Gecikmiş ibretlik normal doğum hikayem

gulceegul

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2013
885
2.211
34
Merhaba bayanlar
Bebeğim şuan 1.5 yaşında ve çok şükür sağlıklı.
İlk çocuğumun dogumunu izmit kadın doğum merkezinde Ertan izgic doktorum yaptırdı hamilelik doğum gayet normaldi hatirladikca mutlu oluyorum.
İkinci gebelikte Darıca daydim ve izmite gidip gelmek zor geldi önce farabide doktora gittim ve özelde de Gebze merkez hastanesi Cihangir ay a gittim. Son zamanlarda 34 hafta sonrası kasılmalar arttı ve sıvı gelmeye başladı kaç defa bu yüzden doktora gittim gayet normal sıkıntı yok diye git 10 gün sonra dediler o kadar beklemeden yine gittim aynı şeyler hayır herşey normal sıkıntı yok. Ama ikinci gebeligim ve herşeyin normal olmadığını hissediyordum su geliyor gobegim küçüldü ve aşağıda. Eşime içim rahat değil Ertan doktora gidelim dedim hatta doğum çantamı da aldım yanıma. Doktor suyun kritik seviyede hemen alınacak bebek risk altında dedi. Kendisi hemen müsait bir hastane buldu tam teşekküllü ve yatisimi yaptirdi. Sabah 12 den gece 01.30 da kadar Allah razı olsun tek bırakmadı hatta rica ettim sancı odasindada doğum da da eşimin yanimda olmasına izin verdi. Malum tamamı Süni sanciyla susuz bir doğum olduğu için epidural anestezi yaptı ve acısız bir doğumla bebegimde bende kurtulduk. Takibimi yapan doktorun verdiği randevuyu beklesem Allah esirgesin. Doktor eski hastası olduğum için ilgilendi ama başkası olsa takibini yapmadığı kritik bir doğumun sorumluluğunu almaZdi.
Sonuç olarak ne olursa olsun arada farklı doktora gidin hislerinize güvenin.

X