(Fotoğraflı) Ameliyatla düzeltilemeyen yamuk burnumla tamam mı devam mı?

Denisebhr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2015
4
0
Herkese selam, kısaca burun hikayem şöyle: 18 gün önce ameliyatı oldum. Size eski ve yeni hallerini ekleyeceğim.
Burnum çocuklukta bir çarpma sonucu eğri gelişmiş, asimetrik kemerli ve ince bir burundu. Doktora standart bir insan burnu istediğimi söyledim yani kavisli barbie burnu gibi bir derdim yoktu. Yamukluk ve çıkıntılar gitse yeterdi benim için. Septorinoplasti ameliyatı yapıldı. Ancak görünen o ki eğriliği düzeltememiş. Zaten ameliyattan çıktığım gibi anladım, doktorda evet ucunu ortaya getirememişim dedi.
Yani ben çok büyük beklenti içinde değilken bile yapılamaması beni çok üzüyor. Allahtan ameliyat sonrası pek zorluk yaşamadım yüzümde morluk şişlik acı vs. olmadı ama biraz olsun değişmesi lazımdı.

Bir yanım 1. Ay kontrolüne gidince konuş yeniden ucunu düzelttir diyor ama revizyonda iyice sı..p sıvamasından korkuyorum. Zaten bütçem de yok.

Bir yanımda diyor ki salla gitsin zaten 30 sene eğri yaşamışım. Kalsın böyle tanıyan böyle tanıdı, evlendim barklandım daha da kurcalamayayım. Eşim, ailem önemli değil çok fark edilmiyor bile diyip beni rahatlatmaya çalışıyor. Oysa ben çevremdekilere ameliyat oldum demeye bile çekiniyorum çünkü hali ortada dalga konusu olmak istemiyorum

Sonuç olarak “Hayatım kaymış hangi yönde olduğu belli, sağa :KK70:” diyip yorumu size bırakıyorum…Ama nolur, çok da kötü şeyler yazmayın hakikaten psikolojim gitti.:ruh:

Son düzenleme:
Herkese selam, kısaca burun hikayem şöyle: 18 gün önce ameliyatı oldum. Size eski ve yeni hallerini ekleyeceğim.
Burnum çocuklukta bir çarpma sonucu eğri gelişmiş, asimetrik kemerli ve ince bir burundu. Doktora standart bir insan burnu istediğimi söyledim yani kavisli barbie burnu gibi bir derdim yoktu. Yamukluk ve çıkıntılar gitse yeterdi benim için. Septorinoplasti ameliyatı yapıldı. Ancak görünen o ki eğriliği düzeltememiş. Zaten ameliyattan çıktığım gibi anladım, doktorda evet ucunu ortaya getirememişim dedi.
Yani ben çok büyük beklenti içinde değilken bile yapılamaması beni çok üzüyor. Allahtan ameliyat sonrası pek zorluk yaşamadım yüzümde morluk şişlik acı vs. olmadı ama biraz olsun değişmesi lazımdı.

Bir yanım 1. Ay kontrolüne gidince konuş yeniden ucunu düzelttir diyor ama revizyonda iyice sı..p sıvamasından korkuyorum. Zaten bütçem de yok.

Bir yanımda diyor ki salla gitsin zaten 30 sene eğri yaşamışım. Kalsın böyle tanıyan böyle tanıdı, evlendim barklandım daha da kurcalamayayım. Eşim, ailem önemli değil çok fark edilmiyor bile diyip beni rahatlatmaya çalışıyor. Oysa ben çevremdekilere ameliyat oldum demeye bile çekiniyorum çünkü hali ortada dalga konusu olmak istemiyorum

Sonuç olarak “Hayatım kaymış hangi yönde olduğu belli, sağa :KK70:” diyip yorumu size bırakıyorum…Ama nolur, çok da kötü şeyler yazmayın hakikaten psikolojim gitti.:ruh:
Merhaba. burnunuz bence çok güzel olmuş ama evet hafif bi eğrilik var, tabi eskisinden çok çok daha iyi durumda. Geçen gün çok ünlü bi doktorun paylaşımında görmüştüm. Aynı sizin burnunuz gibi olan birini ameliyat etmiş ve hala göze çarpan bi eğrilik vardı. Yüzde yüz düzelme beklemeyiz ve bunu talep eden hastayı da bu konuda mutlaka bilgilendiririz gibi bir şeyler yazmıştı.
Doktorunuz sadece ucunu biraz daha özenli yapabilirmiş, zaten eğri gösteren de uç kısmı gibi gözüküyor yukarıda bi yamukluk yok gibi. Burun ucunu da tipplasti ile düzeltebilir belki talep ederseniz. Hem sizin için de daha az yorucu ve basit bi işlem yapılmış olur.

Eskisinden çok iyi durumda. Bence siz bunu sorun haline getirdiğiniz için öyle geliyordur. Çok hoş olmuş yeni burnunuz. İnsan doğası gereği vücudumuzun her yeri eşit değildir. Minimal ölçüde de olsa burunlarımızda eğrilik olabiliyor. Ben burun ameliyatı olalı bir ay oldu. Ameliyat videomda burnumun eğri olduğunu farkettim. Dışarıdan hiç belli olmuyordu oysa ki. Benim ameliyat olma nedenim deviasyondu. Estetik amaçlı bile değildi :)
Takmayım kafanıza. O kadar kusur kadı kızında da olur :)))

fotoğraf Gözükmüyor

Bence çok güzelsiniz. Eski halinde de güzel. Şimdiki halinde de göze batan bir şey yok. Ancak insan dikkatli bakınca ucunda hafif eğrilik duruyor. O da dert edilesi bir şey değil.

Öncelikle çok geçmiş olsun. 🌸 Burnun eskisinden daha iyi görünüyor ama eğrilik aynı şekilde kalmış gibi. Yani sadece şeklini düzeltmiş gibi duruyor, ben de 8ay önce seninle aynı hikayeyle küçükken oluşan bir travma sebebiyle ciddi eğrilik ve nefes problemi sebebiyle ameliyat oldum, ilk 3ayda iyileşme sürecinde ödemler yüzünden eskiden olduğu tarafa meyillendiği oldu ama bu kadar bariz değildi ve ödemler geçtikçe geçti o durum. 1.ay için maalesef fazla eğri ve düzelir gibi durmuyor. Doktoruna güveniyorsan tekrar düzeltmesini isteyebilirsin, para almadan yeniden yapmalı çünkü senin isteğin zaten eğriliği gidermekmiş, bunu yapmadıysa hatasını düzeltmeli, ücret almadan yeniden yapması gerekiyor. Aynısını yaşayan arkadaşım 1yıl içinde yeniden revizyon oldu.

Bu arada ben senin yerinde olsam yeniden ameliyat olmazdım, en başta eğriliği gidermek istediğin için öyle dedim ama makyajla falan gayet de idare edebilirsin. Ben de eski burnum çok asimetrik olduğu için en ufak bir eğriliğe tahammül edemiyordum ilk başlarda ama ameliyat süreci gerçekten çok yıpratıcı, benim burnum böyle olsaydı ben yeniden yaptırmazdım. Ödemler inip biraz küçülünce de belki eğrilik daha az belli olur. Sen doktoruna memnuniyetsizliğini mutlaka ifade et, istediğinde gel düzeltelim desin ama gitme. :) garantiye almıs olursun sonra fkrin değişirse diye

bende de ameliyat sonrası baya dikkat çekici bir eğrilik kaldı ve yeniden ameliyat tarihi aldım . ama seninki bence göze batmıyor, senin burnun gibi olsaydı asla ameliyat düşünmezdim . bence gayet hoş duruyor

X