Genetik test sonuçları

Ece senay

Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2023
557
320
Herkese merhaba, bu gün genetik test sonucumu aldım paı-1 4G-4G homozigot cıktı. Yani kan pıhtılaşması sorunu doktor içlerinde en ciddisi bu dedi kan sulandırıcı ilaç verdi ve gebelik başladığı gibi kan sulandırıcı iğne dedi. Bu konuda bilgisi olan başına gelen, süreç hakkında bilgi verebilecek olan var mı??

Herkese merhaba, bu gün genetik test sonucumu aldım paı-1 4G-4G homozigot cıktı. Yani kan pıhtılaşması sorunu doktor içlerinde en ciddisi bu dedi kan sulandırıcı ilaç verdi ve gebelik başladığı gibi kan sulandırıcı iğne dedi. Bu konuda bilgisi olan başına gelen, süreç hakkında bilgi verebilecek olan var mı??
Hamilelik boyunca kan sulandirici kullanılıyor igne var gobekten kendiniz yapiyorsunuz yada ilaci var iciyorsunuz bazen her ikisinide kullanabiliyosunuz. Rabbim gönlünüze gore versin insaAllah

Benim de bu ve başka bir değerim homozigot çıktı adetin geciktiği ilk gün kan sulandırıcı iğne ve aspirin başladı doktor. Her gün aynı saatte eşim vuruyordu. Benimki birkaç gün sonra dış gebelikle sonuçlandı ama sağlıklı bir hamilelik olsaydı sanırım gebelik sonuna kadar kullandırırdı

Benim de bu ve başka bir değerim homozigot çıktı adetin geciktiği ilk gün kan sulandırıcı iğne ve aspirin başladı doktor. Her gün aynı saatte eşim vuruyordu. Benimki birkaç gün sonra dış gebelikle sonuçlandı ama sağlıklı bir hamilelik olsaydı sanırım gebelik sonuna kadar kullandırırdı
Doktorum da bana hamilelik başladı anda direkt geliyorsun iğnelere başlıyoruz dedi. Size de sağlıklı günler diliyorum umarım sağlıkla bebeklerimiz kucağımıza alırız. Siz de mi düşük yaptınız daha önce?

Doktorum da bana hamilelik başladı anda direkt geliyorsun iğnelere başlıyoruz dedi. Size de sağlıklı günler diliyorum umarım sağlıkla bebeklerimiz kucağımıza alırız. Siz de mi düşük yaptınız daha önce?
Amiiin inşallah. Evet benim bi 10 haftalıkken kalp durması durumum oldu bir de 6 haftalıkken kanama ile düşüğüm oldu. Dış gebelik 3.hamileliğimdi

Merhaba aynı benim de değerim 2 düşük sonrası öğrendim. Hatta 677ct ve 1298ac HETEROZİGOT değerim de var.
Tüp bebek tedavisi ile gebe kaldım gebelik öncesi kan sulandiricilari kullanmaya başladım hem coraspirin hem de enox kullanıyorum (sabah hap akşam iğne) şimdilik devam ediyoruz bakalım. Bugün bir kadın doğum doktoruna başladım hiç önemli değil bu tür şeyler gebelik sağlıklı ise kan sulandırıcı olmadan da sağlıklı ilerler sürecin çok bir etkisi olduğuna inanmıyorum dedi şok oldum.
İnşallah sağlıklı gebelikler geçiririz.

İşte doktor doktoru tutmuyor. Ben de yarın bir prof. Dr başvuracağım bakalım o ne diyecek. Kan sulandırıcının faydası olabileceğini düşünüyorum ben şahsen. Sonucta bebek anne kanıyla besleniyor ilk dönemlerinde. Hepimizin hakkında hayırlısı. Herkes bebeğinin, Allahın onlara hediye ettiğinin kıymetini bilsin. Biz bunları yaşarken, çocuğumun cinsiyetini tahmin eder misiniz diye başlık açanlar görüyorum ( dertlere bakın lütfen) . İçimden diyorum hey gidi hey!! İnşallah sağlıkla bebeğinizi kucağınıza alırsınız 🙏

Doktorunuz en ciddisi bu mu dedi? Bence o doktoru tekrar gözden gecirin

Doktorunuz en ciddisi bu mu dedi? Bence o doktoru tekrar gözden gecirin
Doktorumu değiştirdim. Sonuçlarımı prof dr olan 40 yıllık bir doktora gösterdim ve o çok tehlike bir şey olmadığını söyledi kan sulandırıcı ilaçlarla ve gerekirse iğneyle bebeğimi sağlıkla kucağıma alacağımı söyledi 🙏. Yani homozigot olması hem anneden hem babadan aynı bozuk geni almak biraz endişe verici gelmişti.

Doktorumu değiştirdim. Sonuçlarımı prof dr olan 40 yıllık bir doktora gösterdim ve o çok tehlike bir şey olmadığını söyledi kan sulandırıcı ilaçlarla ve gerekirse iğneyle bebeğimi sağlıkla kucağıma alacağımı söyledi 🙏. Yani homozigot olması hem anneden hem babadan aynı bozuk geni almak biraz endişe verici gelmişti.
Sizin adınıza sevindim böyle yanlış bilgişendiren doktorları anlamıyorum. Sizfeki genin gebelikte kanıtlanmış bir tisk faktörü yok bilginiz olsun. Yeterli bir beri ve calışma yok bu konuda

Sizin adınıza sevindim böyle yanlış bilgişendiren doktorları anlamıyorum. Sizfeki genin gebelikte kanıtlanmış bir tisk faktörü yok bilginiz olsun. Yeterli bir beri ve calışma yok bu konuda
Teşekkür ederim 🌸. İki kez düşük yaptım. Yani benim bozuk genimle ilişkisi olmayabilir mi diyorsunuz?

Evet özellikle 10. Haftadan önceyse yasadıgın kayıplar kromozom kaynaklı demek cok daha doğru olur
Benim ve eşimin kromozom analizine ve sayısına bakıldı her şey normal çıktı. Diğer tüm testlerde normal. Bir tek bu gen homozigot cıktı. Araştırmalara göre kalp krizi geçirme olasılığı yüksekmiş o yüzden tehlikeli demişti ilk doktorum. Pıhtı atabilirmiş falan dedi.

Benim ve eşimin kromozom analizine ve sayısına bakıldı her şey normal çıktı. Diğer tüm testlerde normal. Bir tek bu gen homozigot cıktı. Araştırmalara göre kalp krizi geçirme olasılığı yüksekmiş o yüzden tehlikeli demişti ilk doktorum. Pıhtı atabilirmiş falan dedi.
Anne ve babada kromozom normal cıkması embriyoda kromozom hatası olmayacagı anlamına gelmez. Eger ki düşük sonrası bebege kromozom incelenmediyse bu sorunsuz bir bebek değildi demek normal bir yaklaşım değil. 10. Haftadan önce oluşan düşğklerin yuzde 95 kromozom kaynaklıdır ve tıp bu konuda hem fikirdir. Bir cok doktorun bir diğer ortak noktası ıse 10. Haftadan önce yasanan kayıpların doğrudan pıhtılaşma ile baglantısı olmadıgı yönündedir.

O zaman pıhtılaşma testlerini boşuna yapıyorlar. Ne diye bakıyorlar o zaman bu sonuçlara. Kayıp yaşamış anneler olarak birde bu karmaşık, kişiden kişiye değişen fikirleri, bilgileri anlamaya çalışmakla uğraşıp yıpranıyoruz. Yanıtlarınız için teşekkür ederim size. Umarım dediğiniz gibi tehlikeli değildir 🌸

O zaman pıhtılaşma testlerini boşuna yapıyorlar. Ne diye bakıyorlar o zaman bu sonuçlara. Kayıp yaşamış anneler olarak birde bu karmaşık, kişiden kişiye değişen fikirleri, bilgileri anlamaya çalışmakla uğraşıp yıpranıyoruz. Yanıtlarınız için teşekkür ederim size. Umarım dediğiniz gibi tehlikeli değildir 🌸
Tıpta her zaman 2+2 4 değildir. Umarım her sey gönlünüzce olur

X