hamile kalamama

mercan_2024

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2023
5
2
32
Herkese merhabalar;
Öncelikle Allah evlat isteyen hiçbir kadının kucağını boş bırakmasın.
29 yaşındayken Temmuz 2022 yılında eşimle korunmayı bıraktık ve 30-32 günde bir regl olurum;(2 yıl korunduk;doğal yollarla)eşimde benden bir yaş büyük.Hormon testleri,amh herşeyim düzenli.Eşim de belirli aralıkla test verdi her seferinde gayet iyi çıktı sonuçları.Sadece benim tsh 5 küsurlerde çıktı o da ilaçla düzene girdi.Bir sene sonra olmayınca rahim filmi çekildim.Doktorum verdiğim ilaç geri geldi tüpler tıkalı gibi görünüyor dedi.Dünyam başıma yıkıldı.Doktorum da önemli olan radyoloji doktorunun yorumlaması dedi.Çıkan raporda '
HİSTEROSALPHİNGOGRAFİ İNCELEMESİNDE;Kadın doğum uzman hekimi tarafından gerçekleştirilmiş olan Histerosalphingografiye ait imajların değerlendirilmesinde ;Uterus normal konum ve boyutlardadır, kavite normal konfigürasyonda izlenmektedir, konturları düzgündür, belirgin dolma defekti saptanmadı.Bilateral tuba uterina kontrast madde ile dolmaktadır ve normal çapta izlenmektedir. Pasaj açık olup kontrast madde peritoneal boşluğa geçiş göstermektedir. ' Daha sonra doktorum gözün aydın tüplerden az da olsa geçiş var dedi.Bu ne demek diye sorduğumda öenmli olan geçiş var olması dedi.Ki ben rahim filmi sonuçlarımı bir kaç farklı doktora yorumlattım.Hepsi açık tüpler dedi.Sadece İzmir de tüp bebek uzmanı bir doktor sağ tüp açık ama sol tüpte dolum var.Doktor neden devam etmemiş acaba dedi.2-3 ay normal denesin olmuyorsa aşılama ile vakit kaybetmesin direk tüp bebek dedi.Neyse altı ay boyunca rahim filmimi geçen doktorla tedaviye başladım; klomen,daha sonra femara,daha sonra en son gonal f diye bir iğne verdi.Her seferinde bir iki tane yumurtam 19-21 mm boyutuna geliyordu ve çatlatma iğnesi oluyordum.Maalesef her ay sonu hüsran.En son aralık 2023 te gonal f i kullanıp yine reg olunca doktorum ara verelim isterseniz dedi.Zaten ben bu ay da olmazsa bırakacağım tedaviyi diye düşünüyordum.Sonra doktora neden olmadı peki bu kadar güçlü iğne kullanmışken dedim.Benim şahsi fikrim tüplerinin sağlıklı olmadığını düşünüyorum şu an makul olan tüp bebek gibi dedi.Vicdansız adam madem öyle neden 6 ay boyunca beni oyaladın ? Bir daha kendisiyle muhatap olmadım zaten.Sadece çok çok üzüldüm,çok ağladım ve tedaviyi tamamen bıraktım.Bu ay sadece süt maydonoz buharı deneyeceğim çok duydum herkesten.O da tüplerde tıkanıklık varsa açılabiliyormuş.Bir de afederseniz benim akıntım sürekli oluyor bir de kokulu,sanırım enfenksiyon var.Enfenksiyon olsa doktor neden görüp söylemedi o da ayrı bir ironi.Bilmiyorum,ruhen çok yoruldum.Aylarca tedaviye işimde zar zor izin alarak o kadar zor şartlarda gittim ki..3 ay sonra eşimin doğu görevi var belki de oraya gidince sıfırdan başlarım.Bir daha rahim filmi çektiririm;sonuçta doğuda da iyi doktorlar var.Eşim o kadar çok seviyor ki çocukları,onu bu durumdan mahrum bıraktığım için daha da üzülüyorum.Allah bu yolda hepimizin yardımcısı olsun inşallah..

Son düzenleme:
Süt maydanoz ve kabak ,bir litrelik süte uygulayın. Adetten önce yaklaşık bir hafta önce uygulayin adettle atılır inşallah 🙏

Süt maydanoz ve kabak ,bir litrelik süte uygulayın. Adetten önce yaklaşık bir hafta önce uygulayin adettle atılır inşallah 🙏
Kabak derken nasıl yani ? hangi kabak,yemeklik olarak patlıcan gibi olan mı yoksa bal kabağı mı? onu ne kadar koyacağız ? ben adetin 5. günü başlanıp 3 gün uygulanır diye duymuştum süt ve maydonoz buharını ? çok teşekkür ederim;şifa arıyorum işte :KK43:

X