Gebelikte 14 e 8 tansiyon

gizemligunler

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2023
873
1.650
34
Merhaba, 20 artı 4 günlük hamileyim. İki gündür gecmeyen baş ağrısı şikayetiyle bugün kadın doğum acile gittim. Kan ve idrar aldılar. Doktor sorun görmedi, ama tansiyonumu üç kere olctuler üçüde 14 e 8 😔 doktor sinirdasin hergun ölç dedi. Sonra gel dedi. Ama tabi ben Google baktım hemen, aşırı panik yaptım yazanlari okuyunca su saat oldu düşünmekten daha çok ağrım var gözümde gram uyku yok.. sabah sağlık ocağında olcturdum 12 ye 8 çıkmıştı. Ama akşam yuksek çıkması beni çok panik yaptırdı. Bilmiyorum bişi olurmu bu şekilde olan varmiydi içinizde?. Teşekkür ederim. sonucuda ekliyorum
IMG-20240306-WA0020.jpg

Protein yok cok sukur korkmayin heyecanlanmissinizdir bebek hareket etsin diye cikolata yemissinizdir. Ben eve omron aldim hergun 3 kere falan ölçüyorum. Sabahlari kalkinca limonlu su için.

Protein yok cok sukur korkmayin heyecanlanmissinizdir bebek hareket etsin diye cikolata yemissinizdir. Ben eve omron aldim hergun 3 kere falan ölçüyorum. Sabahlari kalkinca limonlu su için.
Yok en son 6 da kurabiye kısır yemiştim. Bide kan sonucunu beklerken patates kızartması yedim 5 6 tane eşimin tabagindan. Sonra kan ve idrar iyi çıkınca doktor bide tansiyon baktır normal derse hemsiren git evine dedi. Hemşire 14 e 8 diyince şok geçirdim. Doktorlarda 15 er dakika arayla olcutrdu düşmedi. Arada panik oldum baş ağrım tavan tabi 😔 evede alacağım ama sağlık ocağında her sabah olctureyim diyorum. Ordaki cihazin hatalı olma şansı yok demi?

Benim düşük çok şükür maksimum 12yi gördüm. 10 civarında. Limonlu suyu kesinlikle öneriyorum hatta sirkeli su tercih ederseniz varsa enfeksiyona da iyi gelir.
Hayir saglik ocaginda fazla ölçüyo su pompali eski usul varsa. Otomatikler daha dogru ölçüm yapıyo.
Tansiyon ölçümü öncesi min yarim saat hicbir sey yenmemesi lazim.

Tuzu tuz içeren gıdaları tüketmeyin stres yapmamaya çalışın sıcağa yakın suyla duş alın 20 dk dinlenip o şekilde tansiyon ölçümü yapın bence farklı bir doktora daha gidin

Benim düşük çok şükür maksimum 12yi gördüm. 10 civarında. Limonlu suyu kesinlikle öneriyorum hatta sirkeli su tercih ederseniz varsa enfeksiyona da iyi gelir.
Hayir saglik ocaginda fazla ölçüyo su pompali eski usul varsa. Otomatikler daha dogru ölçüm yapıyo.
Tansiyon ölçümü öncesi min yarim saat hicbir sey yenmemesi lazim.
Saglkk ocaginda sabah 12 ye 8 cikti.
Hastanedeki cihaz tabi daha kapsamliydi 14 e 8 çıktı. Sabah yine gideceğim evet.

Tuzu tuz içeren gıdaları tüketmeyin stres yapmamaya çalışın sıcağa yakın suyla duş alın 20 dk dinlenip o şekilde tansiyon ölçümü yapın bence farklı bir doktora daha gidin
Doktor çıkan tansiyonu gördü söyledi. Başka doktora gitsem yine aynı sonuç çıkacaktı. Bir hafta takip et sinirdasin dedi. Başka doktor ne diyebilirki bilemedim 😔

Tansiyonu kontrol altına alabilir durumu farklı değerlendirebilir gebelikte tansiyon çok tehlikelidir ve kontrol altına alınmalıdır
Bir kere 14 e 8 cikmayla bişi yapamayız bir hafta düzenli ölç ve öyle gel dedi. Dahada yükselirse mutlaka gel dedi. İdrarada baktı protein kaçağı yok dedi
Başka napilabilirki şu aşamada?

X