Hamile kalmak istiyorum

mellisa34

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2024
3
1
25
Merhaba buraya anlamadığım için sormak istedim. Senelr önce vücudumdaki tüylenmelerden dolayı doktora gittiğimde yapılan testlerden dolayı bana PCos olduğumu söylemişti ve düzenli adet olmama rağmen yumurtalarımın zayıf olduğunu evlenince düzene girebileceğini söylemişti . Lütfen bilen birisi cevaplayabilir mi her ay düzenli adet gören biri pcos mudur yoksa adet düzensizliği olması gerekiyor mu . Hamile kalmak istiyorum 3 aydır deniyorum korunmadıgım halde hamile kalamadım acaba yumurtalarım sorunlu mu diye düşünmeye başladım tekrar doktora gidip muayene olmalımıyım . Evliliğimizin 7 . Ayı 3 aydır deniyorum etrafımdaki herkes ilk aylarında hamile kaldı ben neden kalamıyorum cevaplarsanız sevinirim

Ben gebe kalman önce dr göründüm yumurtada tembellik var dedi ama şükür sıkıntı olmadı planlama açısından gebelik düşünüldüğünde dr gitmek en iyisi

Teşekkür ederim yorumunuz için Yumurtlama günümü takip edemiyorum her ay 20 ile 24 gün arası olduğum için anlayamıyorum bende mutlaka gözükeceğim ama 1 sene geçmeden muayene etmezler diye gitmeyi düşünmemiştim hiç

regl düzensizliği yaşamadan da pcos olabilirsiniz. hayır bu evlenince düzene girmez çoğu zaman. doktora çocuk sahibi olmak istediğinizde gitmeniz gerekiyor. gerekli testler yapılıp sağlıklı bir gebelik için eksikse takviyelere başlanır, esinizin veya sizin üreme sisteminde herhangi bir sorun olup olmadığına bakılır. sizin doktora gitmeniz için en doğru zaman reglinizin 3.günü hormon testleri sadece reglim 3.günü yapılabiliyor. eşiniz de gitsin. gitmeden önce 3-6 gün arası esinizle ilişkiye girmeyin. eşiniz boşalmasın yani 😂

regl düzensizliği yaşamadan da pcos olabilirsiniz. hayır bu evlenince düzene girmez çoğu zaman. doktora çocuk sahibi olmak istediğinizde gitmeniz gerekiyor. gerekli testler yapılıp sağlıklı bir gebelik için eksikse takviyelere başlanır, esinizin veya sizin üreme sisteminde herhangi bir sorun olup olmadığına bakılır. sizin doktora gitmeniz için en doğru zaman reglinizin 3.günü hormon testleri sadece reglim 3.günü yapılabiliyor. eşiniz de gitsin. gitmeden önce 3-6 gün arası esinizle ilişkiye girmeyin. eşiniz boşalmasın yani 😂
Teşekkür ederim yorumunuz için

Merhaba buraya anlamadığım için sormak istedim. Senelr önce vücudumdaki tüylenmelerden dolayı doktora gittiğimde yapılan testlerden dolayı bana PCos olduğumu söylemişti ve düzenli adet olmama rağmen yumurtalarımın zayıf olduğunu evlenince düzene girebileceğini söylemişti . Lütfen bilen birisi cevaplayabilir mi her ay düzenli adet gören biri pcos mudur yoksa adet düzensizliği olması gerekiyor mu . Hamile kalmak istiyorum 3 aydır deniyorum korunmadıgım halde hamile kalamadım acaba yumurtalarım sorunlu mu diye düşünmeye başladım tekrar doktora gidip muayene olmalımıyım . Evliliğimizin 7 . Ayı 3 aydır deniyorum etrafımdaki herkes ilk aylarında hamile kaldı ben neden kalamıyorum cevaplarsanız sevinirim
Elbette doktora gidip pcos durumunu tekrar bir gözlemlemesi ve tahliller yapması gerekiyor. Düzelen de var, sizden mi yoksa nasip mi olmadı en azından bilirsiniz niye olduğunu kafanız içiniz rahat eder. Eşiniz de kontrole gider gerekirse.
En hayırlı zamanda sağlıkla bebişe kavuştursun Allah🌸🥰

Merhaba , kardeşimin eşi düzenli regl olmasına rağmen pcos ve şuan hamile , iyi bir kadın doğuma görünseniz iyi olur kafanıza çok takmanız da iyi değil , Rabbim tez zamanda hayırlısıyla gebe kalmayı nasip etsin 🙏☺️

Evet canım benimde adetim düzenli ama tüylenme ve insülin direnci var herkeste farklı etkileri varmış. Bazılarında hiç etkisi yokmuş. Ben 7 yıldır tedavi görüyorum her yolu denedim sonuç alamadım. Eşinizde muayene olması gerekiyor. Pcoslu olup kaç tane çocuğu olan var %100 pcos çocuğa engel değil. Eşiniz ürolojiye gitmesi gerekiyor tek size bakılarak anlaşılamaz.

X