Cilt Bakımı Ürünleri gözenek sıkılaştırıcı tonik tavsiyesi lütfen yardım edin:(

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri
alkol içeren yüz temizleme tonikleri zararlı olmaz mı? bir süre sonra yağ hücrelerini daha çok çalışmasına sebebiyet verdiğini okumuştum.

alkol hücre zarından geçer hücrelere zarar verir zararlı yani evet ama toniklerin çoğu da alkollü malesef. ama çeşit çeşit alkol var kolonyadaki alkolle tonikteki alkol aynı değil. şimdi asit var desem aaa surata asit sürülür mü diyecekler ama elmada yoğurtta falan da asit var. önemli olan çeşidi ve miktarı:uhm:

alkol hücre zarından geçer hücrelere zarar verir zararlı yani evet ama toniklerin çoğu da alkollü malesef. ama çeşit çeşit alkol var kolonyadaki alkolle tonikteki alkol aynı değil. şimdi asit var desem aaa surata asit sürülür mü diyecekler ama elmada yoğurtta falan da asit var. önemli olan çeşidi ve miktarı:uhm:

tabi bu konuda da haklısın. ben de tonik kullanıyorum. bakalım faydasını görebilecek miyim.

kil maskesi tavsiye ederim.clinique deep cleansing emg. mask kullanıyorum ben ama bir arkadaşım eczaneden ucuz bişey alıyor,sanırım türkçe olarak kil maskesi yazıo üzerinde, o da memnun,clinique e hiç gerek olmadığını söylemişti bana ama şahsen denemedim onu.gözenekler maskeden sonra adeta yok oluyor bir süreliğine.haftada 1 falan yapmak lazım.

kil maskesi tavsiye ederim.clinique deep cleansing emg. mask kullanıyorum ben ama bir arkadaşım eczaneden ucuz bişey alıyor,sanırım türkçe olarak kil maskesi yazıo üzerinde, o da memnun,clinique e hiç gerek olmadığını söylemişti bana ama şahsen denemedim onu.gözenekler maskeden sonra adeta yok oluyor bir süreliğine.haftada 1 falan yapmak lazım.

canım bu dediğin maskenin markası yokmu eşim için istiyorum eğer gerçekten faydalıysa hemen alayım çünkü artık yüzünde resmen çukurlar oluştu

ben de kil maskesi kullanıyorum haftada bir falan. pek çok yerde de kil maskesinin faydaları yazar. çok işe yaradı diyemem ama en azından yağını alıyor elbet bir yararı oluyordur kullanıyorum o yüzden. dermokil in hazır tüpte olanları var koyu kıvamlı 100 mL ambalajda genelde 25 tl gibi bi fiyatı var ama sürekli indirime giriyor. ben %50 indirimden aldım. yine pek çok markanın hazır krem kıvamında kil maskesi var. ben açıkta satılan, toz olanlarını önermiyorum bakteri barındırabilir, nerenin kili olduğu nasıl üretildiği belli değil. ama karar sizin tabi. forumda bu konuda çok bilgi bulabilirsiniz. kil maskesi diye aratın bence.

Gözeneklerim oldukça geniş cilt bakımı yaptırmaya gittiğimde bir seans karbon maskesi uygulandı cilt doktorumun yurtdışından getirdiği bir kremi aldım 338 tlye her akşam onu kullanıyorum fakat bi faydasını gördüğüm söylenemez açıkcası verdiğim paraya üzüldüm. Sonrasında gittim ve memnun kalmadığımı söyledim fraksiyonel lazer tek seans yaptı. Bana bol alkollü tonik kullanmamı söyledi. Alkolü ürünler zararlı diye düşünüyordum ancak doktorun bunu tavsiye etmesinden dolayı daha etkili olabileceğini düşündüm. Tonik 120 tl olduğu için 338 tl lik kremin üstüne alamadım :)
O yüzden hiç olmamasındansa garnierin sıkılaştırıcı toniğini kullanıyorum her akşam sonrasında doktorun verdiği kremi kullanıyorum yaklaşık 1 aydır.
Süper bir şekilde gözenek kapanması söz konusu değil ama eskiye nazaran daha iyi diye düşünüyorum. Ama bu kadar para verince bu kadar şeyin üstüne insanın beklentisi daha yüksek oluyor...

Bir estetisyen olarak kesinlikle seanslarımda bile anlık hazırlanmış doğal ürünler kullanıyorum soda olarak safını deniyebilirsiniz işlenmemiş şeklinde

Selamlar, başlık bayağı eski ama ben de aynı sıkıntıyı yaşıyordum; uyguladığım yöntemin çok faydasını gördüm belki size de yardımı olur diye üye oldum:)
Öncelikle belirtmeliyim ki benim cildim karma tip dolayısıyla özellikle nemlendirme aşamasını ona göre yapıyorum, siz kendinize göre uyarlayın.
Her sabah ve akşam muhakkak yüzümü yıkayıp nemlendiriyorum, haftada 2 veya 3 kere yüz yıkama jelimden kullanacağım kadarıyla bir miktar karbonatı karıştırıp, bastırmadan nazikçe peeling yapıyorum. Karbonat hem derinlemesine temizliyor hem peeling oluyor hem de gözenekleri sıkılaştırıyor.
Tonik olarak çok marka denedim maden suyundan gördüğüm yararı hiçbir şeyden görmedim. Her sabah ve akşam yıkadıktan sonra maden suyundan hazırladığım buz küpünü yüzümde gezdiriyorum. Hem soğuk oluşu gözenekleri sıkılaştırıyor hem de maden suyunun mineralleri besliyor ve sıkılaştırıyor.
Nemlendirici olarak da T bölgeme niveanın su bazlısını, yanaklarıma da normal ciltler için olan nemlendiricisini kullanıyorum.
Umarım yardımcı olur:)

Peeling kullanma gozenekleri hakkatten cok acior tanecikli yikama jelleri ne zaman biraktim o zaman kuculduler daha sade kremsi yikama jelleri kullan tonik olarak ve yikama jeli olarak dior estee lauder gibi urunler al zaten onu bunu denemekten memnun kalmamaktan 10 tane urune dior yada estee nin saglam bir urunu kadar para veriosun 1 tane al tam al ..ucuz etin yahnisi ...