Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Gözlerimi Çizdirmeli Miyim? | Göz Lazeri

Bir şeyi zorladigim yok ki. Korneanız inceyse ve lazer yaptırırsanız sorun olabilir şeklinde yorum yazmissiniz ama korneası ince olanlara zaten doktor lazer yapmaz. Arkadaşlarınızın çektigi sıkıntılar kornea inceliği yüzünden değildir yani başka komplikasyonlar oluşmuştur.
ya bilmediginiz konularda ne guzel ahkam kesiyorsunuz oyle .felaket tellali olmayayim diye yazmadim zorladiniz iyice .kornea inceligi kaldirir diye dusunuldu ameliyat yapildi keratokonus hastasi suan .o yuzden cok kritik konu

ya bilmediginiz konularda ne guzel ahkam kesiyorsunuz oyle .felaket tellali olmayayim diye yazmadim zorladiniz iyice .kornea inceligi kaldirir diye dusunuldu ameliyat yapildi keratokonus hastasi suan .o yuzden cok kritik konu
Bilmedigim konularda ahkam mi kesiyorum😄Sevgilim göz doktoru. Göz lazeri yaptırırken çok fazla doktorla görüşerek lazer yaptırdım. Korneası ince olanlara lazer yaptırıldığını ilk kez duydum. Böyle bir şey olduysa bile bir araştirin derim normal değil çünkü. Korneam uygun mu diye bin tane testten geçirdiler beni. Korneası ince olup lazer yaptırıp üzerine sorun yaşadiysa gerçekten başka bir doktorla görüşün derim doktor hatası bile söz konusu olabilir

Bilmedigim konularda ahkam mi kesiyorum😄Sevgilim göz doktoru. Göz lazeri yaptırırken çok fazla doktorla görüşerek lazer yaptırdım. Korneası ince olanlara lazer yaptırıldığını ilk kez duydum. Böyle bir şey olduysa bile bir araştirin derim normal değil çünkü. Korneam uygun mu diye bin tane testten geçirdiler beni. Korneası ince olup lazer yaptırıp üzerine sorun yaşadiysa gerçekten başka bir doktorla görüşün derim doktor hatası bile söz konusu olabilir
sevgilinizi bilmem de ben kendim doktorum hatta inanirmisiniz ameliyat olan kisi de doktor onun kocasi da doktor hatta ameliyati yapan kisi de cok sevdigimiz bir abimiz ama komplikasyon bu oluyor yani .cok darladiniz yalniz sıkıldim artik rica ediyorum salin beni .

sevgilinizi bilmem de ben kendim doktorum hatta inanirmisiniz ameliyat olan kisi de doktor onun kocasi da doktor hatta ameliyati yapan kisi de cok sevdigimiz bir abimiz ama komplikasyon bu oluyor yani .cok darladiniz yalniz sıkıldim artik rica ediyorum salin beni .
Farkinda misiniz bilmiyorum ama siz de karşılıklı yazıyorsunuz sonra darladiniz beni salın yazıyorsunuz😂
Doktor kornea inceliğini hesap ederek o ameliyatı yapar zaten konu sahibinin modunu duşurmeyelim😄 İyi geceler..

Farkinda misiniz bilmiyorum ama siz de karşılıklı yazıyorsunuz sonra darladiniz beni salın yazıyorsunuz😂
Doktor kornea inceliğini hesap ederek o ameliyatı yapar zaten konu sahibinin modunu duşurmeyelim😄 İyi geceler..
alintilayip duruyorsunuz cunku o kadar kendinizden eminsiniz ki basimiza gelen olaya hayir diyorsunuz . hayir anlamiyorum ki yazcaginizi dumduz konuya yazin bana niye yazdiniz zaten siz kendi tecrubenizi yazin baskasinin tecrubesine yorum yapmayin kafi

Eşim çizdirdi. Daha önce çizdirmediği için pişman. Uzun vadede ne olur bilemiyoruz ama 4 yıl oldu. İlk 3-4 saat çok bulanık olduğunu söyledi sonraki günlerde ışık hassasiyetine dikkat etti. İlk aylar ciddi anlamda göz damlası takip etmeniz gerekiyor. Güneş ve ışık hassasiyeti yaşayabilirsiniz dönem dönem, göz kuruluğu da olabilir ama tamamen yapısal. Kendim de yaptırmayı düşünüyorum ama benim numaram hala sabitlenmedi 32 yaşında 😅

Merhaba güzel hanımlar 🤍
2 senedir gözlerimin derecesi sabit, miyopum. Gözlük kullanmaktan çok sıkıldım, lens kullanmayı da pek beceremiyorum. Artık uyandığımda rahatça etrafı görmek istiyorum. Buharlaşan gözlüklerle, süresi biten lenslerle uğraşmak istemiyorum.
Gözlerini çizidirip memnun kalan var mı? Olumsuz yorumlar korkutuyor beni. İstanbulda önerebileceğiniz memnun kaldığınız bir göz doktoru var mı?

(Hangi kategoriye açacağımı bilemediğim için buraya açtım konumu. Teşekkür ederim yorumlarınız için. 🙏🏻🌸)
Ben yaptırdım 2 ay oldu galiba daha yeni ama cok memnun ve mutluyum iyiki yaptırdım veni vidide yaptırdım

Eşim çizdirdi. Daha önce çizdirmediği için pişman. Uzun vadede ne olur bilemiyoruz ama 4 yıl oldu. İlk 3-4 saat çok bulanık olduğunu söyledi sonraki günlerde ışık hassasiyetine dikkat etti. İlk aylar ciddi anlamda göz damlası takip etmeniz gerekiyor. Güneş ve ışık hassasiyeti yaşayabilirsiniz dönem dönem, göz kuruluğu da olabilir ama tamamen yapısal. Kendim de yaptırmayı düşünüyorum ama benim numaram hala sabitlenmedi 32 yaşında 😅
Teşekkür ederim yorumunuz için. Çok açıklayıcı oldu. 🌹 Bir dönem gittiğim doktorum göz 20'li yaşların ortasına doğru duruyor daha fazla ilerlemiyor demişti demek bu da kişiden kişiye değişiyor. 😅

Ben 15 yasimda basladim gozluk takmaya sonra bi 10 yil lens kullandim yine 2011de tekrar gozluge basladim. Bi ara laser yaptiracaktim, hatta Amsterdam'da Dunya Goz Hastanesinde on kontrollere gittim. Ordan seni Tr'ye yolluyorlardi laser uygunsa. Bana hic profesyonel gelmediler, kontrolu yapani gozum tutmadi. Vazgectim. Burda cok tanidigim Tr'ye gitti yaptirdi geldi ama ben cesaret edemiyorum. Cunku hadi diyelim komplikasyon olustu burda herhangi bir doktora gozukemem. Tr'ye geri gidemem. Hem goz kurulugundan cok cekiniyorum. Yaptirirsam yasadigim ulkede yaptiricam..Yazin gozluklerden nefret ediyorum ama iste..

ben de 3 sene önce çizdirdim. Sol göz hafif bozuldu gibi ama öyle gözlük kullanacak kadar değil. 0,5 demişti doktor en son. Sağ göz hala ilk yaptırdığım gibi keskin o yüzden memnunum. Gözlük kullanmayı sevememiştim.

Bu arada sabitlenmeden yaptirinca tekrar gozluk gerekebiliyor galiba. Uni de bir arkadas yaptirmisti. 1 sene sonra geriledigi icin tekrar gozluk takmaya baslamisti.

+Bazı yorumlarda göz kuruluğu çekme olayı vs yazanlar olmus. Ben de en çok bundan korkmuştum yaptırmadan önce çünkü zaten göz kuruluğu çekiyordum normal zamanda da, ama tuhaf bir şekilde lazer yaptirdiktan sonra göz kuruluğum da kendinden geçti. Muhtemelen goremedigim için odaklanıyordum ve gözümü kirpmayi unuttuğum için göz kuruluğu yaşiyordum, bu durumda kendiliginden geçmiş oldu,ama bazı insanlarda göz kuruluğu olabileceğini ben de okumuştum, doktorum da bilgilendirmişti.
Benim tavsiyem çok iyi bir hastaneye gitmeniz yönünde. Ben dünyagoz de yaptırdım. Daha bilindik hastanelere yaptırmak bence çok önemli. Ama yaptırdıktan sonra gercekten dünya varmış diyeceksiniz. Kendim için yaptirdigim en güzel yatırım budur 😁😁

Merhaba güzel hanımlar 🤍
2 senedir gözlerimin derecesi sabit, miyopum. Gözlük kullanmaktan çok sıkıldım, lens kullanmayı da pek beceremiyorum. Artık uyandığımda rahatça etrafı görmek istiyorum. Buharlaşan gözlüklerle, süresi biten lenslerle uğraşmak istemiyorum.
Gözlerini çizidirip memnun kalan var mı? Olumsuz yorumlar korkutuyor beni. İstanbulda önerebileceğiniz memnun kaldığınız bir göz doktoru var mı?

(Hangi kategoriye açacağımı bilemediğim için buraya açtım konumu. Teşekkür ederim yorumlarınız için. 🙏🏻🌸)

Kesinlikle yapmalısın. Resmen hayatın kolaylaşıyor.
Ben Şişli Dünyagözde yaptırdım doktorum Anıl kubaloğluydu.
İşlemin kendisi 1 dakika bile sürmüyor.
İki gözüne 25 saniye işlem yapılıyor.
Hazırlama vs herşey içinde 10 dakikada bitti.
Abartmıyorum ertesi gün avm gezdim.

İşlemden sonra saatte bir damlatıyosun iki damla.
Bir ay sonra o tek damlaya düşüyor.
O damlayı 3 ay kullanıyorsun.

Sevgiliniz doktor olunca siz doktor olmuş olmazsınız.
Her doktor aynı hassasiyette olmaz. Mesela benim kadın doğum doktorum daha garantici bir adamdı risk almazdi. Ama başka bir doktor bazı konularda hasta daha konforlu olsun diye risk alır. Benim dikisimi kat kat dikmiş mesela. Dikişlerim uzun zaman iyilesmedi. 2. Kez sezeryan korkumdan ssvd istedim hatta. Ama sonunda yine sezeryan olmam gerekti. Doktorum korkma dedi bazı doktorlar kat kat diker ondan ağrı olur ben öyle yapmıyorum demişti.
Bir doktor kornea kalınlığını yeterli görür veya yeterli ölçer ama ameliyat sırasında bu durum yetersiz gelir. Aletten alete doktordan doktora her konuda fark oluyor..bunda da illaki fark olur. Ondan dolayı olumsuz sonuclar oluyor olabilir. Bunu demek istemiş yazan kişi size

Benim tekrarladı 4-5 sene önce cizdirmistim hiç pişman olmadım dünyam netleşti temiz sandığım evimde görmediğim neler varmış
Ben sabitlenmesini beklemedim belki ondan tekrarladı ama zaten insan ömrü kaç yıl yap gitsin kurtul diye gazladim kendimi daha konforlu bi yaşam için
😅😅Ben de muhakkak gozlugumu takar öyle temizlik yaparim

Her doktor aynı hassasiyette olmaz. Mesela benim kadın doğum doktorum daha garantici bir adamdı risk almazdi. Ama başka bir doktor bazı konularda hasta daha konforlu olsun diye risk alır. Benim dikisimi kat kat dikmiş mesela. Dikişlerim uzun zaman iyilesmedi. 2. Kez sezeryan korkumdan ssvd istedim hatta. Ama sonunda yine sezeryan olmam gerekti. Doktorum korkma dedi bazı doktorlar kat kat diker ondan ağrı olur ben öyle yapmıyorum demişti.
Bir doktor kornea kalınlığını yeterli görür veya yeterli ölçer ama ameliyat sırasında bu durum yetersiz gelir. Aletten alete doktordan doktora her konuda fark oluyor..bunda da illaki fark olur. Ondan dolayı olumsuz sonuclar oluyor olabilir. Bunu demek istemiş yazan kişi size
Benim doktor olmadığımı nerden biliyorsunuz? Sevgilim göz doktoru olduğu için özellikle belirttim hani ben lazer olacakken meslektaşları vs ile de istişare yapmışızdır ya hani. Bütün doktor arkadaşlarimizin söylediği şey kornea inceyse bu ameliyat kesinlikle yapılamaz çok çok riskli.Bazi doktorlar garantici olur yapmaz,bazıları cesaret eder yapar durumu değil bu. Hele ki aletten alete değişir durumu asla degil. Korneanın belli bir ölçüsü var, zamanla lens kullanımina bağlı incelebilir ya da genetikte ince olabilir. Bu doktorun inisifiyatine kalacak bir durum değil ki goruldugu üzere de doktorun inisifiyatine kaldığında neler olmuş. Yorum yapan kişi de kornea inceyken ameliyat yapıldı ve sorun oldu demiş. Boyle bir şey doktorun hatası zaten. Bunu çok fazla yapacak doktor olduğunu da sanmıyorum konu sahibini ve okuyacak diğer kişileri endişelendirmenin luzumu yok, çünkü benim çevremde o kadar guvenebilecegim göz doktoru varken hala çekincelerim vardı. Kornean bence kalın yapalım deyipte hastanin gözlerine mal olabilecek bir hatayı kolay kolay 6 sene okumuş bir doktorumuzun yapabileceğini düşünmüyorum.. Göz cizdirme surecimde her yazilandan etkileniyordum ben de bu şekilde durumu açikladim👋🏻

Son düzenleyen: Moderatör:
Gittim sizin için araştirdim😂 Göz kornea kalınlığı en az 500 mikron kalınlığında olmalıymış. Senin ki 400 ama bence kalınlığı iyi lazer yapalım gibi bir durum değil bu. Böyle riskler alınabilecek bir durum değil sizin anlattığınız durumla alakası bile yok yani. Daha geniş araştırırsanız daha çok bilgi edinebilirsiniz merak ediyorsanız.
Emin olun göz lazerinde en önemsiz sorun kornea kalınlığı,doktor bir iki testle bunu anlayabiliyor zaten. Ameliyat sonrası yaşayacaklariniz daha buyuk sorun haline gelebilir. Onu araştirmak daha mantıklı 😄

Benim doktor olmadığımı nerden biliyorsunuz? Sevgilim göz doktoru olduğu için özellikle belirttim hani ben lazer olacakken meslektaşları vs ile de istişare yapmışızdır ya hani. Bütün doktor arkadaşlarimizin söylediği şey kornea inceyse bu ameliyat kesinlikle yapılamaz çok çok riskli.Bazi doktorlar garantici olur yapmaz,bazıları cesaret eder yapar durumu değil bu. Hele ki aletten alete değişir durumu asla degil. Korneanın belli bir ölçüsü var, zamanla lens kullanımina bağlı incelebilir ya da genetikte ince olabilir. Bu doktorun inisifiyatine kalacak bir durum değil ki goruldugu üzere de doktorun inisifiyatine kaldığında neler olmuş. Yorum yapan kişi de kornea inceyken ameliyat yapıldı ve sorun oldu demiş. Boyle bir şey doktorun hatası zaten. Bunu çok fazla yapacak doktor olduğunu da sanmıyorum konu sahibini ve okuyacak diğer kişileri endişelendirmenin luzumu yok, çünkü benim çevremde o kadar guvenebilecegim göz doktoru varken hala çekincelerim vardı. Kornean bence kalın yapalım deyipte hastanin gözlerine mal olabilecek bir hatayı kolay kolay 6 sene okumuş bir doktorumuzun yapabileceğini düşünmüyorum.. Göz cizdirme surecimde her yazilandan etkileniyordum ben de bu şekilde durumu açikladim👋🏻
Eczacı misiniz doktor mu? Yoksa sırf üste çıkmak için küçük yalanlar söyleyebilen biri misiniz hangisi? Benim göz cizdirme ile ilgim yok. Bir önceki kişiye de ısrarla haklı çıkmak için saçma şeyler yazmistiniz. Onu görünce yazdım sadece. En güzel meziyet evet ya yanlış anlamışım, evet farklı birşey demek istemiş siniz anlamamisim falan da diyebilmek. Yani ego yapmamak gerektiğinde geri adım atmak. Yalan söylemek falan çok küçültücü. Sırf bunun için yalan söylemeye çok utanirdim ben

Eczacı misiniz doktor mu? Yoksa sırf üste çıkmak için küçük yalanlar söyleyebilen biri misiniz hangisi? Benim göz cizdirme ile ilgim yok. Bir önceki kişiye de ısrarla haklı çıkmak için saçma şeyler yazmistiniz. Onu görünce yazdım sadece. En güzel meziyet evet ya yanlış anlamışım, evet farklı birşey demek istemiş siniz anlamamisim falan da diyebilmek. Yani ego yapmamak gerektiğinde geri adım atmak. Yalan söylemek falan çok küçültücü. Sırf bunun için yalan söylemeye çok utanirdim ben
Siz onun fake hesabisiniz sanırım.🤣doktorum falan da demedim ayrıca, doktor olmadığımı nerden biliyorsunuz dedim, kalkıp siz doktor değilsiniz sevgilinizin doktor olması mühim değil falan diye önyargılı bir biçimde yazıp cizmissiniz ya, nerden tanıyorsunuz beni😄 sevgilimin doktor olması ile benim mesleğimin ne alakası var,siz benim doktorum bunu bunu dedi diyene sen doktor değilsin diye info mu duşuyorsunuz hep? 😂 Korneasi ince olmasına rağmen doktor lazer yazmış ve sonucu kotu bitmiş, boyle bir hatayı cogu doktor yapmaz,yapmamalı. İnsanları korkutmanin bir anlamı yok, bunlar çok basit hatalar çünkü,binde bir bile olamaz ki dava açılsa malpraktise bile girerdi. Yanlış anladığım bir durum yok yani ortada sizi alakadar eden bir durum da yok hanimefendiyle konuşup konuyu bitirdik kendi işinizle ilgilenin lutfenn👋🏻

X