Erkekler kendisine muhtaç olan kadını mı ister yoksa ayakları üstünde durup herşeyi kendi yapan kadınları mı

kubra98

Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2024
105
8
(Bir kadın ne kadar güçlü olursa olsun yine de erkek tarafından korunmak kollanmak biraz ona muhtaç olmak ister. Ayakları yere ne kadar sağlam basarsa bassın erkeğin hükmedici tavırları abartı olmadığı sürece hoşuna gider. Ben aksini söyleyen kadınları ciddiye almıyorum. Şu aşırı feminist olanlarda zaten hormon problemleri var gibi davranıyorlar.
Bu böyledir. Doğada da böyledir. Evrenin her noktasında bu böyledir. Erkek baskın olmak ister. Kadının da hoşuna gider. Bu demek değildir ki kadın ezilsin, sinsin, sesi soluğu çıkmasın. Hayır.) AZ ÖNCE BÖYLE BİR YAZI OKUDUM VE BİR KAÇ KİŞİYLE BU NOKTADA ÇATIŞTIM GERÇEKTEN BÖYLEMİ YOKSA ÇALIŞIP HER İSTEDİĞİNİ ALAN KOCAYA MUHTAÇ OLMAYAN KADINLAR Mİ DAHA ÇOK TUTULUYOR…

Son düzenleme:
Ay ben de kendini fikrini yazdin diye begenmedim attim kusura bakma. Sonunu okuyunca geri aldim.

Feministim hormon problemim yok. 18 yasindan beri calisip kendi parami kazanir kendi isimi gorurum. 10 kusur yildir evliyim cocugum var. İliskileri birinin digerine baskin oldugu bir durum olarak okumak ya cahillik ya art niyettir.

Siz bence feminizmle firijitliği karıştırıyorsunuz. Feminizm kadın erkek eşitliğini sağlamak isteyen, kadın haklarını korumak isteyen bir görüştür. Erkekleri aşağıda da konumlandırmaz. Eşitlik talep eder. Bunda kötü ne var?
Ayrıca ben bir kadın olarak ister inanın ister inanmayın ben dediğim dedik, kendini benden üstün gören, bana kıskançlık yapan, kısıtlayan erkek istemem.
Eşim de benim gibidir feministtir. Kendini benden önde görmez. Bana hiç konuda giyim de dahil onu yapma bunu giyme demez.
Kafama göre paramı harcarım, arada arkadaşlarımla akşam çıkarım eşim de çocuğuma bakar. Kahvaltısını hazırlamam. Haftasonları bir gün geç kalkmamı o ister ve o gün hazır kahvaltıya otururum çünkü çocukla daha çok ben ilgilendiğim için beni dinlendirmek ister.
Sizin bahsettiğiniz tip bir erkekle benim işim olmazdı. Ama eşimin de ben bilmem beyim bilir kafasında kadınla işi olmazdı

(Bir kadın ne kadar güçlü olursa olsun yine de erkek tarafından korunmak kollanmak biraz ona muhtaç olmak ister. Ayakları yere ne kadar sağlam basarsa bassın erkeğin hükmedici tavırları abartı olmadığı sürece hoşuna gider. Ben aksini söyleyen kadınları ciddiye almıyorum. Şu aşırı feminist olanlarda zaten hormon problemleri var gibi davranıyorlar.
Bu böyledir. Doğada da böyledir. Evrenin her noktasında bu böyledir. Erkek baskın olmak ister. Kadının da hoşuna gider. Bu demek değildir ki kadın ezilsin, sinsin, sesi soluğu çıkmasın. Hayır.) AZ ÖNCE BÖYLE BİR YAZI OKUDUM VE BİR KAÇ KİŞİYLE BU NOKTADA ÇATIŞTIM GERÇEKTEN BÖYLEMİ YOKSA ÇALIŞIP HER İSTEDİĞİNİ ALAN KOCAYA MUHTAÇ OLMAYAN KADINLAR Mİ DAHA ÇOK TUTULUYOR…
Bir erkekle var olmadim bir erkekle de var olmayacagim icin, ben kendi ayaklarimin uzerinde durup kendi parami kazaniyorum. Kimsenin de beni korumasina ihtiyacim yok. Yalniz hayatimi paylasabilecegim bir ortak ariyordum. Buldum. Bence benim kocam da ayni seyleri dusunuyor. Birbirine destek olmak onemli. Tek kisiye dayali olan sistemler belli bir sure sonra cöker.
Evlenene kadar da erkek arkadaslarim oldu ama baskalari beni nasil begenir tarzi kaliplar icinde kisitlamadim kendimi. Begenen gelir begenmeyen gider. Ayni sey benim icin de gecerliydi. O yuzden, cok talep edilmek bir yola goturmez. Onemli olan anlasabildigin kisiyi bulmak.
Tum bunlari yaparkende, parani da kazanabilmen lazim ki iki gun sonra aldatildiginda ya da bosandiginda sokakta kalma diye. Bunda tartisilacak bir taraf yok, kadinlar olarak calismamiz lazim cunku kimse gozumuzun yasina bakmiyor.

X