HALA KENDİMİ BOŞANMIŞ GİBİ HİSSEDEMİYORUM YA! SİNİR KÜPÜYÜM

Çok teşekkür ederim, güzel yorumunuz için. Haklısınız sanırım. Evde boş boş durup işe başlamayı beklemekten böyle takıp üzülüyordum işte. Dediğiniz gibi yapacağım. Umarım , bunların hiç birine gerek kalmadan hallolur da
Bişey deyimmi ben kızlık soyadımla işe başlamıştım ve boşandığımı saklamıştım ama keşke saklamasaydım niye dersen karşıma hep bekar adaylar çıktı yani hiç evlenmemiş durumu anlatınca reddedenler oldu dahada gururum incinde baştan söylesem belki karşıma benim gibi ayrılmış yada bu durumu bilerek gelen adaylar olur bende üzülmezdim bence hiç saklama ve o soyadınada fazla mana yükleme ben bu yanlışı yaptım sen yapma

Kızlar iyi geceler 🌙 Eski konularımı biliyorsunuz. Tanıyorsunuz artık beni.Bildiğiniz üzere 23 Eylül’de anlaşmalı olarak boşandım. İkimizde istinafa başvuru hakkımızdan feragat ettiğimize dair dilekçe yazdık. 2 hafta beklemeden karar kesinleşsin diye. Seviniyordum ya bitti artık, yeni bir hayata yeni bir işe başlıyorum diye. Ama hakim gerekçeli kararı duruşma günü yazmadı. Mahkemenin yoğunluğundan dolayı gerekçeli karar sonra yazılacaktır diye ekledi.Bugün tam 1 ay oldu. gerekçeli karar yazılmadan, ve tebliğ edilmeden karar da kesinleşmiyor. Kendimi hala evli gibi hissediyorum ve bu durum can sıkıcı bir hal almaya başladı.Biliyorsunuz adliyeye atamam oldu. Yeni bir işe başlayacağım.Ben kendi soyadım ile işe başlamak istiyordum. Yani boşanmaktan utanmak değil de, işte kimsenin beni onun soyadı ile tanımasını istemiyorum. Boşandığımı cümle alem bilsin istemiyorum. Birisinin soracağı bir soru bile bana yaşadığım kötü günleri hatırlatacak çünkü. Ailem dahi bana hatırlatmamak için boşanma konusunu açmıyorlar.Bakanlıktan işe başlama yazılarımız yakında gelecek ve çağırılacağım. Yani onun soyadı ile başlayacağım.Zaten gerekçeli karar yazıldıktan sonra, bunun bir de tebliğ aşaması var. Yani tebliğ edilmeden, karar kesinleşmeyecek. Ben ilk davayı açtığımda mahkeme gün veremiyordu ona tebliğ edilemediği için. Çok uzamıştı süreç. Yine öyle olacak zaten tebliğ aşamasında. Gerekçeli karar yazılmış olsaydı, en azından şu an sadece tebliği bekliyor olacaktım.Çok canım sıkılıyor bu duruma. Yani işe başlayınca ben tertemiz bir sayfa ile başlamak istiyordum. O kirli soyad ile değil.Ya yaşadıklarım zaten çok ağırdı, taş olsa yerinden çatlardı.Yeniden hatırlamak istemiyorum, birisinin bana hatırlatmasını istemiyorum. Hepiniz biliyorsunuz nasıl bir bataklıktan çıktığımı, bana çok destek oldunuz o sancılı süreçte. Onun içinde ayrıca teşekkür ederim. Mesela yaşadığım bir olaydan bahsedeceğim, canımı çok sıkmıştı.
Atandığımda evrak teslimine gittiğim zaman , arkadaşım sınav komisyonundaki görevli memura sessizce söylemişti, eski kızlık soyadının adli sicil kaydına nasıl ulaşabiliriz diye. Evrak teslimine gelen diğer adaylar da vardı oda da.Sonra oradaki diğer bayan memur, yüksek sesle eşinizin iş durumu nedir, demişti. Halbuki benim evraklarımla ilgilenen o değildi.Bende bilmiyorum demiştim. Hee, sizin durumlar karışık o zaman demişti . Bende hanımefendi ben buraya özel durumumu konuşmaya gelmedim demiştim. Uzun zaman sonra canımın ilk defa bu kadar yandığını hissetmiştim. Dakika bir gol bir…Gözlerim doldu. Yani bu konunun benim için ne kadar hassas olduğunu belirtmek için anlattım bu olayı. Yani ben boşandığımı kimsenin bilmesini istemiyorum.Neden diye sormaya yeltenecekler çünkü ve canım yanacak. Çünkü her boşanma mevzusunda ben yaşadığım kötü olayları hatırlıyorum. Antidepresanları bıraktım doktor gözetiminde . 3 ay falan oldu bırakalı. Psikologdan seansta almıyorum artık. Psikologum şehir dışında uzun bir süre orada olacakmış. Yani yeniden başa sarmak istemiyorum. Neyse… Asıl soracağım sorudan uzaklaştım bayağı kusura bakmayın. Avukatıma soruyorum. Ne zaman yazacak hakim gerekçeli kararı diye. Bilmiyorum bekliyoruz diyor. Yani ne kadar bekleyeceğim ben Allah aşkına? Bu konuda bilgisi olan varsa beni aydınlatırsa çok sevinirim. Okuyan herkese çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. 🌸
Meslegınız var artık çok sukur .O kadar sevındım ki .

Bizimde tam bir ay oldu. O zaman bizimde yazılır gerekçeli karar değil mi ? Biz imzaları attık feragat dilekçesi de verdik. Artık imzalık bir şey kalmadı. Sadece tek isteğim gerekçeli kararın bir an önce yazılıp, kesinleşmesi.
Yasal olarak 30 gün içinde gerekçeli karar yazılmak zorunda. Dava hangi adliyede görüldüyse internetten numarasını bulup santralden mahkeme kalemini arayabilirsiniz.

Bişey deyimmi ben kızlık soyadımla işe başlamıştım ve boşandığımı saklamıştım ama keşke saklamasaydım niye dersen karşıma hep bekar adaylar çıktı yani hiç evlenmemiş durumu anlatınca reddedenler oldu dahada gururum incinde baştan söylesem belki karşıma benim gibi ayrılmış yada bu durumu bilerek gelen adaylar olur bende üzülmezdim bence hiç saklama ve o soyadınada fazla mana yükleme ben bu yanlışı yaptım sen yapma
Haklısınız. Soyadım değişti işe başlamadan önce. Bilen biliyor üç beş kişi çalıştığım kalemden. O an duygusal düşünmüştüm ama çok büyütmüşüm

Yasal olarak 30 gün içinde gerekçeli karar yazılmak zorunda. Dava hangi adliyede görüldüyse internetten numarasını bulup santralden mahkeme kalemini arayabilirsiniz.
Bende öyle okumuştum. Ve değişti soyadım 30 günü geçmeden yazdı hakim gerekçeli kararı. İşe başlamadan yeni soyadımı aldım

X