Evdeki küf, pas, rutubet sorunu?

gunesinkizkardesi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2023
1
0
26
İlk defa ailemden ayrı bir evim oldu tek değilim ama kardeşimleyim. Ev giriş katta. Amerikan mutfak. Mutfak çekmecelerine sinen bir koku var çatal kaşığa da sindi. Bu koku ne olabilir? Mutfak çekmecelerinin menteşeleri paslanmış, nokta nokta küflenmiş hatta. Temizlikle geçmedi, pas sökücü sıktım yine metal iyi duruma gelmedi ama biraz daha silindi. Mutfakta yemek pişiresim gelmiyor, midem bulanıyor. Banyo dolaplarının da bağlantı yerleri pastan görünmüyor. Benden önceki bekar bir erkekmiş 10 sene oturmuş sigara içip cam açmıyormuş kapı kulpları bile paslanmış değiştirmişler. Bu eve nasıl bir çözüm bulabilirim? Bu evi nasıl sevebilirim? Bekar/öğrenci evi ama bir süre daha kötü rutubetli paylaşımlı bir evde kaldığımdan beklentimi karşılamadı sanırım. Apartmanın arkasında salondan açılan bir alan var küçük, orasının da duvarlarının dibi rutubet galiba yeşil yeşil çünkü ve sıvaları dökülmüş. Banyonun havalandırması leş gibiydi, kaloriferi pas içindeydi ALLAHTAN onları söyledik değiştirdi ev sahibi ama fazla şey istemişiz gibi triplerde. Çok değişiklik yaptık kapıları değiştirdik diyorlar ancak. Zaten yapmasalardı tutulmazdı?
Napsam sevebilirim evi daha çok? Şükürsüz müyüm bilmiyorum ama o çekmecelere sinen koku inanın gıcık etti beni. En kötüsü alerjik astım başlangıcı var rutubet ya hasta ediyorsa? Sözleşme var taşınalı 4 ay oldu çıkamam da hemen.

Evde gözünüze batan her yeri boyamanızı ve yapay sarmaşık alıp gereksiz şeyleri kapatmanızı önerebilirim :KK43:

X