Ferritin

Benim 6 falan ferritin değerim belirtileri çok düşük olduğu zaman baş dönmesi, el ayak üşümesi sürekli, bazen karıncalanma oluyor ellerimde ayaklarımda, geceleri çok uyuyup sabah zor kalkma var, bir de arada kaşıntı oluyor kollarımda sadece

Yoo çok düşük degil. Benim 8 çıktı daha geçen hafta. Ama yine de doktorum düşük demedi, demir depom düşük olduğu için ilaç verdi.

Anladım benim de demirim çok eksik olduğu için takviye yapılmıştı o zamandan beri referans aralığında şimdi görünce merak ettim
Tabii doktoruna sorarsın ama dediğim gibi benim şöyle olmasına rağmen doktorum çok önemli değil dedi
IMG_20240508_133507.jpg

Tabii doktorlar daha iyisini bilir ama referansın biraz altı/ biraz üstü çok önemli değil sanki. Çünkü şekerim tam sınırda çıktı. "Yememe icmeme dikkat etmeme gerek var mı? Bir şeyleri kismam gerekir mi?" Dedim. Doktorum ona bile gerek yok istediğini ye dedi😅
Endişe etme, sen referans değerinin altında bile degilsin

Tabii doktoruna sorarsın ama dediğim gibi benim şöyle olmasına rağmen doktorum çok önemli değil dediEki Görüntüle 3424641
Tabii doktorlar daha iyisini bilir ama referansın biraz altı/ biraz üstü çok önemli değil sanki. Çünkü şekerim tam sınırda çıktı. "Yememe icmeme dikkat etmeme gerek var mı? Bir şeyleri kismam gerekir mi?" Dedim. Doktorum ona bile gerek yok istediğini ye dedi😅
Endişe etme, sen referans değerinin altında bile degilsin
Anladım diğer değerlere göre bir şey deniyor o zaman teşekkür ederim ☺️

X