Gebelik kesesi

Derenkaraca

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2019
838
387
Merhaba arkadaşlar 7 haftalık hamileyim 3 gündür kahverengi lekelenmem var bugün doktora gittim kanama alanı görmedi ama kese daha yuvarlak olmalı biraz uzun dedi böyle bişey başına gelen var mı fotoğrafı ekledim

Eklentiler

• IMG_7104.jpeg
    IMG_7104.jpeg
    88,1 KB · Görüntüleme: 30
Bende 5 haftalık hamileyken lekelenmeden dolayı doktora görünmüştüm. Kesen uzamış şu an da düşebilir, yarın da düşebilir düşük riskin var denmişti. 9 gün sonra gittiğimde kalp atışını duyduk ve kendi doktorum kesede bir sıkıntı görmedi sadece şekli fasulye gibiydi. Lekelenmelerim ara ara hala devam ediyor bu yüzden kalçadan progestan ampul vuruldum 3 gün arayla iki kere vuruldum. Ama transferden beri de her gün göbekten progestan dex 25 vuruluyorum. Doktorunuz da kötü birşey dememiş bebeğinizin zaten tutunacağı varsa tutunur, tüm keseler yusyuvarlak olmak zorunda değil diye düşünüyorum. Ama içiniz rahat etmiyorsa başka doktora da görünün.

Ben de 7 haftalık hamileyim kese şekli neredeyse aynı. Sizin durumunuz nasıl ilerliyor? Bana dr bişey demedi.

Ben de 7 haftalık hamileyim kese şekli neredeyse aynı. Sizin durumunuz nasıl ilerliyor? Bana dr bişey demedi.
Benim lekelenmelerim 1 ay kadar hatta biraz fazla da sürdü. Keseyle ilgili ilk doktor düşebilir uzama var dedikten sonra kendi doktorum kesede bir sıkıntı yok ama köşede minik bir alan var gözüme çarpan dedi ama öyle kanama alanı falan demedi. Tabi ben fitil ve progestan dex 25 vuruldum. 12 hafta oldu artık yarın son iğnem, fitili de bırakabilirsin dedi doktorum ama ben yarim rahimli ve düşük riskim olduğu için bırakmayı düşünmüyorum. Bebek sağlıklıysa kesenin şeklinin bir önemi yok kanama alanı da yoksa sonradan yuvarlak halini alıyor.

12 hafta olduğuna göre düşük riski artık %95 düşmeyecek demek oluyor. nipt test yaptırırsanız iyi olur her zaman ben de yaptıracağım. Çok sevindim. İnşallah sağlıkla alırsınız kucağınıza.
Benim ilki 8 .haftada turner sendromu nedeniyle kalbi durdu. İkinci gebelik beta hoca artmadı. Şimdi 7 haftalık hamileyim korku ile gidiyorum. Kan sulandırıcı ve ecopirin bir de Progesteran akıyorum.
Tedbiri elden bırakmayalım gerisi Allah’a kalmış
Sağlıkla aşın kucağınıza

12 hafta olduğuna göre düşük riski artık %95 düşmeyecek demek oluyor. nipt test yaptırırsanız iyi olur her zaman ben de yaptıracağım. Çok sevindim. İnşallah sağlıkla alırsınız kucağınıza.
Benim ilki 8 .haftada turner sendromu nedeniyle kalbi durdu. İkinci gebelik beta hoca artmadı. Şimdi 7 haftalık hamileyim korku ile gidiyorum. Kan sulandırıcı ve ecopirin bir de Progesteran akıyorum.
Tedbiri elden bırakmayalım gerisi Allah’a kalmış
Sağlıkla aşın kucağınıza
Nipt testi nedir onu duymadım. Amin Allah razı olsun. Rabbim kaybettiklerinizin acısını yeni bebeğiizin sevgisiyle doldursum sizde en hayırlı vakitte kucağıniza alin yavrunuzu. Bende kan sulandırıcı kullandim lekelenmelerim geçmeyince doktor bıraktırdı.

Nipt testi sizden kan alınıyor amerikaya yollanıyor bir hafta içerisinde bebekle alakalı herhangi bir sıkımtı var mı kromozomal bakılıyot ve cinsiyeti belli oluyor.
Daha önce gebelik kaybınız yoksa pek gerek duymuyorlar, test ücreti 9bin tl.
Genellikle 10-12 hafta aralarında yapılıyor.
Sizin 12 hafta dolmuş ikili tarama yaptıracaksanız gerek yok tabi

Nipt testi sizden kan alınıyor amerikaya yollanıyor bir hafta içerisinde bebekle alakalı herhangi bir sıkımtı var mı kromozomal bakılıyot ve cinsiyeti belli oluyor.
Daha önce gebelik kaybınız yoksa pek gerek duymuyorlar, test ücreti 9bin tl.
Genellikle 10-12 hafta aralarında yapılıyor.
Sizin 12 hafta dolmuş ikili tarama yaptıracaksanız gerek yok tabi
İkili tarama için devlete gidicem ama doktorum geç kalmış olabilirsin dedi bende üçlü yada dörtlü için sıraya girerim diye düşündüm. Nipt testi biraz pahalıymış zaten zorunlu olmadıktan sonra özel testleri yaptırmam diye düşünüyorum.

Kromozomal benim ki gibi bir sorun olmadıkça nipt test yerine taramaları yaptırabilirsiniz
İnşallah sağlıkla doğacaktır
En kritik zamanları atlatmıssınız ilk 12 hafta önemliydi. Çok şükür
Lütfen bana da dua edin 🙏🏻🥰

Kromozomal benim ki gibi bir sorun olmadıkça nipt test yerine taramaları yaptırabilirsiniz
İnşallah sağlıkla doğacaktır
En kritik zamanları atlatmıssınız ilk 12 hafta önemliydi. Çok şükür
Lütfen bana da dua edin 🙏🏻🥰
Teşekkür ederim tatlı yorumunuz için. Amin, sizde o haftalara daha da ileri haftalara kavuşun. En sonra yavrunuzu kucağınıza alın Allah'ın izniyle. İsminizle dua ederim bundan sonra 🥰🥰

X