Gebelik öncesi ne kadar süre folik asit kullandınız

Lila_22

Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2023
380
125
Gebelik öncesi ne kadar süre folik asit kullandınız bu süreç uzasa bile bırakmadan kullandınız mı ayrıca hangi ilacı kullandınız öneri de alabilir miyim

Gebelik öncesi ne kadar süre folik asit kullandınız bu süreç uzasa bile bırakmadan kullandınız mı ayrıca hangi ilacı kullandınız öneri de alabilir miyim
Evet ben uzun bir süredir kullanıyorum çünkü korunmuyordum ve her ay deniyorduk istediğimiz için. Doktoruma sormuştum evet kullan sıkıntı yok demişti. Yaklaşık 6-7 aydır kesintisiz kullanıyorum

İlk başlarda sadece folik asit kullanıyordum folidoce u, sonra pcosum olduğu için inositol kullanmaya başladım onlarda da folik asit oluyor, 2 kutu inofolic kullandım şu anda da polysitol kullanıyorum ocean markasının. Ve dün gebelik haberimi aldım çok şükür

Devamlı folikasit kullanıyordum son 4 aydır hiç kullanmıyordum biraz ara vereyim dedim bende çok ödem yapıyordular tam yeniden başlıcakken hamile olduğumu öğrendim şimdi Solgarın folikasitini kullanıyorum doktorum yeterli dediği için değiştirmedim

Ben gebelik düşünüyorum iki ay önceden başladım folik asite folio markasını kullanıyorum turkiyede varmi bilmem

Doktora ben 3 ay mı kullanacağım demiştim, gebe kalana kadar kullanacaksın demişti. 4.kutuma geçeceğim birkaç gün sonra

Doktor bana üç ay kullan dedi hamilelik istediğimde ben iki ay içtim bıraktım hiç içmedim artık bu ay hamile olduğumu öğrendim kalan kutusu ile devam ediyorum doktora gidene kadar işte

Folbiol kullandım...Gebe kaldığımı öğrenene kadar..Sonra doktor baska bır tane yazmıstı..

X