisini de Buldum.

CaNeLa

Guru
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2007
81
11
Herkese Merhaba

Hanımlar demedim herkese dedim zira beylerin de Kadınlar Kulübü'nün müdavimi olduğunu, üye olmasalar dahi burada yazılan faydalı bilgilerden onların da okuyarak istifade ettiklerini duyuyorum.

Gelelim konumuza; şampuan arayışı özellikle saçları uzun olanlar için, saçı dökülenler için ve de saç derisi sorunları yaşayanlar için bitmek bilmez bir arayıştır. Tüketiciler, iletişim çağı sayesinde daha bilinçli hale gelince, kanserojen nedir, hangi maddeler kanserojendir artık çok iyi biliyor. Aramızda SLS, SLES, Paraben, Silikon, Alüminyum vs. daha sayamadığım tonlarca madde içeren ürünlerin kanserojen olduğunu ve saç dökülmesinden, saç derisi sorunlarına dek birçok soruna sebebiyet verdiğini bilmeyenimiz herhalde yoktur. Zaten bu maddeler adı üstünde kanserojen yani KANSER YAPICI özellikte olduğu için öncelikle bu sebeple tüm bu içeriklerden uzak durmamız gerekir.

Diğer yandan, benim gibi hayvansever veya vicdan sahibi herkes, kozmetik ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmesine karşıdır. Tüm bu olumsuz özelliklerin bulunmadığı ama içindeki her maddenin doğal/organik olmasından dolayı faydasının saymakla bitirilemeyeceği bir şampuan bulmak gerçekten çok zordu. Nihayetinde yorgun düştüğüm aramalara tam son vermişken tamamen tesadüf eseri rast geldiğim bir blog sayesinde bu şampuanı denemeye karar verdim. Üstelik hazır indirim de varken hiç düşünmeden iki adet birden sipariş ettim. Saçlarım ipek gibi parlak ve yumuşacık oldu ama hacmi azalmadı. saç diplerinde oluşan diğer şampuanların içinde bulunan maddelerden ötürü oluşan pullanma, kabuklanma da oluşmadı. Hatta başka şampuanlar sebebiyle oluşanlar da gitti. Saç dökülmem de bir ayda az denecek kadar azaldı ki, çok yoğun bir dökülme söz konusuydu. Muhtemelen saç derisi arınıp, nefes aldığı için güçlü saçlar çıktı ve dökülmedi.

Aslında ilk kullandığımda blogdaki onca övücü söze rağmen beklentimi yüksek tutmadım. hatta ilk yıkamada çok memnun kalmış olmama rağmen çevreme de tavsiye etmek için birkaç yıkama sonrasını bekledim. Sonuç memnuniyetle alakalı değişmeyince, ben de tanıdığım tanımadığım herkese tavsiye ettim.

Kime tavsiye ettiysem çok memnun kalınca da uzun zamandır yazamadığım Kadınlar Kulübü'nde bu muhteşem ürünü tavsiye etmek üzere geri döndüm.

Bu detaylı bilgileri yazmadan doğrudan konuya giremezdim... sabır gösterip, okumanız emin olun sizin hayrınıza oldu.

Mucive şampuanın adı HAMADİ. Ünlü saç uzmanı JAMAL HAMADİ'nin formüllerini bizzat kendisinin oluşturduğu ürünlerin markası. Dermatolog bir ahbabımız var. Ona da sordum. O da hastalarına tavsiye ettiğini zararlı hiçbir içeriğe sahip olmadığı için yüz ve vücut temizliği dahil, rahatlıkla kullanılabileceğini söyledi. Ki, şampuanların açklamasında da bu özellikten bahsediliyor.

Hemen belirtmiş olayım doğal/organik ürünlerin (kozmetik ya da gıda) tamamının ucuz olmadığını akıldan çkarmamak gerekir ki bu ürün de ucuz değil fakat %55 oranında bir indirimle sizin de faydalanabilmeniz için üşenmeyip kaleme alıyorum bu yazıyı. Zaten benim bu yazıyı alelacele yazma amacım da ürünlerin epey bir indirimle sadece bir hafta daha satılacak olduğunu öğrenmiş olmam. Kesinlikle reklam amaçlı yazı yazma niyetinde değilim. Zira yapacak olsam bunu sürekli yapıyor olurum. Zaten Kadınlar Kulübü'nün kurucusu ve moderatörü sayın Kazen de bunu bilir.

Özetle; ben Hamadi şampuanları indirimli olarak Farmareyon sitesinden %55 indirimli satın aldım. Ürünler zamanında kargo yapıldı, elime sorunsuz ulaştı ben de deneyebildim. Evde benden başka kullananlar da olduğu için yarın yeniden sipariş vereceğim. Benim satın aldıklarım Soya Sütlü ve Zencefilli olan ile Soya Sütlü Ballı olan. Bir de şampuan çeşidi olarak Limonlu, Naneli olan var. Bu kez Limonlu, Naneli olandan da sipariş vereceğim. Diğer ikisinden de yine çok memnun kaldığım için tereddüt etmiyorum. Kokuları güzel ama baskın kokuları yok. Yani parfümlü şampuanlar gibi kalıcı kokuları yok. Zaten şart da değil mühim olan sağlıklı olması ve tabii ki yineliyorum hayvanlar üzerinde test edilmemiş olması, saçları ipek gibi yumuşacık ve parlak, hatta hacimli yapması kafi. Varsın kalıcı kokusu olmasın. Hamadi'nin farklı ürün çeşitleri de var. Onları denemediğim için bir fikrim yok. Fakat daha evvel % 100 doğal içerikli kullandığım tüm ürünlerden memnun kaldığım için onlardan da memnun kalınabileceğini söyleyebilirim. Hamadi şampuanlar piyasadaki zararlı şampuanlar gibi 200 ml de değil. Tam 355 ml. Azıck miktar ile saçınızı temizleyebilirsiniz. O bakımdan bereketli de.

Yazacaklarım bu kadar.

Sağlıcakla Kalın, Sevgiler

Son düzenleyen: Moderatör:
X