Göğüs pompası önerisi

Ben bu sağma işinde açıkçası şunu öğrendim sütün varsa kiwi bile işini görüyor ama yoksa en iyisini de alsan olmayınca olmuyor bişeyler evet artıyor ama azsa süt sürekli sağma tekniği vs yapmak gerekiyor. Bu da yıpratıyor insanı. Benim meme uçlarım mahvoldu sağmaktan. Artık yani ne çaylar içtim neler yaptım. Su vs her şeyi yaptım. 3 ml 4 ml oldu yani çocuk da şimdi büyüdü. İlk ay 20 dk içtiğini şimdi 3 dkda içiyor. Bişey değişmemiş onu farkettim. Psikolojim daha önemli şimdi mamadan devam ediyoruz. Meme yine deniyorum alırsa alıyor artık. Almazsa da mama devam. Maşallahımız var valla ben pirinç lapasıyla büyümüşüm. Annem 3 ay emzirmiş sonra sütü gelmemiş hayat işte. Valla 2 yaşına kadar anne sütü alan arkadaşlarımdan daha sağlamım 😂 Şaka bir yana bunu moral için söylüyorum. Bu başlığa gelen bazı anneler mama verdiği için vicdan azabı çekiyorsa çekmesin rahat olsun. Sonuçta elimizden geleni yapıyoruz. Olmuyorsa da bebeği de kendimizi de yıpratmanın anlamı yok. 😊
Aynen öyle çok haklısınız ben ilk oğlumu 5 ay zar zor sagarak vs emzirdim doktor hatasindan sutum varken mama ver sarilik olmasin dedi prematre dogdugu icin akli erince de almadi memeyi agzina cok uzulmustum ozmaanlar ama bosmus kizim hala emiyor hic mama yemedi ama benim sutum sagmakla cikmadi arkadasim 70 cc den fazla gormedim oda nadirdir ama hep guzel kilo aldi sagma isi zor ya ugrasilacak gibi degil gelmedikce iyice insanin pskolojisi bozuluyor bosver yipratma kendini benim kizimda suan diş derdinden ememiyor bazen canı acıyor baslarda sagiyordum üzülüyordum birakacak diye saldim suan emdigi yere kadar emsin 14.5 aylik oldu artik abisi emmedi de ne oldu daş gibi maşallahı var 😂 beslenmede cok önemli 2 sene emzir sonrası vasat besle cocugu, ömür boyu anne sütü aldi diye süper gecicek degil ... bosver gelip geciyor hersey allah can sagligi versin

Küvezdeki oğlum için kivi markayı almıştım ,ğüzeldi memnun kaldım 100 poşete yakın süt sağdım bir ayda, kaç cc süt içebildi bebeğim bilmiyorum .ama sütüm geçti oğluma helal olsun.hatıra kaldı pompam:KK43:

X