Geçmeyen burun akıntısı 🙁önerilerinizi bekliyorum anneler.

Annelig

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2017
3.672
7.318
30
Hanımlar ,
Kızım 4,5 yaşında Haziran'da 5 bitecek inşallah. Bu sene Eylül'de kreşe başladi bu sene hem şehir değiştirdik İstanbul'a taşınmak zorunda kaldık 😕 hemde okula başlayınca hastalıklar kol geziyor taktir edersiniz geldiğimizden beri hasta oluyor sürekli Ankara da yaşarken bir kere bile hasta olmazdi sağlık sigortası her sene odenir sadece rutin kontroller yapılırdı. Allah'a şükür karda kışta hep dışarda olurdu. Neyse kızım klasik 2 gün okul 3 gün ev döngüsüne girdi iki kere bronşit geçirdi hava verildi yanında antibiyotik iğne ilaç derken toparladı ama 2 hafta sürdü öksürüğün gecmesi antibiyotik bile fayda etmemişti hemen şuan yine hasta sinüzit oluyor sık sık iyiydi burun akıntısı geçen hafta yine burun akıntısı arttı nazal yıkama yapıyoruz yoksa baş ağrısından duramaz artık antibiyotik kullansin istemiyoruz çok aldı bu sene 🙁 şimdi 2 3 gündür bu akıntı yeşile döndü artık sorum şu biliyorum yeşile dönünce direk antibiyotik verirler ancak evde uyguladığıniz antibiyotiksiz geçen böyle akıntısı olan varmı varsa lütfen yardımcı olun yaşayan tecrübe eden anneler gerçekten zor evde birde 40 li bebek var kızım sürekli hasta hissetmekten yoruldu.🙁 Bağışıklık değerlendirilsin dedik iki ayrı doktorda şuan okulda dolayı böyle bir anda başlayan bronşit geçmişte alerjik bebek olmasından diyor ne yapacağımı şaşırdım.

Her burun akıntısı bakteri kaynaklı olmaz ki direk niye antibiyotik veriliyor ? Bakteri değil virüsse, hiçbir işe yaramaz, üstüne antibiyotik kullanımında vücutta yararlı bakterileri de öldürdüğünden bağışıklığı düşürür, hastalığın süresini uzatır. O kadar antibiyotik verme. Bağırsak florasını düzeltmeye çalış , bağışıklığını kuvvetlendirmeye çalış. İnstagramda bir sayfa var bak. Hastalanmayancocuk hesabın adı. Çok güzel ve doğru paylaşımları var. Bir tarifi var çoğu kişi de de olumlu etkisi oldu

Bıçakla doğranmış sarımsak
1-2 tatlı kaşığı bal
5-6 damla limon suyu
Kreş çocuklarına 3 er çay kaşığı veriyor haftada. Hastalık zamanı günde 1 defa. İçinde bal olduğu için 1 yaş altına verilmiyor. 6 aydan sonra bal yerine süt veya yoğurtla 1 çay kaşığı kadar veriliyor. Benim bebeğim de 2 aylık o yüzden denemedim ama büyük olsa kesinlikle denerdim. İçinde zararlı bir şey yok çünkü

Her burun akıntısı bakteri kaynaklı olmaz ki direk niye antibiyotik veriliyor ? Bakteri değil virüsse, hiçbir işe yaramaz, üstüne antibiyotik kullanımında vücutta yararlı bakterileri de öldürdüğünden bağışıklığı düşürür, hastalığın süresini uzatır. O kadar antibiyotik verme. Bağırsak florasını düzeltmeye çalış , bağışıklığını kuvvetlendirmeye çalış. İnstagramda bir sayfa var bak. Hastalanmayancocuk hesabın adı. Çok güzel ve doğru paylaşımları var. Bir tarifi var çoğu kişi de de olumlu etkisi oldu

Bıçakla doğranmış sarımsak
1-2 tatlı kaşığı bal
5-6 damla limon suyu
Kreş çocuklarına 3 er çay kaşığı veriyor haftada. Hastalık zamanı günde 1 defa. İçinde bal olduğu için 1 yaş altına verilmiyor. 6 aydan sonra bal yerine süt veya yoğurtla 1 çay kaşığı kadar veriliyor. Benim bebeğim de 2 aylık o yüzden denemedim ama büyük olsa kesinlikle denerdim. İçinde zararlı bir şey yok çünkü
Teşekkür ederim İkisinde de test yapmadı herhangi bir enfeksiyonun kanda vs sadece ciğerlerine inmişti artık bronşite çevirdi antibiyotik + hava şeklinde ilerlemistik bugüne kadar hiç antibiyotik vermedik çok hastada olmazdı zaten bu sene oldu ne olduysa kreş etkili tabi bu tarifi görmüştüm kızım yemiyor böyle şeyler ama bu sefer bir şekilde yedirecegim çünkü oda yoruldu artık sürekli hasta olmak öksürük geniz akıntısı bitmiyor bir türlü umarım işe yarar 🤲

X