Geç döllenme ve tek ilişki ile hamile kalanlar cinsiyet nedir?

ahsnerva

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2023
6
0
30
Kızlar son adet tarihim 18eylül hesaplamama göre ovulasyon günüm 2-3ekim ama eşimle 6 Ekim gece bir iliskimiz oldu tek ilişki .Doktor geç döllenme ile hamile kalmışsın dedi.1 hafta geriden geliyor.Acaba o gün mu yumurtladim.adetim birgün gecikti silik çizgi çıktı bir hafta sonra 533cikti beta .cinsiyetiniz ne oldu .şu anda 7+1iz normalde 8+1olmasi gerekiyordu

Benim de bu şekilde. Cinsiyetimiz kız :)) bilimsel bir yazı vardı hatta bunun bir adı da vardı ama hatırlamıyorum şimdi. Şöyle anlatayım. Erkek cinsiyetini taşıyan spermler, hızlı hareket edip çabuk ölürmüş. Yani ovulasyon tarihinde cinsel ilişki olması sartmış. Max 24 saat canlı kalabilirmiş. Kız cinsiyeti taşıyan spermler ise daha yavaş hareket eder ama uzun süre canlı kalırmış. Bu canlılık süresi 5 güne kadar uzayabilirmiş. Eğer ki ovulasyon tarihinden birkaç gün önce olan bir birliktelik var ise %95 kız olur diyordu. Bende de doğru çıktı mesela :)) hakkında hayırlısı olsun, sağlıcakla doğsun inşallah 🥰

Benim de bu şekilde. Cinsiyetimiz kız :)) bilimsel bir yazı vardı hatta bunun bir adı da vardı ama hatırlamıyorum şimdi. Şöyle anlatayım. Erkek cinsiyetini taşıyan spermler, hızlı hareket edip çabuk ölürmüş. Yani ovulasyon tarihinde cinsel ilişki olması sartmış. Max 24 saat canlı kalabilirmiş. Kız cinsiyeti taşıyan spermler ise daha yavaş hareket eder ama uzun süre canlı kalırmış. Bu canlılık süresi 5 güne kadar uzayabilirmiş. Eğer ki ovulasyon tarihinden birkaç gün önce olan bir birliktelik var ise %95 kız olur diyordu. Bende de doğru çıktı mesela :)) hakkında hayırlısı olsun, sağlıcakla doğsun inşallah 🥰
Canım benim 🥰 öncelikle cevap verdiğin için teşekkür ederim.Doktor muhtemelen ilişkiye girdiğiniz gün yumurtan çatlamış dedi ondan öncesi ve sonrasında ilişkimiz olmadı .ve normalde idrara daha geç geçmesi gerekiyor gebelik benim adetim birgün gecikti ve silik çizgi çıktı bana göre de büyük ihtimalle o gün çatladı yumurtam .

X