Hamile olabilir miyim?

serminnyc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2023
39
6
Merhabalar arkadaşlar. Ben direkt konuya gireyim. Benim şu son 4-5 defadır adetim düzensizleşti. Normalde 6-7 gün süren adetim bu ay tam gününde oldu ve 3 gün sürdü ve daha sonrasın da böyle kahverengi akıntı gelmeye başladı bir ara durdu ertesi gün yine geldi sonra kesildi. Adetime 3 hafta falan var aşırı şekilde bel ağrısı ve regl olacakmış gibi ağırlarım var çok değil böyle ara ara batıyor kasıklarım, bacaklarım belim ve omuzlarım sırtım da dahil aşırı şekilde ağrıyor. Ek olarakta mide bulantım var böyle afedersiniz kusacak gibi olursunuz Ya onun gibi böyle yanmada var midemde süt içiyorum yanması geçsin diye yine de böyle fokur fokur kaynıyor sanki bi de kendimi çok bitkin hissediyorum böyle oturduğum yer uyuycak gibi oluyorum ve sürekli uyuyorum zaten bir de iftardan sonra böyle bir yorgunluk uyku hali çöküyor bayılacak gibi oluyorum heveslenmek istemiyorum Allah’a bıraktım tabiki en iyisini hayırlısını o bilir hamile olabilir miyim olma ihtimalim var mı ya da bu durumla karşılaşan var mı bu şekilde hamile olduğunu öğrenen var mı ?🥹

Merhabalar arkadaşlar. Ben direkt konuya gireyim. Benim şu son 4-5 defadır adetim düzensizleşti. Normalde 6-7 gün süren adetim bu ay tam gününde oldu ve 3 gün sürdü ve daha sonrasın da böyle kahverengi akıntı gelmeye başladı bir ara durdu ertesi gün yine geldi sonra kesildi. Adetime 3 hafta falan var aşırı şekilde bel ağrısı ve regl olacakmış gibi ağırlarım var çok değil böyle ara ara batıyor kasıklarım, bacaklarım belim ve omuzlarım sırtım da dahil aşırı şekilde ağrıyor. Ek olarakta mide bulantım var böyle afedersiniz kusacak gibi olursunuz Ya onun gibi böyle yanmada var midemde süt içiyorum yanması geçsin diye yine de böyle fokur fokur kaynıyor sanki bi de kendimi çok bitkin hissediyorum böyle oturduğum yer uyuycak gibi oluyorum ve sürekli uyuyorum zaten bir de iftardan sonra böyle bir yorgunluk uyku hali çöküyor bayılacak gibi oluyorum heveslenmek istemiyorum Allah’a bıraktım tabiki en iyisini hayırlısını o bilir hamile olabilir miyim olma ihtimalim var mı ya da bu durumla karşılaşan var mı bu şekilde hamile olduğunu öğrenen var mı ?🥹
Adetime 3 hafta var diyorsun yumurtlama zamanindasindir belki. Hamilelikte bu kadar erken süreçte bu kadar belirti pek olmuyor. Biraz psikolojik bir süreç olduğu için kendinizi dinliyorsunuz gibi geldi. Ama eğer 3 hafta varsa yumurtlama zamanı olabilir. O zamanda kasık ağrısı vs olabiliyor

bu kadar erken hiçbir hamilelik belirti göstermez zaten.. yumurtlama belirtileri gösteriyor olabilirsin veya psikolojik olarak bunları yaşıyor olabilirsin. regl akıntın da anlattığına göre değişmiş psikolojik olabilir bunlar. benim de reglimin sonunda 3-4 gün kahverengi akıntı olur doktor önemli olmadığını, kan beklediği için kahverengiye döndüğünü söyledi.. yani mantık olarak kahverengi akıntılar da regl dahilinde. ama ben ilk defa kahverengi akıntıyla karsilaştığımda ve doktora gittiğimde kistim olduğunu gördüler bence bu belirtilerinin psikolojik veya yumurtlamayla ilgisi olmadığına inanıyorsan doktora git. ama dediğim gibi gebelik belirtileri için çoook çoook erken. reglinden 14 gün önce zaten yumurtluyorsun.. bunun döllenmesi falan etkileri en erken reglinden 3-4 gün önce hissedebilirsin. o da en erken yani

X