Erdoğan Yavuz Sultan Selim türbesinde

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.832
Erdoğan, Fatih Camii'inde öğle namazını kıldıktan sonra Yavuz Sultan Selim Türbesini ziyaret etti. Erdoğan türbenin başında dua etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyareti sırasında Yavuz Sultan Selim Han'ın onarımdan geçirilen kaftanının açılışını gerçekleştirdi.

Sitene Ekle
erdogan-yavuz-sultan-selim-turbesinde-8953248.Jpeg

Haberin diğer fotoğrafları için tıklayın

Erdoğan'a ziyareti sırasında, Ak Parti İstanbul Millet Vekili Ahmet Hamdi Çamlı, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ve beraberindeki heyet eşlik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyaretini gerçekleştirdi sırada çok sayıda vatandaş da türbenin kapısında bekledi.

Erdoğan, Yavuz Selim Camii içindeki türbede Kuran-ı Kerim okudu. ardından dua edildi.

BİRLİKTE ÖRTÜYÜ KALDIRDILAR

Duanın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve TBMM Başkanı İsmail Kahraman,restorasyonu tamamlanan türbe üzerindeki kaftanın örtüsünü birlikte kaldırdı.

Ziyaretin ardından dışarı çıkan Erdoğan kendisini bekleyen vatandaşlarla selamlaştı. Vatandaşlarla sohbet eden Erdoğan çocuklara oyuncak dağıttı.

http://www.milliyet.com.tr/erdogan-yavuz-sultan-selim-siyaset-2434097/

daha önce padişahların isimlerinin sonunda han olmuyordu bu da yeni moda, ama amacını anlamadım
ayrıca kaftan açılışını cb nin yapması çok abartılı değil mi

Topkapi muzei muduru, padisah koltugunu odasina tasitmisti:)) Ilber Ortayli kizip kizip duruyordu:KK70::KK70:
Evet hatırlıyorum kızmakta haklı adam. Bu hediye edilen sancak da Kurtuluş savaşı zamanında denizli halkını milli mücadeleye çağırdığı zaman Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin taşıdığı sancak. Denizli için manevi değeri olan bir miras, şimdiye kadar da etnografya müzesi'nde sergileniyordu zaten. Benim sinirimi bozan kime hediye edildiği önemli değil, belediye başkanı tarafından bunun birine hediye edilebilmesi, böyle bir hakkının olması. Tüm şehire ait manevi değeri olan miras, sırf yalakalık olsun diye hediye ediliyor.

Evet hatırlıyorum kızmakta haklı adam. Bu hediye edilen sancak da Kurtuluş savaşı zamanında denizli halkını milli mücadeleye çağırdığı zaman Müftü Ahmet Hulusi Efendi’nin taşıdığı sancak. Denizli için manevi değeri olan bir miras, şimdiye kadar da etnografya müzesi'nde sergileniyordu zaten. Benim sinirimi bozan kime hediye edildiği önemli değil, belediye başkanı tarafından bunun birine hediye edilebilmesi, böyle bir hakkının olması. Tüm şehire ait manevi değeri olan miras, sırf yalakalık olsun diye hediye ediliyor.

haklisin sacma is.

X