Gebeliğe Hazırlık Gebelik Planlaması

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

moreandmore

Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2021
512
384
Öncelikle herkese meraba 🙋🏻‍♀️ Uzun süredir takip etmeme rağmen hep okuyucu olarak kaldım ama daha fazla dayanamadım ve üye oldu. Bir süredir bebek istiyoruz aniden karar verdim. Aileler çok torun istesede biz bir süre beklemek istedik düzenimiz oturana kadar. Hep duyardım zamanı gelince hissedersin diye sanırım annelik hissi geldi ve aklımdan çıkaramıyorum bebek sahibi olmayı🙈
B33164C9-D2E6-4A04-9F25-FC500FAD86FD.jpeg
Şubat ayında 14-16 arasını değerlendirdim çokda bilinçli değildim çünkü şubat ayı döngüm eklediğim şekilde çok düzengiz geçti ve yumurtlama tarihim 14.gün olarak ( programlar hep o şekilde baz alıyor) ayarlıydı. Şubatta adet olmadım döngüm aşırı uzadı ve burayıda okuduğum için bütün belirtiler bende var gibiydi. Okuduğum tüm belirtileri yaşadım hatta midem bulandı kustum koku hassasiyetim oldu. İlk haftalarda zaten olmaz fakat beynim müthiş oyun oynamış şuan bakınca duruma. Gebeyim sandım kaset testler kan tahlili vs negatif neyse sonra adet oldum. Adet bitiminde Doktora gittim folidoce başlattı herhangi bir sorun yok şuan yumurtan 18 mm sanırım öyle demişti söyledi. A2DFCF5B-503F-4215-8F7D-FF8E9D39A81D.jpeg 184375E6-01D9-4D7C-9B2B-CAA065F0A3D8.jpeg 3448CF88-2D23-41E5-9DB1-4D3FD41ECF8D.jpeg
Diğer aylar böyle geçti kalpli günleri hep değerlendirdim fakat çift çizgiyi bir türlü göremedim. Uzun süre ayağa kalmıyorum akma vs olmasın diye önerilen pozisyonları deniyorum Değerlerim vs normal şuan için
Kansızlık sınırın altında değil ama düşük feramat kullanıyorum, d vitami ve folidoce kullanıyorum. Gerçekten sinirlerim bozulmaya başladı. Uzun süre bekleyenler var aramızda benim henüz sürem az büyük ihtimalle bu yorum gelir ama beklemek gerçekten çok zormuş. Önümüzdeki ay laboquick ovu testi almayı düşünüyorum. Bunun dışında öneriniz nedir kafandan atmak gerekiyormuş ama öyle birşey pek mümkün değil gibi hele ki isteyen biri için.
Bu ay adet bitiminden bir süre sonra ki günleri değerlendirmeye hemen başladım Mayıs ayında beyaz bir akıntı içinde ince kıl gibi bir kan gördüm. Veya hayal gördüm şuan herşey ihtimal dahilinde 💆🏻‍♀️ Sonrasında kasık batmaları yaşadım bir kaç gün neredeyse 4-5 gün hatta akıntı vs de oldu. Umutlanmak istemiyorum belkide çatlama vs ide ya da hiçbiri değildi.

Güncelleme//01.06.2021
Bat tarihim 31.06.2021 di. Adet olmadım karnımda vs olcakmışım gibi bir his yok. Birkaç gün önce ağrı var gibiydi olmadım. Göğüslerimde bir haftadır dolgunluk var ve başlarda acısada ağrısı gitti dolgunluk hissi ve hassasiyet devam ediyor.Döngüm 28-35 gün aralığında o yüzden 35. Güne kadar test düşünmüyorum.Sümüksü ve yapışkan bazen sulu akıntım oluyor günde 1 bazen 2 defa. Test yapmak istemiyorum tek çizgi görmekten korktuğum için. Birkaç gündür rüyamda sürekli bebek görüyorum iyice kafayı takmaktan sanırım. Ayın 7 sine randevu aldım ve ovu testlerimi sipariş ettim.

Güncelleme//02.06.2021
Sabah karın ağrısı ve sıcaklık hissi basınca adet olacağımı anladım. Ve yaklaşık yarım saat sonrada hasta oldum. Ovulasyon testini sipariş verdim bu ay için umutluyum. En azından ne zaman yumurtlama görücem onu öğrenmiş olucam. Adet olduğum günden 14 gün geriye gidince yumurtalama günü 18 Mayıs ben 18-19 Mayıs tarihlerini değerlendirmişim zaten. Neden bir türlü olmuyor anlayamıyorum. Doktor kontrolüne gittiğimde bir yıla yakındır deniyorum demeyi düşünüyorum öbür türlü erteliyolar kontrolleri. Haziranda yüzümüz gülcek mi bakalım...

Son düzenleme:
Hoşgeldin aramıza. Sabırsızlıklar başlamış hayırlı olsun. 🤣 Öncelikle eşin doktora gitsin. Sonra da üst üste değil bir gün arayla sevişiyoruz sperm kalitesi için. 🤣

Bir de ben kendi tecrübemden herkese şu uyarıda bulunuyorum amh baktırmadıysanız baktırın. Doktorum bana bir şey yok yaşın genç dedi oyaladı ama amh bilseydim. Kendim denemeden tüp bebeğe koşarmışım diyorum.

Hoşgeldin aramıza. Sabırsızlıklar başlamış hayırlı olsun. 🤣 Öncelikle eşin doktora gitsin. Sonra da üst üste değil bir gün arayla sevişiyoruz sperm kalitesi için. 🤣

Bir de ben kendi tecrübemden herkese şu uyarıda bulunuyorum amh baktırmadıysanız baktırın. Doktorum bana bir şey yok yaşın genç dedi oyaladı ama amh bilseydim. Kendim denemeden tüp bebeğe koşarmışım diyorum.
Sperm kalitesinde problem olunca aralıklı birliktelik öneriyolar diye biliyorum ama çalışma şartlarından dolayı 2 gün değerlendirme 1 gün ara şeklinde olabiliyor malesef zaten🙈

Öncelikle herkese meraba 🙋🏻‍♀️ Uzun süredir takip etmeme rağmen hep okuyucu olarak kaldım ama daha fazla dayanamadım ve üye oldu. Bir süredir bebek istiyoruz aniden karar verdim. Aileler çok torun istesede biz bir süre beklemek istedik düzenimiz oturana kadar. Hep duyardım zamanı gelince hissedersin diye sanırım annelik hissi geldi ve aklımdan çıkaramıyorum bebek sahibi olmayı🙈
Eki Görüntüle 2854899
Şubat ayında 14-16 arasını değerlendirdim çokda bilinçli değildim çünkü şubat ayı döngüm eklediğim şekilde çok düzengiz geçti ve yumurtlama tarihim 14.gün olarak ( programlar hep o şekilde baz alıyor) ayarlıydı. Şubatta adet olmadım döngüm aşırı uzadı ve burayıda okuduğum için bütün belirtiler bende var gibiydi. Okuduğum tüm belirtileri yaşadım hatta midem bulandı kustum koku hassasiyetim oldu. İlk haftalarda zaten olmaz fakat beynim müthiş oyun oynamış şuan bakınca duruma. Gebeyim sandım kaset testler kan tahlili vs negatif neyse sonra adet oldum. Adet bitiminde Doktora gittim folidoce başlattı herhangi bir sorun yok şuan yumurtan 18 mm sanırım öyle demişti söyledi.Eki Görüntüle 2854900 Eki Görüntüle 2854901 Eki Görüntüle 2854902
Diğer aylar böyle geçti kalpli günleri hep değerlendirdim fakat çift çizgiyi bir türlü göremedim. Uzun süre ayağa kalmıyorum akma vs olmasın diye önerilen pozisyonları deniyorum Değerlerim vs normal şuan için
Kansızlık sınırın altında değil ama düşük feramat kullanıyorum, d vitami ve folidoce kullanıyorum. Gerçekten sinirlerim bozulmaya başladı. Uzun süre bekleyenler var aramızda benim henüz sürem az büyük ihtimalle bu yorum gelir ama beklemek gerçekten çok zormuş. Önümüzdeki ay laboquick ovu testi almayı düşünüyorum. Bunun dışında öneriniz nedir kafandan atmak gerekiyormuş ama öyle birşey pek mümkün değil gibi hele ki isteyen biri için.
Ovulasyon testi kullanıyor musunuz

X