Lekeler, Çiller Fraksiyonel lazeri tavsiye ederim.

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

GUlfemAlya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2012
3
0
merhaba kızlar, burda hep yorumlarınızı okurdum şimdi ilk olarak size deneyimimi paylaşmak istiyorum. 25 yaşındayım ve lise yıllarımdan beri sivilce sorunuyla uğraşıyorum. Roaccutane bile kullandım 2 sene hatta dozu aştım ama yine de fayda etmedi. zaman zaman ara verdim tedavilere çok doktora gittim çok fazla ilaç kullandım. Peeling , kimyasal peeling, fraksiyonel lazer bunların hepsini yaptırdım. Fraksiyonel lazeri sizlere tavsiye edebilirim. Arkadaşlar benim gibi sivilcelerini ve sivilce izlerini takan sorun yapanlarınız varsa ve maddi açıdan imkanınızda varsa size tavsiye ediyorum. Fraksiyonel lazeri 4. defa yaptırdım. doktorum 7 seans yaptırmam gerektiğini söyledi çünkü zamanında hep sıktığım için izlerim derin. gerçekten yüzümdeki skarlarda iyileşme var hatta çukurluklarım nerdeyse kayboldu. işlem biraz ağrılı oluyor ama buna katlanılmayacak gibi de değil. öncesinde zaten lokal anestesi uygulanıyor. 15-20 dk sürüyor. sonrasında kabuklanma yanma gibi hisler oluyor ama gerçekten buna değer. 3 gün dışarı çıkmıyorum evde kremlerimi sürüyorum, ılık duşta o kabuklanmalar gidiyor. Her seanstan sonra bidaha yaptırmıcam diyorum o acıdan dolayı, sonrasında kızarıklıklar geçince birde izlerde iyileşme gözle görülür gibi olunca işte o zaman insan o acıyı unutuyor ve yeniden yaptırmak istiyor. bende lazer işleminden sonra sürdüğüm kremlerden dolayı sivilce yeniden çıktı. çünkü bol bol bepanthen falan sürüyorsun. kızarıklarım geçtikten sonra sivilce ilacımı sürdüm hep üstlerine. ama izler, skarlar için tavsiye ederim. Bu arada kimyasal peeling de yaptırdım (tca peeling) bunda da korkulacak bişey yok. kimyasal peelingimi yaptırdım ertesi gün gezmeye gittim makyajımı yapıp. birazda stres yapmamak gerekiyor bazen kendi kendinizin doktoru olun. istanbul da acıbadem hastanesinde, intermed de ve unimed de yaptırdım fraksiyonel lazeri. hepsi de iyiydi. sivilcesiz günler dilerim hepinize :)))

Geçtiğimiz perşembe günü Ankarada fraksiyonel lazeri yüzüme ve boynuma yaptırdım.Korkunç derecede acı verici bi şey...birde benim şansıma soğuk hava üfleyen alet bozuldu o anda...dişimi sıktım ama gözlerimden yaş geldi valla...İlk 2-3 gün korkunç derecede kırmızı birazda güneşte yanmışta bronzlaşmış gibiydim.Tuzlu su pansumanı ve soğuk uygulamayla idare ettim...bol bolda bepanten sürdüm...cildim abartısız zımpara kağıdı gibiydi...dün yani pt. işe gelmek zorumdaydım ve kamuflaj için bol fondöten sürdüm ama daha kötü göründü...kavlamış deriyle hortlak gibiydim...dün akşam duşta lifle nazikçe ovalayarak büyük kısmından kurtuldum...Gelelim sonuçlara....ben kırışıklıklar için yaptırdım....bugün itibarıyla hepsi olduğu gibi yerinde duruyor...cildim hala kızarık...en kötü tarafıda boynum eskisinden çok daha kötü görünüyor...zamanla geçmesini umarak ve bepanten sürerek devam ediyorum...Yaptırmayı düşünenlere rehber olsun diye yazdım bunları...enaz 1 hafta izin alıp evde kalmak lazım bu işlemden sonra...

X