Gebelik kolestazi

mucizelerbizimle

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2023
2
4
34
Merhaba, gebelik kolestazi konusunu araştırırken bu sitenin yaşanmış hikayeleri çok okudum. Yine bu tip birşey ile karşılaşmış ve araştırma yapmak isteyenlere bilgi olması açısından kendi yaşadıklarımı anlatmak istiyorum.2022 Eylül ayında hamile olduğumu öğrendim. Bizim için mucize gibiydi çünkü 10 yıllık evliyiz ve tedavi olmadan bize gelen bir mucize vardi artik çok mutlu olduk. İlk üç ay bulantılar dışında herşey yolundaydı.onlarda zamanla geçti derken 28 haftaya geldik ve benim kaşıntılar başlamıştı. Önemsemedim sonrasında sağ göğüs altında isilik sandığım kaşıntılı kabarcıklar çıktı onu da önemsemedim. Sonunda sık idrara çıkma çıkarken değişik bir ağrı ve renk hissedince sağlık ocağına gidip kan tahlili yaptım tabi yine gitmem sonuclarin cikmasi derken on gün geçmişti ve karaciğer enzimleri alt 110 ast 230 çıktı. Doktor hemen kendi kadın doğum doktoruna git dedi. Kendi doktorum özel şafak hastanesinde Dr Sait numarasıni bile vermemişti asistanına ulaştım ona atıp muayeneye gelmek istediğimi söyledim kabul etmedi perinotolojiden randevu alsın dedi. Bir hafta sonrasına randevu bulabildim ve aldım.Tabi beklerken içim içimi yedi ve dayanamayıp Medical Park Gaziosmanpaşa Dr.Emrah Beye randevu aldım.Ertesi gün muayene gittik beni gördüğü gibi hemen ilgilenmeye başladı kan tahlili safra asitleri bir sürü MR konsültasyonlar yapıldı derken 31+2 de günüde 28 nisan 2023 yatişim yapıldı. Enzimler iki günde alt 585 ast 350 ulaşmıştı ve safra asitleri 43 e çıkmıştı. Hatta sarılık öyle bir ilerlemişti ki doktor çok endiselendi ve seni eve yollayamam dedi dört gün hastanede kaldım. Akciğer geliştirici igneler yapıldı ilaç başlandı sadece serum ile beslenmeye başlandı derken kalacağım süre belli olmadığı için 2 Mayıs 2023 de devlet Hastanesi'ne geçiş yapıldı ve sil baştan tedavi yeniden başlandı. Nstler ilaclar serumlar derken degerler bir türlü istenildiği gibi düşmüyordu iyiki devlet Hastanesi'ne geçis yaoildi çünkü tam bir ay hastanede kaldık.36+5 kadar dayanabildik 2 Haziran 2023 gecesi sancilarim tuttu normal doğum olarak başlayan doğum hikayem sezeryana döndü ve bebek doğum esnasında oksijensiz kaldığı için hemen kuveze alındı o hastende kuvez olmadığı için farklı bir hastaneye götürüldü.benim enzimler doğum sonrası 30lara kadar düştü ama sonra yine yükseldi safra kesesinden taş oluşmuş ve çamur oluşmuş şimdi sıra onun amelîyatinda. Bebegim 10 gün kuvezde kaldı. Oksijen tedavisi yapıldı ve sarılık olmuştu onun içinde tedavi uygulandı çok şükür cevap verdi ve şimdi dört aylık olduk. Benim ilk gebelik hikayem de böyle değişik ve riskli gecti belli olmaz tabi allah nasip eder mi ama aynı şeyleri umarım ikinci gebelikte tekrar yaşamam diye dualarım hep. Bu tip şeyler yaşayanlara hem umut olmaya hemde riske atılacak bir durum olmadığını bildirmek için uzun uzun içimi döktüm Allah tüm hastalara şifalar versin sevgilerimle....

Önce Karnımda döküntüler başladı sonra tüm vücuduma yayıldı geceleri kaşınıyor gündüz çok az belli ediyor. Yarın kan vereceğim çok korkuyorum bu rahatsızlığı duyduğumdan beridir

X