Gebeliğe Bağlı Yüksek Tansiyon

zcnn09

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Mayıs 2023
20
6
28
Merhabalar, ben gebelik nedeniyle 34.haftamdan beri tansiyon yüksekliği sorunu yaşıyorum. Şu an 37.haftamdayim ve salı günü doğuma alınacağım. Düzenli bir yükseliş olmasa da 15/9 u bulan yükseklik söz konusu oldu. Ama genel olarak 11/8 -12/7-13/9-14/9- 15/9 şeklinde ilerledi. Preeklamsi şüphesi ile bir kaç kere protein kaçağına bakıldı ancak kaçak olusmadi. Sadece tansiyon yüksekliği seklinde kaldı. Bu durum bebeğimin gelişimini 1,5-2 hafta geriden gelme şeklinde etkiledi. Sürekli ve sık sık doktorum beni takip etti. Ancak bir aydır özellikle kilo olarak fazla bir ilerleme olmadı. Şu an ultrasona göre 2510 gr. Büyük ihtimalle küvoze girmeyecek dedi. Ama ben yine de korkuyorum. Vücudumun bebeğimi besleyememesi beni çok üzdü. Evet daha düşük kilolu doğan bebekler var. Eminim onlar için daha da zor olmuştur. Ama yine de üzüntümü yenemiyorum. Gebeliğimde de nerdeyse hiç kilo almadım 73 le başladım 75 kiloyum. İç haznen büyük diyenler oldu. Ama ben kendimi hep anormal hissettim. Sonra da bu tansiyon olayı çıktı. Doktorum normal doğuma çok istekliydim diye herhalde suni sancı verip normal doğumu deneyecegini risk durumunda ise sezeryana alacağını söyledi. Geç haftalarda çıkması ve protein kaçağının oluşmaması ve bebeğin kilosunun 2500 u bulmasının benim için çok güzel gelismeler olduğunu soyledi modumu yukseltmeye çalıştı. Ama ben nedense çok fazla üzgün hissediyorum. Daha kötü şeyler çıkacak gibi de anksiyete halindeyim. Özellikle bebeğin hareketlerinin yavaslayip bazen hissedemedigim zamanlarda tetiklendi bu. Sanırım morale çok ihtiyacım var. İlk doğumum olacak biraz da korku var. 😔

Geçmiş olsun 2500 düşük doğum ağırlık maşallah siizn 2510 dua et meditasyon yap birileriyle konus ya da gökyüzüne bak mutlaka iyi gelir Allah sağlık versin kaygi iyice bunaltıyor insanir güzel dusun

Ben 2300 gram doğmuşum 35 haftada şuannn anne olma adayıyım maşallah çokta sağlıklı bir çocukluluk geçirmişim 🌸🌸allaha emanet ol

Şuan aynı durum bende de var 35+6 yım tansıyonum 14 9 seklınde yukseldı doktorum 1 hafta takıp et dusmezse yatış verıcez sezeryanla yada suni sancıyla doğuracaksın dedi tansiyonumu kontrol altına alabılecegım bir durum söz konusu olabılırmı acaba ben doğal doğum sancımı istıyorum

X