Fibrokıstık meme

figonikom

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2023
5
0
36
Öncelıkle herkese merhabalar
Adet dönemlerinde göğüslerimde hassasiyet olur su fakat ıkı ay sürüşte şiddetli olunca korkuttu elle muayene yapınca elıne bi kitle gelmedi ama iki göğsümün yapısının farklı olduğunu farkettım aile hekimine muayene oldum elle oda bişey gelmedi elime dedi normal görünüyor çok arıtmadan yapmam gerekıyırmus içim rahat etmeyınce usg cektırdım Fibrokıstık meme yapımın olduğunu basıt kıstlerım olduğunu söyledi raporda braids 2 kategorı verdi sonra yöne için rahat etmedi yanlış teshıslerı okuyunca tekrar gittim panık halıyle kal atışım dışardan bile belli oluyormuş öyle dedi doktor özellikle farklı olan göğsüme ayrıntılı baktı korkulacak bişey yok dedi hemen hemen aynı seylerı yazdı rapora ama gelın görünle gittim yerler maddı açıdan benı zorlamayacak yerlerdi makıneler mı kalitesiz göremediler mı acaba diye içim içimi yiyor ne yemek yiyebiliyorum ne uyuyabiliyorum özel sağlık sigortası yaptırdık ama oda Ocak 12 de başlayacak o zamana kadar gidemesek benı bitiriyor pskıyatr a da gittim verdiği ilaç aşırı mode bulantısı yapıyor bir haftada 3 kılo verdim etrafımda abartma diyim benı susturdukları ıcın kımseye ne halde olduğumu anlatamıyorum bi kızım var 6 yaşında ona bakınca içim daha çok sıkılıyor yazın bir arkadaşımı kaybettım kalp krızınden bir yaşında çocuğunun ağlaması ile bulduk ondan sonra bu sıkıntılarım başladı belkı anlatır benzer durumda bırılerı ile denk gelirim diye yazıyorum

Konu ile ilgili bilgim yok fakat önceden yaptırdığınız muayeneler var özel sağlık sigortası geçerli olmaz muhtemelen tamamlayicidir firma ödeme yapmaz bilginiz olsun

Bakın hastalıklar tedavi edilir. Ama stres kaynaklı vücudunuza verdiğiniz zararlar çok daha büyük. Bu nedenle meditasyon mu yaparsınız, terapi mi alırsınız bilmiyorum ama stresinizi/ anksiyetenizi sürdürülebilir seviyeye getirmeniz lazım.

Konunuza gelince, memenizi iki kere doktor kontrol etmiş. Bir şey yok demiş. Kistlik yapı da göğüs için normal. Zaten kötü huylu kistlerin yapısı farklı oluyor. O yüzden panik edecek bir durum yok.

Ama içiniz rahat etmesi için 12 ocaktan sonra gidip, mamogrofi çektirebilirsiniz. 1 ay için kendinizi kasmayın lütfen.

Konu ile ilgili bilgim yok fakat önceden yaptırdığınız muayeneler var özel sağlık sigortası geçerli olmaz muhtemelen tamamlayicidir firma ödeme yapmaz bilginiz olsun
Yaptırdığım testler tıp merkezınde burda özel sağlık sigortası geçmıyor e nabız da da görünmüyor sanmıyorum sıkıntı olabılecegını

Kistik yapı meme için çok normal ve yaygın bir şey, benim de mememde minik kistler çıktı bunlar zararsız oluyor. Eğer büyürlerse iğneyle çekiyorlarmış.

Fibrokistik meme cogu kadinda var.Bende de var braids 2 benim de.Senede 1 kez kontrol yaptiriyorum.Siz de senede 1 defa kontrollerinizi ihmal etmeyin.

İki taraflı kistlerim var hatta sol kordine kist diye geçiyor ama zararsz çok şükür. 3 ayda bir kontrol 6 ayda bir ultrason takibi yapılıyor. Günümüzde bir çok kadın aynı sorunla boğuşuyor çok takılmayın. Ben sürecin başndan beri moralimi yüksek tutmaya özen gösteriyorum çünkü bana muhtaç iki evladm var. Ben çok değerliyim önce ben iyi olucam ki evlatlarıma iyi geleyim size de tavsiyem budur; pozitif olun güzel olsun inşAllah

Yazdıklarınızı okudukça rahatlıyorum Allah razı olsun genetık demıstı doktorum ablamda aynısını söyledi elle muayenesınde aynı şeyler varmış ben göğsümün üstüne yatamıyorum abartma dedi ailenın tek okumuşu benim hem muhendıs hem öğretmensin bilime güvenı ben mı öğreteyım sana diye benı payladı ama annemden genetık geçişli olduğunu düşündüğüm anksıyetem var biz küçükken başı ağrısa kendını kanser sanırdı sonra hipertansıyon çıktı ınsallah düzelecek çokça duaya ıhtıyacım var 😔

Çok geçmiş olsun, farklı doktorlara gidip aynı teşhisi almışsınız içiniz rahat etsin korkulacak bir şey yok, 35 yaşından beri fibrokistlerim var, fibrokistlerin yanısıra süt kanallarımda da genişleme vardı, 16 yıldır kontrollerimi yaptırıyorum çok şükür sizin korktuğunuz gibi kanser vb bir hastalığa dönüşmedi, ki kadınlarımızın büyük bir çoğunluğu hayatının bir döneminde fibrokistlere maruz kalıyor zira fibrokistik meme kadınlar arasında çok yaygın.

Endişe etmeyin, teşhis yüzünden hayatınızı zindana çevirip yemeden içmeden kesilmeyin, içinizi rahatlatacaksa özel hastaneye de gidin ama yine aynı teşhisi alacağınıza eminim çünkü ben özel hastanede 2 ayrı profesörden teşhis aldım, ikisi de elle muayene usg ve mamografi sonrası aynı şeyleri söyledi.

Geçmiş olsun öncelikle, yaz başında elime kitle geldiği için ben de benzer sürece girdim, benim raporum braids 3, sizinkine göre bir derece daha temkinli olmam gerekli. Mr da çektirttiler bana sonuç olarak 6 ayda bir düzenli kontrolüm var. Ancak psikolojinize benzer durumdaydım biraz sızım olsa soluğu başka doktorlarda akdım. En son gittiğim doktor biraz sert çıktı diyebilirim ama en çok da o rahatlattı. Bu süreçte saçkıran oldum stresten, raporu temiz çıkıp saçkıran olan ilk hastamsın dedi. Sanki rapordan farklı yerlerde de kitleler hissediyorum diyince meme yapın küçük normal dokuları hissedip psikolojini bozuyorsuna geldi iş. Aralık başı yine usg çektirdim şu an kitle büyümüş olmasına rağmen daha olumlu düşünüyorum. Allah hepimizi çocuklarımıza, sevdiklerimize bağışlasın. Stres yapıp kendinizi başka hastalıklara açık hale getirmeyin lütfen. Sevgiler.

Merhaba,
Ben de emzirme sürecindeyim saçkıran oldum ailede yok alltta yatan bir neden yok. Sadece bir yerde oldu saçkıran ama endişem bir daha olması. Yeniden oldu mu sizde?

Geçmiş olsun öncelikle, yaz başında elime kitle geldiği için ben de benzer sürece girdim, benim raporum braids 3, sizinkine göre bir derece daha temkinli olmam gerekli. Mr da çektirttiler bana sonuç olarak 6 ayda bir düzenli kontrolüm var. Ancak psikolojinize benzer durumdaydım biraz sızım olsa soluğu başka doktorlarda akdım. En son gittiğim doktor biraz sert çıktı diyebilirim ama en çok da o rahatlattı. Bu süreçte saçkıran oldum stresten, raporu temiz çıkıp saçkıran olan ilk hastamsın dedi. Sanki rapordan farklı yerlerde de kitleler hissediyorum diyince meme yapın küçük normal dokuları hissedip psikolojini bozuyorsuna geldi iş. Aralık başı yine usg çektirdim şu an kitle büyümüş olmasına rağmen daha olumlu düşünüyorum. Allah hepimizi çocuklarımıza, sevdiklerimize bağışlasın. Stres yapıp kendinizi başka hastalıklara açık hale getirmeyin lütfen. Sevgiler.
Merhaba,
Ben de emzirme sürecindeyim saçkıran oldum ailede yok alltta yatan bir neden yok. Sadece bir yerde oldu saçkıran ama endişem bir daha olması. Yeniden oldu mu sizde?

Öncelıkle herkese merhabalar
Adet dönemlerinde göğüslerimde hassasiyet olur su fakat ıkı ay sürüşte şiddetli olunca korkuttu elle muayene yapınca elıne bi kitle gelmedi ama iki göğsümün yapısının farklı olduğunu farkettım aile hekimine muayene oldum elle oda bişey gelmedi elime dedi normal görünüyor çok arıtmadan yapmam gerekıyırmus içim rahat etmeyınce usg cektırdım Fibrokıstık meme yapımın olduğunu basıt kıstlerım olduğunu söyledi raporda braids 2 kategorı verdi sonra yöne için rahat etmedi yanlış teshıslerı okuyunca tekrar gittim panık halıyle kal atışım dışardan bile belli oluyormuş öyle dedi doktor özellikle farklı olan göğsüme ayrıntılı baktı korkulacak bişey yok dedi hemen hemen aynı seylerı yazdı rapora ama gelın görünle gittim yerler maddı açıdan benı zorlamayacak yerlerdi makıneler mı kalitesiz göremediler mı acaba diye içim içimi yiyor ne yemek yiyebiliyorum ne uyuyabiliyorum özel sağlık sigortası yaptırdık ama oda Ocak 12 de başlayacak o zamana kadar gidemesek benı bitiriyor pskıyatr a da gittim verdiği ilaç aşırı mode bulantısı yapıyor bir haftada 3 kılo verdim etrafımda abartma diyim benı susturdukları ıcın kımseye ne halde olduğumu anlatamıyorum bi kızım var 6 yaşında ona bakınca içim daha çok sıkılıyor yazın bir arkadaşımı kaybettım kalp krızınden bir yaşında çocuğunun ağlaması ile bulduk ondan sonra bu sıkıntılarım başladı belkı anlatır benzer durumda bırılerı ile denk gelirim diye yazıyorum
Yani bişey çıkana kadar doktora gitmeye devam edecek gibisiniz.Biraz tevekkül mu etseniz acaba kaç doktor bişey yok demiş.En ufak bı şüphe görseler takip onerirler değil mi.İnsanlar ne hastalıklarla imtihan oluyorlar bence üzerinize çekmeyin...

Yani bişey çıkana kadar doktora gitmeye devam edecek gibisiniz.Biraz tevekkül mu etseniz acaba kaç doktor bişey yok demiş.En ufak bı şüphe görseler takip onerirler değil mi.İnsanlar ne hastalıklarla imtihan oluyorlar bence üzerinize çekmeyin...
Keşke normal olmak isteyince olabılsem ve içimdekı sıkıntıyı korkuyu söküp atabilsem pskıyatrı ve gittim ve psikoterapi alıyırumsöyledikleri yoğun anksıyete ve okb buraya yazmamın sebebi konusabılecegım kımsemın olmamasıydı yargılar ve tetıkler sekılde konuşmamalısınız bu tip sıkıntıları olan ınsanlarla tek kelımenızı alıp yorumlama gücüne sahip oluyoruz elımızde olmayarak benden size nacızhane tavsiye

Keşke normal olmak isteyince olabılsem ve içimdekı sıkıntıyı korkuyu söküp atabilsem pskıyatrı ve gittim ve psikoterapi alıyırumsöyledikleri yoğun anksıyete ve okb buraya yazmamın sebebi konusabılecegım kımsemın olmamasıydı yargılar ve tetıkler sekılde konuşmamalısınız bu tip sıkıntıları olan ınsanlarla tek kelımenızı alıp yorumlama gücüne sahip oluyoruz elımızde olmayarak benden size nacızhane tavsiye
İlgi alanlarını değiştir mesela.Arastirma yapma surekli.Buraya yazman sürekli arastirman sadece anksiyeteni tetikler madem boyle bir durumdasın.İnsan birazda kendi kendinin doktorudur.Bahsettiginiz süreçlerden sizinki kadar yoğun olmasa da bende geçtim ne zamanki odak noktami değiştirdim,zihnimin beni ele geçirmesine izin vermedim o zman kurtuldum elhamdulillah.Birseylerin üzerine gittikçe başka bişey çıkıyor beyniniz size oyun oynuyor çünkü.Bilincalti dediğimiz böyle bı sistem.Bakin bir evladınız varmış o size hayat kaynağı.

Merhaba bana da mr istediler meme mr ı ilaçlı mı oluyor ortalama kaç dakika sürdü sizin ? Biraz kapalı alan korkum var benim

X