Eşımın maddı konularda tavrı rahatsız edıyor

Sevgili konu sahibi, konunu baştan sona okudum. Sana yapılan ekonomik şiddet, bunun farkında mısın bilmiyorum. Gerçi son mesajlarında farkına vardın gibi duruyor. Cimri insanla yaşamak çok zor. Ama senin yaşadığın cimriliğin de ötesinde. Eşin, eş olma bilincinde değil ki. Sadece şu anki sağlık durumunuz için de değil, daha önce yaşadığınız sorunlarda da parayı sizden önde tutmuş. Bu kabul edilebilir bir durum değil benim açımdan. Boşanmak kolay gelmiyor, insan bazen ‘bundan olmaz’ı kabul edemiyor. Hele ki yeni evlisiniz, hayalini kurduğunuz birçok şey vardır. Ama giden sizden gidiyor, yapacağız şey alıp karşınıza rahatsızlıklarınızı konuşup, gerekirse profesyonel destek alıp olup olmayacağından emin olmak. Sonrasında yolunuza bakarsınız.

Ben de evlendim, o süreçte işim çok yoğundu. Sürekli şehir dışında olmam gerekiyordu. Psikolojik olarak da mutlu değildim. Eşimin iki katı maaşım olmasına rağmen eşim, çık işten kendi işini yap, mutlu değilsin dedi. Eşime söylediğim şey, ben kimseden para istemeye alışık değilim, bu konuda beni senden para isteyecek durumda bırakmayacaksan, evin sorumlulukları için sorun yapmayacaksan ayrılacağım dedim. Ortak kararla işten çıktım, ofisimi açtım. Ha işlerim iyi gitti, eşimin parasına ihtiyacım kalmadı ama hala eşim tüm ödemeleri yapıp kalan maaşının yarısını bana gönderir. Bu arada benim kendi işim, bazı aylar oluyor ben onun 5-6 ayda kazandığı parayı tek seferde kazanıyorum , ama hala aynı şekilde gönderir. Bunları kendimi ya da eşimi övmek için söylemedim. Siz de baştan ortak kararla işten ayrılmışsınız, bu durumda size daha istemeden bütçesi oranında her ay bir para göndermeli. Göndermiyorsa isteyin, sonuçta o talep etmiş çık, ders çalış diye.

Bu arada ben aynı durumda olsam; arabayı ben bekarken aldım diyorsunuz , eşime senin benim ihtiyaçlarımı karşıladığın yok, arabayı satacağım, vadeliye atıp o parayla aylık ihtiyacımı karşılayacağım derdim. İşe toplu taşıma ile gidip gelsin, bir yere gidecekken on kere düşünsün de görsün gününü.

İlk yılından atanan çok arkadaşım oldu ama hepsi gerçekten sıkı çalışıyordu. Konu sahibinin bölümü hemşirelik,ebelik,sınıf Öğretmenliği,özel eğitim Öğretmenliği gibi bölümler ise çok rahat atanır. 80,90 alması gerekiyorsa bu tempoyla alamaz orası ayrı.
peki siz bu adamı tanımadan mı evlendiniz sevgiliyken hiç mi belli etmedi ?
insan arkadaşının bile cimri mi cömert mi olduğunu 2 buluşmada anlıyor
adamın cimriliği bi anda ortaya çıkmadı sonuçta
şimdi geçici bi süreliğine çalışamıyor olabilirsiniz
ama çalışmayı çok seven bir kadının dahi çalışamadığı zamanlar olabilir
kpss garanti değil, ben ilk senesinden kazanıp atanan görmedim şimdiye dek
kpss olmazsa özelde iş bulmanız zor olabilir süreç uzayabilir vs
yani bu adam sürekli para lafı yapıyorsa ömrünüzü nasıl geçirmeyi düşünüyorsunuz ki ?
bi de kendi ayakları üstünde durmanın tadını almış bi kadın böyle adamı asla çekmez ?
Bölümümde 70 puanla dahı sözleşmelı alımlar çok oluyor. aslında ona güvenıyorum. Daha önce ışım olduğundan kpss denemedım. ınşallah güzel şeyler olur

Bölümümde 70 puanla dahı sözleşmelı alımlar çok oluyor. aslında ona güvenıyorum. Daha önce ışım olduğundan kpss denemedım. ınşallah güzel şeyler olur
inşallah planladığınız gibi olur atanırsınız ama sizin sorununuz atanıp atanmamak değil
farkında mısınız bilmiyorum
sorumu cevaplamadığınız için adamın cimriliğini bilerek evlendiğiniz düşüncesine kapılıyorum
eğer durum böyleyse kendi düşen ağlamaz .

O zaman çok rahat atanırsınız. Öylesine girseniz bile 70,75 puan alınır. Önünüzde 6 ay var sıkı çalışma ile çok daha iyisini yaparsınız. Keşke evlenmeden aradan çıkarsaydınız.

Bu arada bence de sizin sorununuz sadece atama durumu değil. Atansanız dahi bu adam sizden parayı esirgeyecek hatta sizden para isteyecek,arabanızı kullanmaya devam edecek. Sizin paranızla kendi adına yatırım yapmak bile isteyebilir. Kocanız hem beleşçi hem cimri. O yüzden bugün size yaptıklarını işe girince unutmayın, kendinizi daha fazla kullandırtmayın.

Ben gayet mantıklı buldum konusmalarını sekerm😊ben hıcbızaman esımden para almam kişilik meselesı bence.kendım kazanırım ıstedıgım gıbı harcarım.artık devır degıstı esler herseyı ortak paylasıyor para kazanmak ev harcamaları ev sorunlululları cocuk vs vs.belkı eşide herkesten etrafından oyle gordugu ıcın oyle olmasını ıstıyordur,60 bın alıyor demıs ama kirası fatırası kredı kartları,mutfak masraflarını dusersek bence adama pekte para kalmıyor olabılır,hayat cok pahalı cunku.haa babalar gıbı calısmayan esını yaşatanlarda yokmu tabıkı var.ama işte kimi öyle kimi böyle,elındekınle ya ıdare edeceksın ya bu dıyardan gıdeceksın senın dedıgın gıbı
Evli olmasam 4 kişilik değil 1 kişilik iş yaparım, ona göre yemek temizlik yüküm hafifler. Çocuklarım oldu, bir hamileliğin, çocuk bakmanın, kısacası evliliğin kadının vücuduna, sağlığına etkilerini erkek paylaşıyor mu ki hayat müşterek olsun. Kadının bu saydıklarım yüzünden iş hayatındamin uzaklaşması, kariyerinin bazen bitmesi... Bunlarım hamgisi eşit ki parasal konularda eşitlik beklensin. Ki ben çalışırken eşinden para almayan, birikimlere eşit oranda katılan bir kadındım,ama yine de erkek evini geçindirmek zorundadır kafasındayım. Bu erkeğin sırtına binmek asla değil. Eşim çalışmaz durumdayken giderlerini de karşılarım. İki taraf da eşit vaziyetteyse neden evleneyim, evlilik iki tarafa eşit yüklenmiyor çünkü. Hamileliği, lohusalığı, kayın ailesi ırtı zırtı afedersiniz kadının sırtında hep. Eş ne kadar paylaşımcı olsa da eşit olmuyor bu işler, en modern, açık görüşlü aile olsa bile. Bekarken bu kafalarda olan ben şimdi daha gerçekçi bakıyorum.
Konu sahibinin kocası cimri ama giderlere göre sağlık harcamasında kolaylığa gidebilir. 2 ay fizyoterapist eşliğinde aldıktan sonra kendi de yoga ve platese devam edebilir, tabi bunları başka konularda eşini ne derece tolere edebildiğine bağlı olarak yazıyorum

Evli olmasam 4 kişilik değil 1 kişilik iş yaparım, ona göre yemek temizlik yüküm hafifler. Çocuklarım oldu, bir hamileliğin, çocuk bakmanın, kısacası evliliğin kadının vücuduna, sağlığına etkilerini erkek paylaşıyor mu ki hayat müşterek olsun. Kadının bu saydıklarım yüzünden iş hayatındamin uzaklaşması, kariyerinin bazen bitmesi... Bunlarım hamgisi eşit ki parasal konularda eşitlik beklensin. Ki ben çalışırken eşinden para almayan, birikimlere eşit oranda katılan bir kadındım,ama yine de erkek evini geçindirmek zorundadır kafasındayım. Bu erkeğin sırtına binmek asla değil. Eşim çalışmaz durumdayken giderlerini de karşılarım. İki taraf da eşit vaziyetteyse neden evleneyim, evlilik iki tarafa eşit yüklenmiyor çünkü. Hamileliği, lohusalığı, kayın ailesi ırtı zırtı afedersiniz kadının sırtında hep. Eş ne kadar paylaşımcı olsa da eşit olmuyor bu işler, en modern, açık görüşlü aile olsa bile. Bekarken bu kafalarda olan ben şimdi daha gerçekçi bakıyorum.
Konu sahibinin kocası cimri ama giderlere göre sağlık harcamasında kolaylığa gidebilir. 2 ay fizyoterapist eşliğinde aldıktan sonra kendi de yoga ve platese devam edebilir, tabi bunları başka konularda eşini ne derece tolere edebildiğine bağlı olarak yazıyorum
Üzerimizdekı yükler konusunda size yüzde yüz katılıyorum.Zaten ben hep derım biraz küçükken (25-30 arası) evlenmeyen cok zor evlenır diye.iki kişi eşitse evlilik yoldaşlık gibi bişey oluyo ama çok sorunlu dedıgınız gıbı bıtmez onu bunu şunu.işte çoluk çocuk yalnızlıgı paylasmak vs vs ıcın bence devam ettiriliyor.sadece şunu diyebilirim en azından çalısınca temızlıge yardımmı etmıyor kadın alıyorsunuz,bi yüzükmü begendınız ondam bekleyıp karalar baglamıyorsunuz,sizi çokmu sıktı şiddet aldatma vs vs kapıyı çarpar gıdersınız bır otele hayatınız uzerıne dusunursunuz.Bu baglamda bızde eger egıtımımız aıle durumumuz el verıyorsa calısmalıyız diye dusunuyorum.Bu devrın erkeklerı eskı erkekler gıbı degıl malesef.bız hem kadın hem erkek olduk yenı devırde☺️

peki siz bu adamı tanımadan mı evlendiniz sevgiliyken hiç mi belli etmedi ?
insan arkadaşının bile cimri mi cömert mi olduğunu 2 buluşmada anlıyor
adamın cimriliği bi anda ortaya çıkmadı sonuçta
şimdi geçici bi süreliğine çalışamıyor olabilirsiniz
ama çalışmayı çok seven bir kadının dahi çalışamadığı zamanlar olabilir
kpss garanti değil, ben ilk senesinden kazanıp atanan görmedim şimdiye dek
kpss olmazsa özelde iş bulmanız zor olabilir süreç uzayabilir vs
yani bu adam sürekli para lafı yapıyorsa ömrünüzü nasıl geçirmeyi düşünüyorsunuz ki ?
bi de kendi ayakları üstünde durmanın tadını almış bi kadın böyle adamı asla çekmez ?

nışan elbısemı, saçımı, makyajımı kendım yaptırdım. Düğünde takılan paraları düğünn salonu ve yemeğe verdı.

Öncesinden de kendini belli etmiş şimdi de atanınca senin maaşından geçiniriz diyor.

Adam kadınları para olarak görüyor.

Zaten evlenince değiştilere inanmam ben bir insanın ne olduğu daha ilk günden belli oluyor.

Öncesinden de kendini belli etmiş şimdi de atanınca senin maaşından geçiniriz diyor.

Adam kadınları para olarak görüyor.

Zaten evlenince değiştilere inanmam ben bir insanın ne olduğu daha ilk günden belli oluyor.
o zaman hiç üzülmeye gerek yok konu sahibi için
kendi seçimi kendi tercihi böyle biriyle evlenmek

Eşinizin maaşı çok değil öncelikle,hele ki kira veriyorsanız.Adam da 20 ders özel al sonra grup dersine geçersiniz demiş hiç göndermeyim dememiş ki,20 ders aşıp baksaydınız keşke önce bir hareketlerin çoğunu işin mantığını çözmüş olurdunuz,veya o zaman söylerdiniz birebire devam etmek istiyorum diye.en baştan çıkışmasaydınız.
Beş bın kıra verıyoruz

inşallah planladığınız gibi olur atanırsınız ama sizin sorununuz atanıp atanmamak değil
farkında mısınız bilmiyorum
sorumu cevaplamadığınız için adamın cimriliğini bilerek evlendiğiniz düşüncesine kapılıyorum
eğer durum böyleyse kendi düşen ağlamaz .
Ben de sızın gıbı düşündüğümden kendıme üzülmüyorum öncesınde bence de bellı ettı kendını ama ben utandım söyleyemedım ona. Nışan elbısemı, saçımı, makyajımı kendım yaptırdım. O da düğün ıçın masraf yapıyor vs dedım kendıme. Şımdı dıyorum kı ona evlenmeden keşke bıraz sınasaydım senı benım ıçın nelere katlanacaktı. Para konusunda kendıne de cımrı kıyafet vs almaz

Onun dışında bulaşıkları yıkar hafta sonu evın her yerını sıler süpürür sen ders çalış der. Sevıyorum dıye portakal suyu sıkar her akşam. Eve gelırken pasta çıkolata ben sevıyorum dıye alır. Ama kafam allak bullak bana karşı bazen mantık evlılığı yapmış gıbı gelıyor. Danışmanlık alacağım öyle bır yol çızeceğım.

Ben de sızın gıbı düşündüğümden kendıme üzülmüyorum öncesınde bence de bellı ettı kendını ama ben utandım söyleyemedım ona. Nışan elbısemı, saçımı, makyajımı kendım yaptırdım. O da düğün ıçın masraf yapıyor vs dedım kendıme. Şımdı dıyorum kı ona evlenmeden keşke bıraz sınasaydım senı benım ıçın nelere katlanacaktı. Para konusunda kendıne de cımrı kıyafet vs almaz

Onun dışında bulaşıkları yıkar hafta sonu evın her yerını sıler süpürür sen ders çalış der. Sevıyorum dıye portakal suyu sıkar her akşam. Eve gelırken pasta çıkolata ben sevıyorum dıye alır. Ama kafam allak bullak bana karşı bazen mantık evlılığı yapmış gıbı gelıyor. Danışmanlık alacağım öyle bır yol çızeceğım.
bunlar zaten olması gereken şeyler
neden size lütuf gibi geliyor ?
neden her ilişkide olması gereken temel davranışları sanki çok büyük şeylermiş gibi düşünüp kafa karışıklığı yaşıyorsunuz ?
insan eşini tabi ki düşünür, ev işlerini paylaşır, yaşadığı yeri temizler
napıyormuş seviyorsunuz diye portakal suyu sıkıyormuş
hani deseniz ki ben seviyorum diye adam gitti sabaha kadar uykusuz kalıp yağlı boya tablomu çizdi,
o zaman evet uğraşmış emek vermiş derdim
seviyorsunuz diye pasta alan adam tedaviniz için 3 kuruşu sakınıyor
vajinismus için bile para vermekten kaçmış yani bu mantıkla bakarsak
seven adam sevdiği kadınla cinsel hayatını düzeltmek için parası neyse verip eşini tedavi ettirmez miydi?
en düz haliyle soruyorum

bunlar zaten olması gereken şeyler
neden size lütuf gibi geliyor ?
neden her ilişkide olması gereken temel davranışları sanki çok büyük şeylermiş gibi düşünüp kafa karışıklığı yaşıyorsunuz ?
insan eşini tabi ki düşünür, ev işlerini paylaşır, yaşadığı yeri temizler
napıyormuş seviyorsunuz diye portakal suyu sıkıyormuş
hani deseniz ki ben seviyorum diye adam gitti sabaha kadar uykusuz kalıp yağlı boya tablomu çizdi,
o zaman evet uğraşmış emek vermiş derdim
seviyorsunuz diye pasta alan adam tedaviniz için 3 kuruşu sakınıyor
vajinismus için bile para vermekten kaçmış yani bu mantıkla bakarsak
seven adam sevdiği kadınla cinsel hayatını düzeltmek için parası neyse verip eşini tedavi ettirmez miydi?
en düz haliyle soruyorum
Aşırı mantıklı çok haklısınız

X