Geçmeyen sarılık çilesi

Yok orda diyilim hem ben yalnızım iki tane çocuğum daha var çok zor biyere gidib gelmekde 🙁 bebemde bugün rahatsız emmek istemiyo yine 😭😭😭
Merhaba biz sarılığın sebebini 3,5 ayda anca bulduk.. cmv enfeksiyonu kapmış doğumdan sonra ve anca bulabildiler eğer hala sıkıntınız varsa bide cmvsini ölçtürün

Bebeğimle aranda kan uyuşmazlığı varmı benim oğlumla var buyuzden geç iyileşti ama geçti bende yarım saat arayla sürekli hep emzirdim 70 gram aldı günlük ama bazen açlığa bakmıyor malesef bizim uyuşmazlık yüzünden geç ve yavaş yavaş düştü degeri
Merhaba yorumunuz için teşekkür ederim. Ama maalesef ben kaygılarımda haklıymışım gerçekten de annenin içine doğuyormuş. Sonunda bulduk sarılığın sebebini Bebeğim cmv enfeksiyonu kapmış doğumdan sonra bu arada da bilemedikleri için enfeksiyon 2 milyona çıkmış ve karaciğere yerleşmiş bu yüzden de bebeğim aç olsada içemiyormuş mama. 9 kasımda hastaneye acil yatış yaptırdılar hala hastanedeyiz damardan 2 kez antibiyotik veriyolar. Şükür kilo da aldı yatış yaptığımızda 5040 olan kilosu şimdi 5300 oldu

Bebeginiz nasıl şuanda sarılık olarak
Merhaba 3,5 ayın sonunda artık sebebini buldular sarılığın.. cmv enfeksiyonu kapmış doğumdan sonra bu arada da tedavi edilmediği için 2 milyon olmuş değeri 1 aydır hastanede yatıyoruz damardan antibiyotik tedavisi görüyor sarılığı düştü

Bebeğim 18 gunluk sarılık 13.7 cıktı işin vermiyorlar 10 gunu gecince
Fakat ast(101) ,alt(39)ve ggt(305)değerleri çok yuksek cikti karaciğer enzimleri başına böyle bisey gelen var mi
Benimde böyleydi işte sarılık ve karaciğer büyümesi enzim yüksekliği en sonunda cmv enfeksiyonu kaptığını öğrendik 1 ay oldu hala hastanede tedavi görüyor damardan antibiyotik tedavisi veriyorlar eğer hala aynı sorunu yaşıyorsanız galaktozemi için genine baktırın ve cmvsini ölçtürün

Buyuzden geç düşüyor benimde 0+ bebeğimin a+ geç düştü sarılığı Bebek büyüdükçe tehlikede azalıyor
Merhaba yorumunuz için teşekkür ederim. Ama maalesef ben kaygılarımda haklıymışım gerçekten de annenin içine doğuyormuş. Sonunda bulduk sarılığın sebebini Bebeğim cmv enfeksiyonu kapmış doğumdan sonra bu arada da bilemedikleri için enfeksiyon 2 milyona çıkmış ve karaciğere yerleşmiş bu yüzden de bebeğim aç olsada içemiyormuş mama. 9 kasımda hastaneye acil yatış yaptırdılar hala hastanedeyiz damardan 2 kez antibiyotik veriyolar. Şükür kilo da aldı yatış yaptığımızda 5040 olan kilosu şimdi 5300 oldu

Anneler boşuna endiselenmiyor. Çok geçmiş olsun inşallah tez zamanda toparlanıp evinize çıkarsınız 🤲🤲

Merhaba yorumunuz için teşekkür ederim. Ama maalesef ben kaygılarımda haklıymışım gerçekten de annenin içine doğuyormuş. Bebeğim cmv enfeksiyonu kapmış doğumdan sonra bu arada da bilemedikleri için enfeksiyon 2 milyona çıkmış ve karaciğere yerleşmiş bu yüzden de bebeğim aç olsada içemiyormuş mama. 9 kasımda hastaneye acil yatış yaptırdılar hala hastanedeyiz damardan 2 kez antibiyotik veriyolar. Şükür kilo da aldı yatış yaptığımızda 5040 olan kilosu şimdi 5300 oldu
Ay çok geçmiş olsun bir an önce iyileşir bebeğiniz İnşaAllah

Merhaba yorumunuz için teşekkür ederim. Ama maalesef ben kaygılarımda haklıymışım gerçekten de annenin içine doğuyormuş. Uzamış sarılığın sebebini bulduk sonunda. Bebeğim cmv enfeksiyonu kapmış doğumdan sonra bu arada da bilemedikleri için enfeksiyon 2 milyona çıkmış ve karaciğere yerleşmiş bu yüzden de bebeğim aç olsada içemiyormuş mama. 9 kasımda hastaneye acil yatış yaptırdılar hala hastanedeyiz damardan 2 kez antibiyotik veriyolar. Şükür kilo da aldı yatış yaptığımızda 5040 olan kilosu şimdi 5300 oldu
Çok üzüldüm geçmiş olsun bu tarz rahatsızlıklarda ben doktor ihmali görüyorum diğerlerininde fark ermeleri ve erkenden müdahele etmeleri gerekirdi. Şükür ki süreç güzel ilerliyor bebeğiniz kg alıyor. Kısa zamanda hastaneden evinize neşeyle, sağlık içinde taburcu olmanız dileğiyle🙏🌸

27 kasımda 35+2 haftalık hamıle iken oğlumun sabırsız sancılarının sonunda dogumum oldu tam taburcu olduk eve geldık oglumda bızle dıe sevınırken kontrolde sarılıgının 13 oldugunu soyledıler prematüre bebek ıcın sınır 10 dedı doktor suan 17 gunluguz bugun sarılıkten dolayı kontrole geldık sarılıgımz gecmıstır dıe dusunuyordum cnku ıkı saatte bır emzırıyorum bazen saat bası emzırıyorum fazla uyutmamaya calısıyorum ama sarılık 11 cıktı cihazla ölcum yapılıyor gittiğimiz hastane de ama doktorumuz kan ve idrar aldı sarılık kaynaklı bır enfeksiyon veya baska bsey var mı dıe bakmak ıcın cumartesi sonuclar cıkmıs olur haberleselım dedı

Merhaba bebeğim 10 günlük oldu. Başta sarılığı 16 idi tedaviye gerek yok diyip eve gönderdiler bol bol emzirdim hatta 70 gr almış halde kontrole götürdüm bitti diye çok umutluydum ama doktor 20.3 olmuş yatış yapacağız dedi. İki gün fototerapi gördü 10 a düştü, taburcu ederken de 11 e yükseldi. Evimize geldik iki gün evde bol bol besledim. Yarım saatte bir uyanıp sağdığım sütü verdim kendim emzirdim mama yaptım idrarı kalası çoğaldı rengi kendine geldi dedim ki bu sefer kesin yendik sarılığı. Kontrole gittik tekrar bugün sarılık 16ya yükselmiş dedi ne yatış verdi ne başka bir şey. Bu arada özel takipliyiz biz doğum paketimiz vardı. O kadar yıprandım ki korkum bebeğimde kalıcı hasar kalması. Ne yapacağımı bilmiyorum birazdan devletin acilinden giriş yapacağız başına böyle yükselen düşen sarılık gelen anneler bana yardım ve tavsiye verebilir mi? Ağlamaktan harap oldum sezaryen dikişlerim sızlıyor artık ayakta dönelemekten..
Merhaba cmw ye bakmadan önce ast alt de sıkıntı var mıydı acaba

X