Eşimin ailesini sevmemekle haksızmıyım ?

Merhaba öncelikle Herkese iyi akşamlar arkadaşlar ben 22 yaşındayım eşim 30 yaşında ikinci evliliğiyim , ilk eşinden yana olan problemler dolayısıyla 3 yıllık evlilikleri bitmiş herneyse hiç evlendik fakat eşim yaşadığım şehirde tek yaşıyor ailesi kendi köyünde.. 1.5 senelik evliliğimizde ailesini ilk 3 aylık hamileyken 5 gün kaldılar kasımda bizde o zaman gördüm birde geçtiğimiz mayıs ayında doğum yaptım 20 gün kaldılar o ara gördüm sorun şu ki hiç birimiz o bahsedilen elit insanlardan değiliz fakat eşimin ailesi gerçekten çok vahim annesi özellikle yani çok gülerek bakıyor insana insan sinir oluyor , benim. Bebeğim erkek eşim o ailede tek erkek bir farkı da yokta gerçi neyse k.v çocuğumu oğluşum benim der sever bana dokunuyor küfür gibi , geçtiğimiz bayram 50 günlük çocuğu kendine çağırır ima yapar ama bizim memlekete burdalarken seneye gitme niyetimiz açılınca eşim bana o an bozukmuş meğer bakarız dedi diye yüz buldu o an yemekte suratını asarak aslında en az 3 sene gitmemesi lazımmış SANANE sonra mutlaka bir örnekle 2 dir evime gelir mutlaka art niyetle olmasa da eşimin eski evliliğiyle ilgili yeni bir şey öğrenmiş olurum ki kasımda geldiklerinde uyarmıştı eşim ona rağmen ertesi gün yine benim salaklığım mı desem o am cevap veremiyorum annesi sonuçta diye birde bilgi ya hani o an öğrenmek tatlı geliyor ama sonrası beni deli ediyor bizim döşeğin tiftiklenmesindem konu eşimin eski eşinin hergün çarşaf değiştirmesine gitti mesela beraber yaşamışlar bir süre , sonra kendisi öğretmen avukat gibi kimselerle çalışır temizliğe gider afedersiniz utanmasa bana tuvalette oturuşlarını bile falancı hanım böyle yapıyor gibi örnek göstermeye kalkacak, kendini aşırı zeki zannediyor oda babasının saflığı yüzünden ama ben zaten büyükşehirde büyümüş bir insanım bazen kendimi boğazlayasım geliyor onu dinlerken çocuğuma kendi çocuğuymuş gibi davranması sevgi cümlesi beni aşırı irite ediyor kredi çektiler bize zaten düğün yapılmadı kır düğünü dedi istemedim benden en son geldiğinde parayı geri alma imâsında bulundu araba almaktan vazgeçtik para faizde diye oğlundan da istemiş neyse ben bu para mevzunuzu dün kp ye lafı geçti mesajda söyledim bana görüldü attı , biz eşimle her geldikleri gittiklerinde mutlaka kavgalı oluyoruz ben ne yapmalıyım lütfen akıl verin evim3.1 bir odada bekarlık yatağım var onu bile onların nefretine satmak istiyorum kadın aşırı serbest Allah razı olsun yardım ettiği karar evime ortak sanıyor kendini
ben mevzuyu anlamadım ya. niye sevmiyorsunuz
oğlunuza oğlum dediği ve eski eşi anlattığı için mi

Üzgünüm ki benim babam çevredeki babalardan bize daha düşkün bir baba hayatımda hep örnek alacağım bir insan ne mutlu ki onun kızıyım ☺️2. Si 8 yaş size büyük bir rakam gibi gelmiş olabilir ama öyle bir şey yok eşimle biz birbirimize yaşıt duruyoruz ki öyle olmasa da önemli değildi benim şahsi kararım ben çok fevri bir insan olduğun için 0 dan evlenen ve yaşıtım bir erkekle bir evlilik yapamazdım eşimin huyu suyu hoşuma gitt evlendim ailemde medeni bir insan olarak kararıma saygı duydu onayladı ne var bunda ? 2. Karısı değip bastırmanıza gerek yok görüyoruz park bahçeler fuhuş yatağı benim eşim en azından nikahına almış hiç evlenmedim diyenlerin hali belli nasılsa at yalanı….

Yaşı sizden büyük biri ile evlenerek bence de çok iyi yaptınız. Hatta anlatıklarınıza bakılırsa yaptığınız en iyi şey bu. yoksa daha genç birinin bu üslup ve bu seviyesizlik ile sizi almaz, alsa da anında kapının önüne koyar.

Yemin ederim seviye magma tabakalarında. Senin yaşıtların şu an final sınavlarını bitirdi, ailesinin yanına dönüyor memlekete. Staj peşinde koşturuyor. Arkadaşlarını özlemekle meşgul. Sen kucağında bebekle kalkmış kaynanam oğluşum dedi görümcem çikolata yedi çocuk takla attı. Hayatın bu kadar. Kaynanan ile görümcen ile uğraşacağına ben derdimi neden anlatamıyorum ? Yazmam ne kadar bu kötü? dışarıdan ne okuyabilirim ? Evde nasıl kendimi geliştiririm onu düşün. Aklı başında hiç kimse senin şu yazdıklarını yaşamıyor da yazmıyor da. Ha sen koca bulup 20 de gitmişsin de belki o cocuk için hayat daha güzel olur
Bu ülkede her üniversite okuyan ne oluyor bana söylermisin ? Kaldı ki ben Halimden çokta memnunum. Üniversiteler fuhuş yatakları sanki biz üniversite görmedik bilmiyoruz benim çalıştığım ortamda benimle beraber SAĞLAM ÜNİVERSİTELERDE okuyup da çalışanlar vardı. o diğer sırf ailelerinin sırtına küfe olup uyduruk bölümü zorâki tutturup da okuyorum deyip de orda burda fingerdeyenlerden olmadığım için kendimle gurur duyuyorum bu 1. Si. 2. Sine gelecek olursam ben kendimi her daim geliştirmeye açık bir insanım siz işinize bakın sizin hayatınız dört dörtlük aynen ben yuvamı çok şükür kurdum hayatımı idame ettiriyorum çok şükür benim derdimi bu gibi saçma sapan yorumlarla kirtelemezsiniz hadi iyi günler

Yaşı sizden büyük biri ile evlenerek bence de çok iyi yaptınız. Hatta anlatıklarınıza bakılırsa yaptığınız en iyi şey bu. yoksa daha genç birinin bu üslup ve bu seviyesizlik ile sizi almaz, alsa da anında kapının önüne koyar.
Tecrübe konuşuyor… Kişi kendinden bilir işi diyorsunuz yani hmm anladım sizin için zor olsa gerek ☺️

Bu ülkede her üniversite okuyan ne oluyor bana söylermisin ? Kaldı ki ben Halimden çokta memnunum. Üniversiteler fuhuş yatakları sanki biz üniversite görmedik bilmiyoruz benim çalıştığım ortamda benimle beraber SAĞLAM ÜNİVERSİTELERDE okuyup da çalışanlar vardı. o diğer sırf ailelerinin sırtına küfe olup uyduruk bölümü zorâki tutturup da okuyorum deyip de orda burda fingerdeyenlerden olmadığım için kendimle gurur duyuyorum bu 1. Si. 2. Sine gelecek olursam ben kendimi her daim geliştirmeye açık bir insanım siz işinize bakın sizin hayatınız dört dörtlük aynen ben yuvamı çok şükür kurdum hayatımı idame ettiriyorum çok şükür benim derdimi bu gibi saçma sapan yorumlarla kirtelemezsiniz hadi iyi günler
İnsanın kendini bilmesi kadar güzel bir şey yok tabi. Demek siz okumayı seçseydiniz kesin öyle kızlardan olacaktınız o yüzden okumayıp vakitlice evlendiniz. Maşallah.

Siz hayatınızı idame ettirebilseydiniz babanız ölmeden miras peşine düşmezdiniz, karınca taburu gibi devamlı evinizi basan kaynana ve tayfasına da diyecek iki çift lafınız olurdu. Şişip şişip buraya yazarsınız anca.

Zırvalıkta zirve bu düşünce yapısından başka bir şey değil.

Bir noktalama işareti, paragraf kullansaydınız keşke. Ne alaka ayrıca oğluşum küfür gibi geliyor size? Gayet babannenin torununu sevdiği güzel bir sözcük. Sizin kadını sevesiniz yok. Sevmek zorunda da değilsiniz karşılıklı saygı duyun yeter ama siz anlamsız bir nefret duygusuna kapılmışsınız. Eşinizin eski eşinden konuşulmasından da rahatsızsınız madem dinlemeyin veya söyleyin konuşmasın. Bilgi almak tatlı geliyor diye susup sonrasında bozulmanız saçma olmuş. Bu genç kayınvalide kavgasıyla uğraşmak yerine odağınızı kendinize yararı olacak şeylere çevirseniz daha iyi olur

Şöyle konularda okumanın, kendini geliştirmenin önemini daha iyi anlıyorum. Eğitimli insanlar da evliliklerinde sorun yaşayabilirler tabi kastım o değil ama en azından dertlerini anlatabilecek 2-3 düzgün cümle kurarlar da biz de anlayabiliriz. Yorumlara cevap verirken bile ne dediğiniz anlaşılmıyor gerçekten anlayamadım kim kime ne demiş.

Bir de ben yaşlanınca “iyi ki okumamışım da evlenmişim” diyene değil “keşke okusaymışım da bir altın bileziğim olsaymış” diyene rastladım. Çünkü bu yaşlarda insanın derdi pasaporta zam gelmesi, finallerin zorluğu filan olmalıydı, kv görümce değil.

Üniversiteninde boşuna kontenjanını , yurdunu doldurmamışsınız aslında. İyi olmuş. İnsanın kendinde bir şeyler olacak ki okumak bir şeyler katsın. Siz de bir cacık yok mesela. Ben destekliyorum bu kararınızı. 👍

Sanki sana kötü bişey demişiz gibi davranıyorsun da yazık değil mi sana daha 22 yaşında hayattaki tek derdin görümce kaynana koca diyoruz. Ama çok şükür çok şükür deyip duruyorsun. Ama seni de anlıyorum. Daha iyisini daha güzelini yaşamadın ki nereden bileceksin. Ben çocuğuna üzülüyorum sadece. O da dünyayı sadece bu kadarcık bilecek senin sayende. Bana gelince fuhuş yuvası dediğin üniversitelerden birinin en iyi bölümlerinden birinden derece ile mezun oldum. İşe girdim. Evlendim. Çocuğum olacak. Sorunlarım tabiki oluyor evet. Ama en azından kimsenin çocuğuna yılan şu bu diyecek kadar bişey yaşamıyorum, hiç öyle dertlerim olmuyor. Sana kim kiminle ne yapmış hangi odaya girmiş gibi mühim dertlerinle başarılar. İyi günler 🌞

Çocuk otizimli falan değil siz yanlış Anlamışsınız , sizde haklısınız o kelime çok basit geliyor ben öyle arsız utanmaz daha 2. Kez geldiği evin yatak odasına dalabilme cesareti gösteren çocuk görmedim yanımda argo konuşan pis terbiyesiz aklıma geldikçe sinir oluyorum koltuklarıma ben ayaklarımı koymıtorım gözümün önünde takla attı durdu dedesi nenesi falan normal görüyor Allahtan eşim ben gibi düşünüyor o çocuk hakkında çünkü normal değil
He şimdi oldu :bicak:
Yav şakamısınız siz. Yani çocuğu kötülemek için öyle dediniz öylemi...
Hiç bir şey diyemiyorum size...
Kalbiniz gibi olsun yaşamınız:KK12:

Cocuga cocukluk yaptigi icin bu kadar kinlenen bir insan kayinvalide hakkinda neler der zaten. Hic sasirmadim . Allah esinize ve ailesine sabir versin
Etrafa nefret sacmayi birakin

Çocuk otizimli falan değil siz yanlış Anlamışsınız , sizde haklısınız o kelime çok basit geliyor ben öyle arsız utanmaz daha 2. Kez geldiği evin yatak odasına dalabilme cesareti gösteren çocuk görmedim yanımda argo konuşan pis terbiyesiz aklıma geldikçe sinir oluyorum koltuklarıma ben ayaklarımı koymıtorım gözümün önünde takla attı durdu dedesi nenesi falan normal görüyor Allahtan eşim ben gibi düşünüyor o çocuk hakkında çünkü normal değil
E sen dedin otizmli diye. O zaman çocuğa otizmli diyerek otizmi hakaret ifadesi olarak mı kullandın. Ah yawrum evladım sen daha iki kelimeyi bir araya getirip cümle kuramıyorsun.Bu cahillikle evlendinde niye çocuk yaptın ki!
Ayrıca altı yaşında hafif düzeyde otizmi olan bir oğlum var. Anlaşılıyor ki herşey bir tarafa çocuklarımızı sizin gibi cehaletine esir olmuş insanların teröründen korumamız gerekecek

X