Eşim sma şüphelisi

tuess

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2023
8
3
29
Herkese merhaba. Sağlık ocaginda yapılan tarama testlerinde eşim sma şüphelisi çıktı. Daha sonra ben test yaptırdım bende herhangi bir sorun yok. İçim rahat etmedi ve genetik bölümüne gittik. Testi tekrarladigimizda aynı sonucu aldık. Eşim sma taşıyıcısi ben değilim. Şuan 8 aylık hamileyim içim çok bunaliyor acaba bebeğimde bir sorun olur mu diye.Gittigimiz her genetim doktoru sorun olmayacağını söyledi. Böyle bir durum yaşayan var mı?

Herkese merhaba. Sağlık ocaginda yapılan tarama testlerinde eşim sma şüphelisi çıktı. Daha sonra ben test yaptırdım bende herhangi bir sorun yok. İçim rahat etmedi ve genetik bölümüne gittik. Testi tekrarladigimizda aynı sonucu aldık. Eşim sma taşıyıcısi ben değilim. Şuan 8 aylık hamileyim içim çok bunaliyor acaba bebeğimde bir sorun olur mu diye.Gittigimiz her genetim doktoru sorun olmayacağını söyledi. Böyle bir durum yaşayan var mı?
Öncelikle geçmiş olsun. Bir yerden duydum doğru yanlış bilmiyorum böyle bir durum olduğu zaman ilaç yada iğne tarzı birşey yapılıyor galiba bir sorusturun bence ihmal etmeyin

Benim mi kullanmam gerekiyor? İlk kez duydum böyle bir şey
Valla bende duydum geçenlerde dediğim gibi doğru yalnis inan bilmiyorum kulaktan kulağa yayılan bir söylenti ama doğrudur değildir bilmiyorum yazmamın sebebi eğer doğruysa diye sadece söylemek istedim

Sağlık ocağında bizden önce eşimden kan aldılar o pozitif çıkarsa sizden alıcaz dediler onda negatif çıktı ama ben sordum eşim pozitif çıkar ben negatif isem ne olacak diye , ikinizinde pozitif olması gerek siz negatifseniz yine sorun yok demişlerdi

Yani sorun çıkması için ikinizin pozitif olması gerekiyormuş

Sağlık ocağında bizden önce eşimden kan aldılar o pozitif çıkarsa sizden alıcaz dediler onda negatif çıktı ama ben sordum eşim pozitif çıkar ben negatif isem ne olacak diye , ikinizinde pozitif olması gerek siz negatifseniz yine sorun yok demişlerdi
Bana da aynısı söylendi hep sorun yok olmaz dediler. Aynı şeyleri duymak içimi bir nebze rahatlatıyor. Teşekkür ederim yorumunuz için.

Yani sorun çıkması için ikinizin pozitif olması gerekiyormuş
Bişey sorucam bu normal prosedür mü? Biz evlenirken aldığımız sağlık raporu için sma da bakılmıştı.. gebelik olunca tekrar bakılır mı acaba?

Bişey sorucam bu normal prosedür mü? Biz evlenirken aldığımız sağlık raporu için sma da bakılmıştı.. gebelik olunca tekrar bakılır mı acaba?
Evlenirken yapılan testte herhangi bir sorun yoksa hamileyken tekrar yaptırmanızı gerek yok bence. Öyle bir prosedür duymadim

Bize de evlenirken baktılar sorun çıkmayınca bi daha baktırmadık bir kez yapmak yeterli. Evkenirken yaptırmayanlar gebelikte de yaptırabilir tabi içi rahat eder

Evlilik sürecinde test yapılıyor artık, arkadaşlarımızın pozitif çıktığı için tedavi sürecine başladılar evlenmeden önce. Ama bu tedavinin yada kullandıkları ilacın ne olduğunu bilmiyorum, hamilelik öncesi önlem amaçlı kullanmış olabilir. Siz doktorlar ne diyorsa ona göre hareket edin hatta mümkünse bir kaç doktorla görüşün işinizi şansa bırakmayın. Sağlıkla gelsin bebişiniz 🧿😘

Postu çok geç gördüm tahminen doğum yapmısındır Allahım bağışlasın benimde eşim taşıyıcı çıktı ben 5 aylıkken benden de gizlice kan almışlar bende taşıyıcı çıktım oğlumu doğum yaptım ve kaybettim hastaydı 21 gün yaşadı çiftt taraf taşıyıcı olunca sorun oluyor bizim gibi yani eşim ve benim gibi tek taraf olunca bi problem olmuyor genelde %2 lik bi mutasyon şansı diyorlar oda kaderdir şuan biz de pgt yöntemi ile çocuk sahibi olmak için tedavideyiz bu ay nasip olurda transferim olacak sende bu yoldan stresli yoldan geçmişsin dua edersen benim için çok mutlu olurum Allah razı olsun şimdiden ramazanı şerifiniz mübarek olsun

Postu çok geç gördüm tahminen doğum yapmısındır Allahım bağışlasın benimde eşim taşıyıcı çıktı ben 5 aylıkken benden de gizlice kan almışlar bende taşıyıcı çıktım oğlumu doğum yaptım ve kaybettim hastaydı 21 gün yaşadı çiftt taraf taşıyıcı olunca sorun oluyor bizim gibi yani eşim ve benim gibi tek taraf olunca bi problem olmuyor genelde %2 lik bi mutasyon şansı diyorlar oda kaderdir şuan biz de pgt yöntemi ile çocuk sahibi olmak için tedavideyiz bu ay nasip olurda transferim olacak sende bu yoldan stresli yoldan geçmişsin dua edersen benim için çok mutlu olurum Allah razı olsun şimdiden ramazanı şerifiniz mübarek olsun
Sağlıklı hayırlı uzun ömürlu bı evlat nasip etsin inşallah Allah 🤲🤲

Tek taraf taşıyıcı ise bir risk yok.
İki taraf da taşıyıcı ise risk var. O zaman özel yöntemlerle tüp bebek yapılıyor o gen ayrı tutularak.
Yani şuan sizin için bir sorun yok merak etmeyin

X