Gebeyken safra kesesi ameliyati

birtanesu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2013
12
6
Merhaba kizlar,belki ayni durumu yaşayanlar vardir onlara işik olur diye gebeligimin 17.haftasinda (16+5)yani 2 gün önce olduğum safra kesesi ameliyatimi paylaşacagim.Yaklasik 6 ay once yasadigim agri ataklari nedeniyle yapilan tetkiklerde ortaya cikmisti safre kesesi taş ve camuru hem de enfeksiyonla birlikte.Antibiyotik tedavisi başlandi ve 2 ay sonrasinda ameliyat karari alinmisti.Ani baslayan mide bulantilarinin kaynaginin bu taşlar oldugunu dusunerek dr.ile iletisime gecmek istedim ama oncesinde evde yaptigim gebelik testinin pozitif gelmesiyle taşi çamuru unuttum:)Sonrasinda bulantili iştahsiz halsiz gebelik gunleri basladi.Hep gebelige yorup halimize sükrettim.Taaa ki o inanilmaz sancilar baslayana dek safra kesemde taş oldugunu bile unutmustum.Karacigerdenn girip mideye vuran,ordan sekip sirta omuza kadar agrimadik yer birakmayan öldürmeyip süründüren agri ataklarim başladi.Kadin dogum servisinde hemen tetkiklerim yenilendi tabi ki daha cok taş daha cok camur ve daha cok enfeksiyonum vardi.Hemen yatis verdiler,genel cerrahiye danistilar 4 gun sadece serum,agri kesici ve antibiyotikle beslendim.Saka degil aynen boyle oldu.Buna ragmen hicbir rahatlama olmuyordu.Agri kesiciler fayda etmiyordumAtaklar peş peşe geliyordu ve acilen ameliyat karari verdik doktorumla.Gebeligimin 17 haftasinda basariyla sonlanan bir laparoskopik kese ameliyati oldum.Sonrasinda agrim sancim oldu ancak diger agrinin onda biri bile sayilmaz.Bebek ve ben iyiyiz.Ameliyatimi ankara universitesi tip fakultesi genel cerrahi ekibi yapti.Gebelik takibimde ayni yerde kadin dogum servisinde.Tum.doktorlar,hemsire ve personellerinden allah razi olsun.

Bende şuan 8 haftalık hamileyim ağrı ataklarım var 3 hafta önce safra kanalıma taş düşmüş sarılık geçirdim şimdide adam akıllı beslenemiyorum su içsem şişkinlik oluyor haftada 1 ağrı atağım oluyor sırtımda ve göğüs kafesimde şiddetli ağrılar 2 gün sürüyor ter boşalıyor resmen. Şimdi zeytinyağı limon kürü deniyorum safraya iyi geliyormuş inşallah şifa olur da kurtulurum yoksa 3. Ayımdan sonra safra ameliyatı olmak zorunda kalabilirim.

Bende şuan 8 haftalık hamileyim ağrı ataklarım var 3 hafta önce safra kanalıma taş düşmüş sarılık geçirdim şimdide adam akıllı beslenemiyorum su içsem şişkinlik oluyor haftada 1 ağrı atağım oluyor sırtımda ve göğüs kafesimde şiddetli ağrılar 2 gün sürüyor ter boşalıyor resmen. Şimdi zeytinyağı limon kürü deniyorum safraya iyi geliyormuş inşallah şifa olur da kurtulurum yoksa 3. Ayımdan sonra safra ameliyatı olmak zorunda kalabilirim.
Agri ataklari cok zor oluyor,rabbim kolaylik versin.Eğer olmaniz gerekiyorsa olun,aksi takdirde hem.bebegin hem sizin hayatiniz riske girer.Simdiden gecmis olsun.

merhaba ameliyat oldunuz mu?

X