Gebelikte folik asit

Merhabalar yeni hamileyim henüz kese görmedik doktor folik asit verdi hemen ama değerimi ölçmedi folik asitle ilgili de pek hoş şeyler okumadım fazlası otizme sebep olabiliyormuş o yüzden almadım ne yapayım acaba kendim tahlil yaptirip öyle mi baslayim bilemedim İstanbul Anadolu yakası onerebileceginiz iyi bir Dr var mı özelde olabilir
Folik asit zaten sentetik bir ürün onun yerine aktif hali olan folatı tercih edebilirsin. Ocean folat kullandım ben 🌸

Merhabalar yeni hamileyim henüz kese görmedik doktor folik asit verdi hemen ama değerimi ölçmedi folik asitle ilgili de pek hoş şeyler okumadım fazlası otizme sebep olabiliyormuş o yüzden almadım ne yapayım acaba kendim tahlil yaptirip öyle mi baslayim bilemedim İstanbul Anadolu yakası onerebileceginiz iyi bir Dr var mı özelde olabilir
Folik asit eksikliği bebek gelisiminde sıkınti yaratabiliyor.ben 12 haftalık hamileyim hala folik asit ve multivitamin kullanıyorum.doktorum folik asit kutusu bitene kadar kullan dedi.folic Trio kullanıyorum.doktorunuz verdiyse mutlaka kullanmalısınız diye düşünüyorum

Neye göre folbial al diyebiliyorsunuz?

Folbiol 5g ihtiyaç 400 mcg. Normal almak gereken dozun 10 katından daha fazla. Eğer bebekte nöral tüp defekti riski yoksa 400 mcg yeterlidir
Tam bunları yazmaya gelmiştim bende. 11 katı günlük alınması gereken dozun. Bu kadar doz zararlı asıl

Folik asit depolanmaz bebek için hayati önemi var. Gebelikte 3 ay önce başlanır. Benim arkadaşım midem bulanıyor folik asitten dedi içmedi bebeğinin kafatası gelişmedi beyni dışarıda kaldı 3 aylık bebeği karnında öldü patolojiye gönderdiler patoloji sonucu folik asit eksikliği
Arkadaşının şu an bebeği var mi? Tanısı neydi

X