Gecmeyen bebek alerjisi

fatmaylin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2014
109
21
Mrb arkadaşlar 4 aylık oğlum var yaklaşık 1 aydır yüzü, vücudu kıpkırmızı. Neye alerjisi var bi türlü çözemedik. Sadece anne sütüyle besleniyor. Ben Süt ürünlerini, yumurtayı yemeyi kestim .kullandığım bebek deterjanıni degistirdim,demir ilacini degistirdim.hicbir şekilde azalma olmuyor. Bu durumda olanlar nasıl beslendiniz acaba ,ne yiyip ne içtiniz,? Nasıl geçecek bu bilen varda nolur söylesin

Süt ürünü ve yumurta dışında bişey alerji yapıyordur deneye deneye bulmaya çalışın. Benim oğlumda alerjik en son domatese alerjisi olduğunu keşfettim mesela. Domates yediğimde popo bölgesi kızarıyor baya. Genelde o tarz asidik besinler vücutta reaksiyon veriyormuş.

Süt ürünü ve yumurta dışında bişey alerji yapıyordur deneye deneye bulmaya çalışın. Benim oğlumda alerjik en son domatese alerjisi olduğunu keşfettim mesela. Domates yediğimde popo bölgesi kızarıyor baya. Genelde o tarz asidik besinler vücutta reaksiyon veriyormuş.
Sonra süt ürünü yemeye başladınız mı?

Sonra süt ürünü yemeye başladınız mı?
Benim bebeğim 5aylik ve çoklu besin alerjisi var. Doktor kontrolünde 1.ayindan beri sıkı diyetteyim. Süt ürünü, yumurta,kakao,tahin,çerez,baharat yasak. Yeni yeni sadece kahvaltıda peynir yiyerek deneme yapmaya başladım ama geçen de tavuğa alerjisi çıktı mesela. Tavuk yedikten sonra kakada kan gördük. Çoklu alerjiyse bir çok şey olabilir ama sizin sıkıntı sütü kesince gecmediyse o değil demekki.

Ben her şeyi kesmiştim neredeyse kuzu eti pilav patates zeytinle beslendim bayağı bir süre. Düzelmişti ama sütümün kalitesi azaldı. Bazı doktorlar bağırsak tepkisi yoksa üzerine gitmeyi öneriyor. Alerji uzmanı takibinde misiniz?

Doktorumuz alerjide iyi bı doktor branşı direk alerji olmasa da. Bizde bağırsak tepkisi de oldu. Kakası hep sıkıntılı. Çoklu alerji olunca bulmak da zor. Geçecek inşallah bakalım.

Doktorumuz alerjide iyi bı doktor branşı direk alerji olmasa da. Bizde bağırsak tepkisi de oldu. Kakası hep sıkıntılı. Çoklu alerji olunca bulmak da zor. Geçecek inşallah bakalım.
Merhaba neye olduğunu bulabildiniz mi? Benim kızımda 4 aylık. 1 aydır süt ve süt ürünü yemiyorum. Geçen hafta et turleri, tahin, bal, kuruyemiş falan da kestim. Bugün yıne kakada kan olunca tahlıl yaptırdık. Gızlı kan pozitif cıktı ve eser miktarda reduktan madde cıktı. Bu ne bilmiyorum. Doktorumuz çoklu besin alerjisi olabilir dedi ve gastroenterolojiye yonlendirdi. Henuz gitmedik bayramın bitmesini bekliyoruz. Patates yemiştim 2 gundur. O da mı var acaba diyorum bulamadım bir turlu.

Merhaba neye olduğunu bulabildiniz mi? Benim kızımda 4 aylık. 1 aydır süt ve süt ürünü yemiyorum. Geçen hafta et turleri, tahin, bal, kuruyemiş falan da kestim. Bugün yıne kakada kan olunca tahlıl yaptırdık. Gızlı kan pozitif cıktı ve eser miktarda reduktan madde cıktı. Bu ne bilmiyorum. Doktorumuz çoklu besin alerjisi olabilir dedi ve gastroenterolojiye yonlendirdi. Henuz gitmedik bayramın bitmesini bekliyoruz. Patates yemiştim 2 gundur. O da mı var acaba diyorum bulamadım bir turlu.
Malesef bulamadık diyete devam ediyorum. Kakada kan 1 kez gördük biz. Öncesinde tavuk yemiştim ama demire de yeni baslamistik hangisinden oldu emin olamadık. Bir daha olmadı ama demiri kestik çünkü huzursuzluk da yaptı ve doktor huzursuzluk yaparsa ek gıda zamanı devam etmek üzere birakabilirsin demişti. Yakında ek gıdaya başlayacağız 2 hafta sonra 6 aylık oluyor. Süreç nasıl ilerleyecek merak ediyorum.

X